City Burger – (Beşiktaş, İstanbul) mekan notlarım

Beni tanıyanlar bilir ben Burger King’te Whopper’a bayılırım, çok severim ve herkese de tavsiye ederim. Ancak dün Beşiktaş’ta iken Burger King’te bir Whopper yememe rağmen kendimi doymamış hissediyordum 😛 ve aklıma bu mekan geldi..

City Burger mekanın dış görünümü (Bu fotoğraf bana ait değildir)

Bir hamburger sever olarak bu mekanın ismini daha önce işitmiştim, hatta bir akrabamın bana tavsiyesi de olmuştu.  Beşiktaş şehrine çok gitmedim, İstanbul merkezine yakın değilim ancak dün Şişli ve Beşiktaş’ta iki ayrı IELTS sınavlarına girdiğim için bu şehre gelme fırsatım oldu.   Genelde hamburger yemek için Burger King’te Whopper menü tercih ederim. Bu sefer oraya gitmişken City Burger aklıma geldi ve dün bu restoranı ziyaret edip hamburgerlerini ilk kez denemiş oldum.

Menü seçimimde listede birinci sırada bulunan City Burger Special’i tercih ettim.  Garson olarak çalışan arkadaş iyidi.  Onun tavsiyesi de etkili oldu bu menüyü seçmemde.

Menü hamburger, patates ve tercih ettiğiniz bir içecek olarak geliyor.  Patatesi beğendim. Patatesindeki kaju baharatı gerçekten patatese lezzet  katmış.

Üzgünüm fotoğraf bulanık çıkmış.. E ne yapayım bekleyemedim , hemen yiyeyim didim 🙂

Ve gelelim hamburger konusuna.  Hamburgeri iyidi ancak et kebap eti gibiydi. Bunu olumsuz anlamda demiyorum, yumuşak bir et yani Burger King ve Mc Donald’staki etlerden çok farklı. Yemeye değer, lezzetlidir.

City Burger’a ve çalışanlarına saygı duyuyorum ancak bu yediğim hamburger bana göre bir Whopper değil. Whopper’a devam (y)  Hamburger sevenler için iyi bir mekan olabilir. Denemenizi öneririm.

 

Fiyatlarına gelirsek 200 gr olan fiyatı 20 TL’den başlıyor. Biraz daha büyük boy hamburgerin boyunu da değiştiriyormuş bu da 25 TL’ye kadar çıkıyor.

City Burger nerede?

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Çelebi Oğlu Sk. No:2, 34353 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 258 01 12
Çalışma saatleri: Tatil günleri hariç genelde sabah 10’dan akşam 22:00’ye kadar hizmet verirler.
Sosyal ol, paylaş!
    0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

    Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir