İstanbul Kasabı – Kestanelik köyü – Çatalca

Et severler için güzel bir mekan. İstanbul kasabı, İstanbul merkezine her ne kadar uzakta olsa da, lezzetli et hizmetleri sayesinde İstanbullular tarafından bilinen bir mekan haline gelmiştir.Tek sorun ulaşım. Bu mekan İstanbul merkezine uzak sayılır ama eğer yine de İstanbul merkezinde yaşıyorsanız ve ailecek uzak bir mekana gidip güzel etleri doya doya yemek istiyorsanız, bu mekanı ziyaret edebilirsiniz. Ailenizle güzel bir gün geçirmeye değecektir.

Buradaki fotoğrafları bugün (21.01.2015) gidişimde çektim ve daha yaklaşık 1 ay önce buraya ailemle gelmiştim. Bugün, bir arkadaşımın burada beraber yemek sözü olduğundan dolayı burayı bir daha ziyaret etme fırsatım oldu.

Karışık menü

Bu mekanda en popüler yemekleri köfte, kuzu ve ciğer şiş, pirzola ve sucuktur. Tatlıları ise sütlaç ve kadayıf..

Randevu gerekir mi?

Burası hafta sonları çok kalabalık oluyor, hafta sonları randevusuz giderseniz her masa full dolu olabilir ve masaların boşalmasını beklemek zorunda kalırsınız. Hafta içi gelecekseniz ise çok kalabalık olmadığından dolayı randevu almanız şart değil.

Ayrıca kasaptan özel pişmemiş et de satın alabilirsiniz.  Mekanda menüye geldiğinizde ‘karışık menü’ seçimi yaparsanız, mekana ait diğer et çeşitlerini de denemiş olursunuz.  Afiyet olsun 🙂

Nasıl gidilir?

Arabanız varsa arabayla gitmenizi tavsiye ederim.Hadımköy, Yeşilbayır Mah. yolundan gitmeniz, Hezarfen havaalanı yolu üzerinden gitmenizden daha kolay olacaktır. Arabanızla giderken navigasyon kullanmanızı tavsiye ederim çünkü yollar biraz karışık. Navigasyonlu ulaşım için navigasyonunuzda (telefonunuzdaki harita uygulamasına) aşağıdaki kodu girerseniz harita size direkt olarak Kestanelik, Çatalca şehrini gösterecek ve siz de harita uygulamanızdan o mekana konumunuzdan başlayan bir yol tarifi oluşturabilirsiniz.

Harita kod: 41.2344936,28.4940249  veya dilerseniz telefonla onlara ulaşıp detaylı yol tarifi edinebilirsiniz tel: 0212 794 2526

Sosyal ol, paylaş!
    0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

    Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir