Sabit IP nedir? Sabit IP adresine nasıl geçerim?

Sabit IP nedir?

Sabit IP değişmez IP numarasıdır daima aynı IP adresine sahip olursunuz, sabit IP adresi kullanmayanlar modemi kapatıp tekrar açtıklarında IP adresi başka bir IP adresle değişir eğer bir şirketiniz varsa ve internet üzerinden

şirket bilgisayarlarını yönetmek, serverınızı data veri aktarımı olarak kullanmak veya kameralarınıza uzaktan bağlanıp izlemek istiyorsanız sabit IP kullanmanız önerilir.  Çünkü IP adresini ezberlediğiniz zaman dilediğiniz zaman istediğiniz yerden kameralarınıza,PC’lere,DATA veri aktarımlarınıza, stok takip programlarınıza vs.. rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

Sabit IP’e nasıl geçerim?

Sabit IP’e geçmek için ISP (Internet Service Provider yani İnternet Servis Sağlayıcınız) mesela Türk Telekom, SuperOnline vs.. hangi İnternet Servis Sağlayıcısını kullanıyorsanız onlarla iletişime geçmelisiniz.

 

Sabit IP’e geçmek ücretli midir?

Evet, bu işlem ücretlidir. Aylık 5-10 TL arasında ücret çıkaracağını düşünüyorum tabi kullandığınız Internet Servis Sağlayıcısına bağlı bir durumdur hepsinde fiyatlar aynı değildir ve sabit bir ücret olmayabilir.

Sosyal ol, paylaş!
    0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

    Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir