Windows’ta uyku modunu devre dışı bırakma

Download veya upload yapıyorsunuz 6-7 saat sonra tamamlanacak siz uyanınca download veya upload tamamlanmış olacak , ancak bilgisayarınız uyku moduna girince biliyorsunuz download da upload da başarısızlığa uğruyor bilgisayarınız internet kesintisi yaşıyor böyle gibi durumlarda uyku modundan çıkmanız gerekiyor işte ben de burada uyku modunu devre dışı bırakma hakkında bir görsel anlatım hazırladım. Uyku modunu devre dışı bırakın ama ekranı otomatik kapamayı devre dışı yapmanıza gerek yok, ekran 10 dakika sonra kapansın sorun değil nasıl olsa elektrik tasarrufu konusunda işi görüyor bunun için sadece uyku modunu kapatmanız yeterli.

Güç Seçenekleri‘ne erişmek için ilk önce Denetim Masası‘na gidelim, daha doğrusu Güç Seçenekleri‘ne erişmenin bir çok yolu bulunuyor, sizin için kolay yol belki Denetim Masası‘ndan ulaşmak olacaktır diye düşünüyorum.

Windows-Uyku-Modu-Devre-Disi-1_zps30e87f64.jpg (257×187)

Denetim Masası‘nda Güç Seçenekleri‘ni tıklayalım. Denetim Masası‘na girdiğiniz gibi ekranı böyle görmeyebilirsiniz eğer ekran böyle değilse sağ üstte kategoriler seçeneğinden küçük simgeler olarak ayarlamalısınız ya da..

Windows-Uyku-Modu-Devre-Disi-2_zps2a5ea042.jpg (597×254)

Daha kolayı hemen sağ üstte aramaya “güç” yazıp Güç Seçenekleri‘ni bulabilirsiniz.

Windows-Uyku-Modu-Devre-Disi-3_zpsdaeece9c.jpg (846×221)

Güç Seçenekleri‘ni açtıktan sonra , aşağıdaki görselde belirtmiş olduğum gibi “Plan ayarlarını değiştir”‘e tıklıyoruz.

Windows-Uyku-Modu-Devre-Disi-4_zps3eb4d93d.jpg (628×279)

Burada “Bilgisayarı uyku moduna geçir:” seçeneğinde “Hiçbir zaman” olarak seçtikten sonra “Değişikleri Kaydet” e tıklayın. Bundan sonra Windows‘unuz uyku moduna geçmeyecektir. Yukarıda belirtmiş olduğum gibi, Ekranı kapat‘ı devre dışı bırakmanıza gerek yoktur.

Windows-Uyku-Modu-Devre-Disi-5_zps4c1c90bc.jpg (664×450)

Sosyal ol, paylaş!
    0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

    Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir