3ds Max – Bir nesneyi kopyalama ve çoğaltma (duplicate)

21.08.2015
5.757
A+
A-
3ds Max – Bir nesneyi kopyalama ve çoğaltma (duplicate)
Reklam
[instagram-feed]

3ds Max’te bir nesneyi çoğaltma

Copy: Sadece nesneyi kopyalar.Bir nesneyi çoğaltmak için nesneyi seçili tutun ve daha sonra Seç ve taşı özelliği (klavye tuş: W) ile nesneyi seçili tutun, bir yöne taşımak üzere ilk başta Shift tuşuna basılı tutun ve dilediğiniz yöne doğru nesneyi sürükleyin.

Detaylı bilgi (aşağıdaki görsele bakınız)

Bu işlemi uyguladıktan sonra önünüze aşağıda gösterildiği gibi bir pencere açılacaktır..

Number of Copies: Kopya sayısını belirtmek için kullanılır.

Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

Instance: Boy ve yer gibi tüm değişikleri Nesne 1 (kopyladığınız orijinal/ilk nesne) ile aynı kılar.

Instance özelliğiyle kopyaladığınız 1. Nesnenin boyutunu her ne kadar değiştirirseniz değiştirin, diğer kopyalar 1. Nesnenin aynı boyut ayarlarını uygulayacaktır.

Reference: Instance ile neredeyse aynıdır. SadeceReference ile aldığınız nesneye modifier eklerseniz, diğer Instance nesnelerine de aynısını uygulamayacaktır. Sadece ana kopya yani Reference olana uygulayacaktır. Diğer Instance kopyaları, Reference kopyasında olan modifier uygulamalarından etkilenmeyecektir.

Sosyal ol, paylaş!

  0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

  Reklam
  zdaylan
  zdaylan
  Yazar hakkında:  Mehmet Zübeyir Daylan - İstanbul, TR 1 Kasım 1990'da Bakırköy'de dünyaya geldim. Bahçelievler İlköğretim okulunda ilkokul (2002), Küçükçekmece Yeşilyuva İlkokul'da ortaokul (2005) eğitimini bitirdim. Liseyi 2007 yılında Okyanus Koleji'nde okurken bıraktım daha sonra düz lise olarak açıktan okumaya devam ettim. 2017 yılında liseden mezun olduktan sonra, eğitimde şu anki konumum olan Beykent Üniversitesi'nde Grafik Tasarım bölümünde eğitim almaya başladım. Daha önce BilgeAdam'da yani bir bilişim-dijital kursunda Grafik Tasarım, Web Tasarım, 3D modelleme, Bilgisayar Programcılığı, Sistem ve Ağ uzmanlığı, Microsoft Office,Yabancı Dil: İngilizce gibi birbirinden farklı derslerden eğitimimi tamamladım ve bazı sertifikalara sahip oldum. Video & film prodüksiyon ve animasyonda da belli bir yere kadar tecrübelerim bulunmaktadır.  Köpeğimi,bilgisayarları, teknolojiyi, havacılığı, gezmeyi, futbolu (özellikle Fenerbahçe'yi) severim.
  YAZARA AİT TÜM YAZILAR
  BİR YORUM YAZIN

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.