ABD vizesi için nasıl başvurulur? Neler gerekli, Amerika vizesi nasıl alırım?

zdaylan

Yazar hakkında:  Mehmet Zübeyir Daylan - İstanbul, TR 1 Kasım 1990'da Bakırköy'de dünyaya geldim. Bahçelievler İlköğretim okulunda ilkokul (2002), Küçükçekmece Yeşilyuva İlkokul'da ortaokul (2005) eğitimini bitirdim. Liseyi 2007 yılında Okyanus Koleji'nde okurken bıraktım daha sonra düz lise olarak açıktan okumaya devam ettim. 2017 yılında liseden mezun olduktan sonra, eğitimde şu anki konumum olan Beykent Üniversitesi'nde Grafik Tasarım bölümünde eğitim almaya başladım. Daha önce BilgeAdam'da yani bir bilişim-dijital kursunda Grafik Tasarım, Web Tasarım, 3D modelleme, Bilgisayar Programcılığı, Sistem ve Ağ uzmanlığı, Microsoft Office,Yabancı Dil: İngilizce gibi birbirinden farklı derslerden eğitimimi tamamladım ve bazı sertifikalara sahip oldum. Video & film prodüksiyon ve animasyonda da belli bir yere kadar tecrübelerim bulunmaktadır.  Köpeğimi,bilgisayarları, teknolojiyi, havacılığı, gezmeyi, futbolu (özellikle Fenerbahçe'yi) severim.

You may also like...

4 Responses

 1. Enes dedi ki:

  Öncelikle yazınız için teşekkür ederim.Benim de size bir sorum olucak.Daha önce 2 schengen vizem var iş seyahati dolayısıyla bir de irana gitmek zorun da kaldım.2,5 senedir kesintisiz sigortam yatıyor.Hesabım da 30.000 e yakın param var.2 schengen olması ve bahsettiğim kriterlerim sizce vize almam için yeterli mi?Şimdiden cevabınız için teşekkürler

  • zdaylan dedi ki:

   Merhaba, eğer pasaportunuzda İran’a gittiğinize dair bir vize ya da damga varsa onu onlara neden oraya gittiğinize dair bir belgeyle kanıtlamanızı öneririm. Bilindiği gibi ABD-İran ilişkileri pek iyi değil. Paranızın çok olduğunu göstermek pek avantaj sağlamaz. Ben kendime ait maaş bodrosunu gösterdim ancak buradan önemli olan; ABD’ye gittikten sonra geri dönüp dönmeyeceğinize dair inandırıcı ve doğru kanıtlar vermeniz olacaktır. ABD gidiş dönüş biletinizi rezerve edin ve onlara ibraz edin. Bu vize almanızı kolaylaştıracaktır. Onlar size soru sormadıkça bir şeyler anlatmaya çalışmayın, üzerinize giderler ve durum daha da karışır.

 2. Zeliha dedi ki:

  Slm bi şey danışmak istiyorum.benim Abd de arkadaşım var onun yanına gitmek istiyorum tatil amacli.evliyim ama tek gideceğim. Vize memuruna arkadaşım var onun yanına gidiyorum dersem sorun olurmu veya yok otelde kalacagim dersem bu seferde esiniz le niye gitmiyorsunuz diye soralabilirler. Ve tabi İngilizcem iyi değil. Sizce ne yapmalıyım. Yardımcı olurmusunuz. Not sürekli bi işim var

  • zdaylan dedi ki:

   Hangi otelde kalacağınıza dair otel çıktıları, uçak bileti için rezervasyon çıktısı alınması (yurda geri dönüşü garantileme) durumunda bir sorun olmaz Zeliha hanım. Eşiniz neden gelmiyor diye sormazlar bence ama sorarlarsa bir bahane uydurursun (eşiniz ABD’de değilse sakın ABD’de olduğunu uydurmayın yeter) Arkadaşınız hakkında size sorular sorulacaktır. Arkadaşınız ne iş yapar? nerede okur? gibi. İngilizceniz iyi olmasa bile orada sizinle Türkçe konuşabiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.