Bangkok, Tayland – Günübirlik Bangkok ziyaretimden – Eylül, 2019

Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.
29.05.2020
1.904
A+
A-

Turizm cenneti bir ülke (Tayland) başkent, Bangkok’tayız!

Tayland hakkında

Nüfusu yaklaşık 70 milyon, para birimi Baht. 1 USD yaklaşık 32 Baht yapar (Mayıs 2020) krallıkla yönetilen bu ülke, Güney Asya’da en çok turist ziyareti alan ülkelerin başında geliyor.

Buraya gelmeden önce, bir iş ziyaretim gereği Vietnam ve Kamboçya gezisinde bulunmuştum, fırsat bilerek burayı görüp İstanbul dönüşümüzü buradan gerçekleştirdik ve gerçekten gelmemize değdi. İşte günü birlik olarak gelip Bangkok’un Chao Phraya nehrinden bütün şehri izledik 🙂 Hem buraya gelerek Tayland’ın ne kadar güzel bir ülke olduğunu bir kez daha anladım hem de başka bir ülke daha görmüş oldum.

Siem Reap -> Bangkok Uçuşu

Air Asia – Airbus A320

Kalkış: Siem Reap, Kamboçya

Varış: Don Mueang, Modern Bangkok, Tayland

Bangkok Don Mueang Havalimanına iniş

Bangkok varış sonrası şehir & trafik

Royal Orchid Sheraton Hotel’de açık büfe – Öğle yemeği

Birbirinden farklı ama güzel yemekler vardı. Burada iş gezisindeki grupla öğle yemeğimizi yedik.

Hotel önünde takılmacalar

Heyecan var. Birazdan bu nehir üzerinde turumuzu gerçekleştireceğiz.

Cha Phraya nehri önünde selfie ve iş arkadaşlarımla bazı fotoğraflarımız 🙂

Chao Phraya Nehri

Bu nehir iki farklı ülkeden gelen akarsuyun birleşmesiyle oluşmuştur. Bunlardan bir tanesi Burma’dan diğeri ise Laos’tan Tayland’a akarak büyük Chao Phraya nehrini oluşturmakta ve Bangkok’tan çıkıp okyanusa ulaşmaktadır. Nehir Bangkok’u neredeyse iki eşit parçaya bölmektedir. Bu nehir aynı zamanda Bangkok’un damarı. Etrafında şehrin kabli olan bazı tapınaklar, iş binaları, kuleler ve bazı diğer mekanlar görünmekte.

Nehir turumuz başladı! İlginç tapınaklar ve bazı yapıları görüyoruz. (Aşağıya inmeye devam edin)

Wat Arun

Chao Phraya nehri önünde hoş dizayn edilmiş bir tapınak. Wat Arun (Şafak Tapınağı) 19. Yüzyılın başlarında Kral Rama tarafından inşa edilmiş bir Budist tapınağıdır. Tapınak en az on yedinci yüzyıldan beri var olmasına rağmen, onun kendisine özgü kubbesi Kral Rama II’nin saltanatı döneminde, on dokuzuncu yüzyılın başlarında inşa edilmiştir.

Grand Place & Wat Pho

 

150 yıldan fazla bir süre Tayland Kralına ve ailesine ev sahipliği yapan, Geleneksel Thai Mimarisinin en güzel örneklerini taşıyan Grand Palace.

Wat Pho: Bir Budist tapınağıdır. Daha çok Reclining Buddha (yatan Buda) olarak adlandırılır. Halen Tayland kralının yaşamakta olduğu Grand Palace’a çok yakındır.

Wat Rakhangkhositraram

Eski adıyla Wat Bang Wa Yai (Çanların Tapınağı) Bu tapınak Ayutthaya zamanında inşa edilmiş. Ziyaret etmek isteyenler için ücretsiz olduğunu öğrendim.

Chinese Pegoda

Wat Chaloem Phra Kiat Worawihanbuddhist

Günü birlik Bangkok gezimiz daha sonra sona erdi ve ardından İstanbul uçuşumuz için Bangkok Suvarnabhumi Uluslararası Havaalimanına hareket ettik.  Bangkok çok güzel, eğer sağ kalırsam Phuket, Pattaya gibi yerleri de gezmeyi planlarım. Kesinlikle buraya tekrar geleceğim.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.