Bazı WordPress temaları için geçerli reklam kaldırma yöntemi

04.12.2015
5.600
A+
A-
Bazı WordPress temaları için geçerli reklam kaldırma yöntemi

İndirdiğiniz ücretli bir temayı beğendiniz ancak tasarım reklam linkleri içeriyor ve siz bundan dolayı rahatsızsınız ve reklam linklerini footer’dan , sidebar’dan vs.. her neredeyse artık, bu reklamları kaldırmak istiyorsunuz. Sizin için bir yöntem buldum ama dürüst olmak gerekirse emeği geçen tasarımcı hak ettiği parayı almalı diye düşünüyorum fakat yine de ödemek istemeyenler için de şöyle bir kod yöntemi hazırladım.

Öncelikle her şeyden önce temanızın bir kopyasını bilgisayarınızda yedekleyin. En ufak hatayla tüm temayı bozma ihtimaliniz var o da dikkatsizliğinizden dolayı olacaktır.

1- Themeter.php dosyasını açın.

Tasarım dosyasının içinde bulunan Themeter.php (bazı tasarımlarda /lib klasörünün içinde de bulunmaktadır) bu dosyayı açın ve aşağıdaki kodu bulup silin)
wp_initialize_the_theme_load();

Hatırlatma ipucu: Kodu rahatlıkla bulmak için CTRL + F kısayolunu kullanıp “Bul” penceresini başlatabilirsiniz, buraya gireceğiniz bulmak istediğiniz bir metni, eğer öyle bir metin mevcutsa size anında bulacaktır.

2- Functions.php’yi açın.
Functions.php’in 67. sıra dizninde bulunan (genelde functions.php’nin en sonlarında görülür) aşağıdaki buna benzer kodu silin.

function wp_initialize_the_theme_load() { if (!function_exists("wp_initialize_the_theme")) { wp_initialize_the_theme_message(); die; } } function wp_initialize_the_theme_finish() { $uri = strtolower($_SERVER["REQUEST_URI"]); if(is_admin() || substr_count($uri, "wp-admin") > 0 || substr_count($uri, "wp-login") > 0 ) { /* */ } else { $l = 'Designed by: <a href="http://wpcorner.com">Wordpress Themes</a> | Thanks to <a href="http://wpcorner.com/hostgator-coupon/">Hostgator Coupon</a>, <a href="http://broadwaytickets.co/the-book-of-mormon-eugene-oneill-theatre">Book of Mormon Broadway</a> and <a href="http://broadwaytickets.co/mary-poppins-new-amsterdam-theatre">Mary Poppins Broadway</a>'; $f = dirname(__file__) . "/footer.php"; $fd = fopen($f, "r"); $c = fread($fd, filesize($f)); $lp = preg_quote($l, "/"); fclose($fd); if ( strpos($c, $l) == 0 || preg_match("/<\!--(.*" . $lp . ".*)-->/si", $c) || preg_match("/<\?php([^\?]+[^>]+" . $lp . ".*)\?>/si", $c) ) { wp_initialize_the_theme_message(); die; } } } wp_initialize_the_theme_finish();

3- Son olarak Header.php’yi açın.
Ve aşağıdaki kodları silin.
<?php function wp_initialize_the_theme() { if (!function_exists("wp_initialize_the_theme_load") || !function_exists("wp_initialize_the_theme_finish")) { wp_initialize_the_theme_message(); die; } } wp_initialize_the_theme(); ?>

Artık footer linkleri kalkmış olacaktır. Sidebar’da kalan linkleri Sidebar.php üzerinden kendiniz silseniz dahi tema bozulmayacaktır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

zdaylan
Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ragnar dedi ki:

    Adansın sen reis. Sayende sildim reklamı.