Bu hackerlara dikkat! Önemli verilerinizi kaybetmemek için güvenlik tedbirinizi şimdiden alın

You may also like...

18 Responses

 1. Cem dedi ki:

  Başka bir çözüm yok yani? Adam kendisini geliştirmiş.

  • zdaylan dedi ki:

   Güvenlik önlemlerinizi almazsanız adamı suçlamaktan başka bir şey yapamazsınız. Biraz da kendi sorumluluğunuz olduğunu kabul etmelisiniz. Hackerların işi bu sizin de verilerinizi korumanız size ait bir görev.

   • Cem dedi ki:

    İş olarak görmeleri saçma bence, hiç olmadı yurt dışından bu iş yapılsa bir Türk olmasa yine bir nebze, ama Türkün Türke bunu yapması hiç adil değil..

 2. ismail dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba
  Bahsedilen notun aynısı 28 eylül 2015 sabahında serverimizde bizimde karşımıza çıktı [email protected] ve
  [email protected] adreslerinden iletişime geçtik. Savcılığa suç duyurusunda bulunduk, pazarlık sonucu 1200 usd ödeyip datalarımızı aldık. Bir çok yorum okuduğumdan işimizin şansa kaldıgını düşünüyordum, Allah tan datalarımız hatasız geldi. Başına gelenlere geçmiş olsun diyorum ve eminimki gerekli önlemleri almışlardır. Bu olayı yaşamayanlara önlem almalarını tavsiye ederim.

 3. özcan dedi ki:

  İbne bunlar adam resmen hırsız öyle bir yazı yazıyorki dersin evliya pezevenk. 2500 dolar istiyo lan 5 bin verecem yenisini oluşturacam. Hırsıznan teröristnen pazarlık olmaz dikkate almayın sonucuna katlanmanız bu haysiyetsizlere para kaptırmaktan daha iyidir.

 4. ziya dedi ki:

  asdasdasdasdqwe123412”’!’+!’+!’+!’+!asdasd^^&^*&^(
  2. Sifre !’^!’^D!’O!R!’IR!’R!’2323421qwertssz()/&%^==?=_%&+^DW^r
  tek tek deneyın 2 sınden biri
  Bizim de başımıza geldi bu şifreleri bir arkadas tan bulduk denedik oldu
  Isinize belki yarar diye paylaşıyor um bir deneyin

 5. DESPO dedi ki:

  arkdaşlar bu sitede ki bilgiler tamamen bu tegahı kuran kişiler tarafından oluşturulmuştur. Lütfen ciddiye almayınız. Bill Gates yapamazmış demesi dahi komik.

  • zdaylan dedi ki:

   Açıkçası bu yoruma çok kızdım canımı sıkmaktan başka bir şey değil, nasıl olur da kendi adımın ve soyadımın geçtiği bu sitede böyle bir paylaşım yaparım eğer bu işleri yapan kişi ben olmuşsam? Burası benim kişisel websitemdir bilgisayar ve teknoloji hakkında yeni gelişmeleri paylaşırım güvenlik ile alakalı bilgiler paylaşırım 2007’den beri bir çok insanı bu bakımdan mutlu ettim yardımcı oldum.. Bak bakalım benim dışımda bu hacker ile ilgili bilgileri paylaşan başka bir site bulabilir misin? belki bulursun en fazla 2-3 tane çıkar diyelim ama bu bilgileri paylaşanı bu şerefsizce işi yapan kişiler olarak suçlayamazsın çok ön yargılısın. Bu işi yapan Hacker şahıs neden böyle bir şey paylaşsın? Bu zamanında benim yakınımın şirketine olmuş olan bir saldırıydı ben de araştırdım değerlendirdim bundan sonra başkaların bilgisayarlarına kolay kolay erişememeleri için yardımcı olmaya çalıştım ancak yorum yaparken kendine ait gerçek mail adresini bildirseydin ben sana hackera karşı yapmış olduğumuz 1200$’nin makbuzunu ve geçmişteki yazışmalarımızı gönderecektim ama doğru bir mail adresi de girmemişsiniz, ben burada insanlara güvenlikleri hakkında bilgi veriyorum bu işi ben yapsaydım ben de bilgi vermezdim heralde nasıl olsa para su gibi geliyor.Şimdi Bill Gates konusuna geçelim Bill Gates tabi bu şifreyi kıramaz sonuçta bu Windows şifresi değil çok farklı bir şifreleme doğrusu bunu size nasıl anlatacağımı bilmiyorum anlatsam da anlamazsınız bu şifreleme dosyaları binlerce parçaya bölüyor günümüzde 3 harften fazla olan şifreli WinRAR dosyaların şifreleri bile kırılmıyor bu da bunun gibi bir sistem Bill Gates’e 3 haneden fazla şifrelenmiş bir RAR dosyası göndersen kıramaz çünkü Bill Gates’in bununla hiç alakası yok bu şifreler Windows’ta her hangi bir yerde saklanmıyor şifrelenmiş .exe ve RAR’nın kaynağını Resource Hacker veya başka hack programlarıyla görüntülerseniz bile şifreyi bulmanız imkansız şimdi bu adam işletim sistemini icat etti diye kullanıcı tarafından bir yazılımla şifrelenmiş bir dosyaya zarar vermeden nasıl erişebilir ki? yani işletim sistemini icat eden Bill Gates’in başkası tarafından yazılmış yazılımla rasgele bir şifre bırakıp dediklerim gibi işletim sistemiyle alakalı olmayan başka PC’lerde açsan yine şifreyi isteyen bir koruma yazılımıyla ne alakası olabilir? şöyle düşünün kendiniz bir kutu yaptınız ben de içine şifrelenmiş bir cisim bıraktığımı var sayalım siz buna zarar vermeden şifresini nasıl kırabilirsiniz ama kutuyu siz yapmışsınız 🙂 kutuyla alakası yok o cisim kutuda da kutu dışında da şifre isteyecektir ayrı kodlama ayrı şifreleme tamamen farklı şifrelemedir böyle düşünmenizle bilgisayar ile aranızın iyi olmadığını anlamış oldum ben kendim olalı bu saldırıları hiç bir zaman kimseye uygulamadım ancak yardımcı oldum şifreyi kıramazsakta en azından güvenlik açığını önceden kaldırmak bile bir yardımdır.

   • nazım dedi ki:

    Merhaba,

    Bizimde başımıza 15.eylül tarihinde olay geldi bütün bilgilerimizi bu bahsedilen hacker kendi kurgusuna göre yedek alıp geri kalanları sildi yalnız bir hata yapıp asıl datamızı silip eski datalarımızın yedeğini almış ve bizdende parasını aldı bu insanlara kesinlikle güvenmeyin ( hackera ) paranızı alıyor ama karşılığında ne geleceğini size hangi bilgileri geri vereceğini söylemiyor sonrada sizinle iletişimi kesiyor, ve Zdaylan’ın dedikleri gibi güvenlik önlemlerinizi artırın mutlaka servera bağlı usb yedek bırakmayın ayrı bir yedekleme + cloud sistemi yapın

    • nazım dedi ki:

     bize verdiği isim DMITRIY VASILEVICH ZHORZHIN Rusyaya gönderdik parayı, gerekli müracatı adli birimlere yaptık

 6. hakan dedi ki:

  Adam hırsızlığa kılıf buluyor yetim hakkı yiyor insanları madur edip şantaj yapıyor ondan sonra mesnevi bir dille kendini savunmaya çalışıyor. Adam hırsız hırsız daha ötesi mi var???

 7. Anonymous dedi ki:

  Inga Albertovna Udmer, Удмер Инга Альбертовна, havale icin verdikleri isimlerden biri takip ettirmeye calisan olursa.

 8. erdem dedi ki:

  bu şerefsizin bilgilerine ulaşırsanız bana da haber verin!

 9. Erdem dedi ki:

  yazdıklarında sonuna kadar haklısın aynı mail ve aynı kişi bizim müşterimizinde server ine girip bilgilerini silmiştir… yüzsüz ve utanmaz bir şekildede aynı mesajı bizede bırakmış. böyle kişileri şikayet etmedikçe bunların ardı arkası kesilmez böyle haksız kazanç sağlamayada devam ederle… ben şikayetimde bulunuyorum maille iletişime geçerken takibe aldırdım bakalım ne olacak inş. yakalanır ve hakettiğini bulur. sonuçta kendisi hırsız ve hırsız olarak yargılanacak.

  • kamil dedi ki:

   yakalayabildiniz mi?

   • müjdat dedi ki:

    İlgili vürüslerin çözümleri konusunda yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

    zdaylan.com yöneticisinden UYARI: Bu arkadaş kendi sitesinin linkini paylaşarak size yardımcı olacağını iddia ediyor. Benim sitemde reklam içerikli yorumlar tarafımca kabul edilmiyor ama bu arkadaş sizin sorunlarınızı çözebilir, yardımcı olabilir düşüncesinden dolayı arkadaşın yorumunu onaylıyorum fakat ben bu arkadaşı tanımıyorum, dolayısıyla bu arkadaşın niyetinin ne olduğunu da bilmiyorum. Size yardımcı olabilir veya zarar da verebilir, bu sorumluluk tamamen size aittir. Bu arkadaştan gelecek herhangi bir zararda ben (site sahibi) veya hosting sahipleri sorumlu tutulamaz. Bu arkadaşın yorumda belirttiği email adresi [email protected] ‘dir. Dilerseniz onunla iletişime geçebilirsiniz. Umarım dediği gibi yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir