C# – System Tray – Uygulamayı görev çubuğunda çalıştırma

You may also like...

7 Responses

 1. Esranur dedi ki:

  Merhabalar.. Ben de yazdığım programı setup haline getirdim fakat veritabanı olarak kullandığım excel dosyası arka planda çalışmaya devam ettiği için formlar arasında geçiş yapıp başka bir veri kaydetmek istediğimde hata veriyor. arka planda çalışan exceli kapatmadan işlem yapmıyor. visual basic dili kullandım programda.. yardımcı olursanız çok sevinirim..

 2. Tiryaki dedi ki:

  Bilgi hazneme yeni bir bilgi eklenmiş oldu ve çokta işimi gördü Teşekkürler. 🙂

 3. özkan dedi ki:

  hocam peki çarpı tuşuna bastığımızda kapanmasını engelleyip, saatin yanında simgesinin çalışmasına devam ettirebilir miyiz?

  • Tiryaki dedi ki:

   evet ettirebilirsin. Properties bölümünde Windows style ın altında control box var o kısımı false yaparak programı form üzerinde ki çarpıdan kapanmasını küçülmesini ve büyümesini kapatabilirsin.
   Minimize boyuta almak için programın bir köşesine programı gizle butonu koyarak çift tıklayım ‘ this.hide(); ‘ komutu ile programı aşağıya almış gibi gizleyebilir ve saatin bulunduğu yerden programın simgesiyle programı ekrana getirebilirsiniz. Aynı şekilde bir köşesine koyacağınız çıkış butonu ilede programı sonlandırabilirsiniz.

 4. çok teşekkürler. o kadar sitede aradım en sade ve anlaşılır siz anlatmışsınız.

 5. Muhammet dedi ki:

  Çok teşekkür ederim elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir