Dosya şifreleme ve belli kullanıcılara erişim izni sertifikası verme

You may also like...

9 Responses

 1. ibo dedi ki:

  gelısmıs özellıklerden ayrıntılar dıyemıyorum kayıpmı oldu dosya
  zubeyir bey

 2. yusuf dedi ki:

  son adımda ekle dedikten sonra bu dosyaya kullanıcı eklemek için dosyaya erişiminizin yanı sıra yazma veya değiştirme izniniz olmalıdır diye hata veriyor bu yüzden işlemi tamamlayamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 3. yasin korkmaz dedi ki:

  MERHABA ZÜBEYİR BEY
  HARD DİSK C YE FORMAT ATTIKDAN SONRA DOSYA ŞİFRELEME KOYDUĞUM E,D,F HARDDİSKLERİNDEKİ DOSYALARA ERİŞİM ENGELLENDİ UYARISI ALIYOR NE KOPYALAYABİLİYOR NEDE ULAŞABİLİYORUM YARDIMCI OLURSANIZ MEMNUN OLURUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER…

  • zdaylan dedi ki:

   Merhaba,

   Geç cevap için üzgünüm, kusura bakmazsınız.. Sunucu mail problemi nedeniyle yorumunuzdan hemen haberdar olamadım.

   Format atmadan önce ya encryption (şifreleme)yi kaldırmalıydınız ya da sertifikayı devre dışı bırakmanız gerekiyordu.. İşiniz zor, internette bir kaç program var onları denersiniz belki kurtarırsınız. Yoksa 100 yıl beklemeniz şart, bir sertifikanın ömrü 100 yıl. Çok geçmiş olsun.

   • yasin korkmaz dedi ki:

    örnek program verebilirmisiniz ben advanced EFS data recovery programı ile denedim fakat yapamadım

 4. yasin korkmaz dedi ki:

  merhaba Zübeyir bey
  Windows XP ye C ye format attım fakat öncesinde D,E,F deki dosyalarıma şifre koydum şimdi erişim engellendi bu anlattığınız işlemi bu durumda XP de kullanabilir miyim eğer kullanamazsam bana yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler

 5. Bilal dedi ki:

  Bendeki sorun şu.Exel’deki çalışmalarımı şifreleyip kaydetmiştim ve yeşil renkli görünüyorlardı.Harici harddiskime kaydettim ve yedek duruyorlardı.pcim kullanılamaz duruma gelince yeni bir pc aldım,fakat bu kullandıgım exel dosyalarını yedek aldığım harici harddiskten açamıyorum.Nasıl açabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

  • zdaylan dedi ki:

   Merhaba,

   Anladığım kadarıyla excel dosyanızı excelin özelliğiyle şifrelemişsiniz yani bu sayfadki bahsettiğim programla alakası yok, eğer bu programı kullansaydınız şifrenizi unutmadığınız sürece o kadar eminim ki hiç sorun olmayacaktı ancak excel ile şifrelemişsiniz maalesef bu konu hakkında pek bilgim bulunmamaktadır şifreli excel dosyalarının nasıl çözüldüğüne dair bilgi henüz işitmiş değilim böyle bir şey mümkünse en kısa zamanda sorunu çözüp dosyanıza kavuşmanızı umuyorum. Geçmiş olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir