Fırat Pastanesi Çatalca – Mekan Notlarım

Bir daha hiç gitmeyeceğim bir pastane.. Çatalca’da canımın tatlı çektiği bir gün bu pastaneye uğradım. Bir kümefe yemek isterdim ama maalesef ilgimi çekecek ne künefe ne de buna benzer başka tatlılar vardı. Fakat tulumba tatlısı mevcuttu , tulumba tatlılarını bilen bilir her yerde iyisini bulmak kolay değildir

.Ne kadar iyi ya da kötü olduğunu bilmediğimden sadece satıcıya, “bir kişi genelde kaç tane alıyor tulumba?” diye sordum “4” dedi ben de olumlu yanıt olarak “hadi 4 olsun” dedim ardından “4 tulumba ne kadar?” diye sordum “4 TL” dedi peki dedim masaya geçtim.

Tulimbalar geldi fakat maalesef.. Tulumbalar kup kuruydu tadı güzel değildi bir tanesini zorla da olsa yiyebildim. Geri kalan 3 tulumbaların çöpe gitmemeleri için birşey düşündüm ve hemen garsonu çağırdım. Garson arkadaşa sütlaçın ne kadar olduğunu sorduğumda 4 TL olduğunu oğrendim. Bunun üzerine garson arkadaşa “Ben bu tulumbaları yiyemiyorum, çatalımı da değdirmedim ama çöpe gitmesini de istemiyorum. Bunları iade edip üzerine 1 TL daha ödersem bana sütlaç verir misiniz?” diye sordum Garson bey hız bir şekilde hareket ederek sütlacı getirdi ama getirmeye gittiğinde bir şeyler söyledi , ne söylediğini anlamadım ama neden sütlacı getirmişse her helde beni anlamıştır deyip sütlacı yedim ve çıkışta teşekkür edip 1 TL ücreti ödeyecektim.

– Teşekkür ederim, kasaya 1 TL’yi ödemeye gidiyorum.

+ 4 TL

– Ne 4 TL’si? iade konusunu konuşmadık mı abicim?

+ Tulumbaları iade edemiyoruz ancak paketleyebiliriz. Sütlaç için 4 TL ödemeniz gerekiyor.

Ben de bu garsonun dediklerinin üzerine gittim kasiyer beyle görüştüm o da aynısını söyledi hatta patronları onlara öyle yapmalarını söylemiş yazık! Patronlarıyla görüşmek istedim ama kasiyer bey efendi patronlarının az önce çıkıp gittiğini söyledi.

Ben ödemeden kaçabilirdim , kavga da çıkarabilirdim ama kişiliğime yakışmazdı dolayısıyla onlara bir daha gelmeyeceğimi ve kendilerinin ne kadar cimri olduklarını ve kendi firma hakkında bu  yaşadığım “ufak” durum hakkında bir şeyler yazacağımı söyledim ve oradan ayrıldım.

Şimdi olayı yargılarsak burada diyebilirsiniz ki belki restoran gizlilik politikası böyledir , olabilir oraya itirazım yok konuyu daha da büyütmedim olay oldu bitti sadece şunu diyebilirim ki büyük firmalarda biraz mertlik olur,ben bir iş adamının oğluyum bugüne kadar kadar maddi konuda en kötü günlerimizde bile insanlara bir şeyler ikram ederdik , borç verdik de verdik öldük mü?  Ancak onlar asla büyük bir firma yönetemezler, böyle kalitesiz bir hizmet sunarlar işte tıpkı tulumbalarındaki lezzet kalitesi kadar!

 

Sosyal ol, paylaş!
    0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

    Facebook | Zübeyir Daylan

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir