Flight Simulator – Rota ayarlama

You may also like...

11 Responses

 1. hakan akyuz dedi ki:

  abi uçağı sıfırdan almak istiyorum ama bende joystick yok bu yuzden ayrıntılı bi şekilde anlatabilirmisin .. Teşekkürler:)

  • zdaylan dedi ki:

   Merhaba, uçağı sıfırdan almak? anlamadım biraz daha detaylı olarak sorununu anlatır mısın?

 2. burak önder dedi ki:

  ben oyuna girdiğimde uçağın motoru otomatik açık halde geliyor bunu nasıl düzeltirim kendim motoru çalıştırmak istiyorum (steamden oynuyorum)

  • zdaylan dedi ki:

   Steam ile alakalı mı orayı bilmem ben Steam kullanmıyorum ama bu durum FSX’te de oluyor sebebi joystickte motorun gücünü yükseltmiş bırakmanızdandır. FSX’i açmadan önce joystickteki motor gücünü sıfıra indirin.

 3. Berke dedi ki:

  Herşey güzel ancak bir sorunum var, kendim find route’dan waypointleri kurduktan sonra bu işlemi uçuş sırasında navigasyona aktarınca direk kuş uçuşu rota çıkıyor yani benim oluşturduğum rota çıkmıyor, böyle oluncada uçağım belirlediğim rotada gitmiyor ve pisti tam olarak karşıma alamadığım için ILS inişini yapamıyorum.

  • zdaylan dedi ki:

   Rotayı Find Route’den ayarlayıp uyguladıktan sonra, kaydediyor musunuz? Ok deyip kaydetme penceresi açılıyor ona da Tamam deyip kaydetmiş oluyorsun. Eğer böyle yapıyor ve hala sorun devam ediyorsa, burada anormal bir durum vardır demekki. FSX’ini tekrar kurman gerekebilir. Ama bence dediğim gibi kaydetmeden atlıyorsun o zaman waypointsler de çıkmıyor.

   • Berke dedi ki:

    Cevabın için teşekkürler, rotaları kaydediyorum ancak maalesef olmuyor, ya ben hata yapıyorum ya da siz bir şeyi atladınız çünkü diğer yorum atan arkadaş da aynı sorunu yaşamış anladığım kadarıyla.

    • zdaylan dedi ki:

     Aslında zor bir şey yok bu işlemde, sadece geliş ve varış havalimanlarını seçtikten sonra “Find route” diyoruz ondan sonra waypointleri ayarladıktan sonra doğrusu.. Tamam diyerek kaydediyoruz sonra uçuşu başlatmak için “Fly Now” butonuna basıyoruz hepsi bu kadar. FSX mi Steam Edition falan mı kullanıyorsun acaba?

    • Fazıl .uyar dedi ki:

     ben çözdüm sanırım arkadaşım. zaten find route deyince waypointleri kaydetmiş oluyor ve o şekilde başlıyor. tekrar navigasyon ayarlaması yapınca direkt havaalanına yönlendiriyor. yani tekrar navigasyon ayarı yapmaya gerek yok

 4. tolga yılmaz dedi ki:

  elinize sağlık güzel tutoriallar hazırlıyorsunuz. Rota oluşturmada bir problemim var. Rotayı ek waypointler oluşturark belirliyorum kaydediyorum vs. uçuş esnasında üst menüden map alanına geldiğimde rota iki havalanı arasında dümdüz pembe çizgi olarak görünüyor. Sorun ndedn oluyor acaba? Bir de bu shift+3 ile çıkan ekranda rota belirleme ekranındaki bir harita görüntüsü alınabilir mi?

  • zdaylan dedi ki:

   Merhaba,

   Öncelikle yorumunuz için teşekkürler 🙂

   Bu pembe çizgi uçağınızın hareket geçmişini gösterir, havadayken nereye doğru sapmışsınız, nasıl gitmişsiniz vs.. gibi haritada gösterir. Uçağınızla beraber uçağın arkasından gelir sürüş şeklinize göre çizgi çizer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir