Fotoğraflarınızı internette depolayın, fotoğraflarınız kaybolmasın!

Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.

Telefon hafızanızdaki fotoğraflar doldu hafızanızda yer kalmadı, bilgisayarınıza yüklemek istemiyorsunuz çünkü bir gün bilgisayarınız çökerse fotoğraflarınız da gider veya bilgisayarınızda yeterli disk alanı yok.. O halde sıkmayın canınızı!..

 

Şimdiden bebek yeğeninizin fotoğrafını çektiniz, düğünlerde, eğlencelerde,yurt dışı gezilerinde fotoğraf çektiniz ve o fotoğraflarınızı yıllar boyuca sakladıktan sonra ileride fotoğraflarınızı bire bir görebilmek mi istiyorsunuz?  eğer evet ise gerçekten harika!

Ben zdaylan.com yöneticisi olarak bunları yıllardır uyguluyorum ve şu anda eskilerden kalan fotoğraflarım hala güvende ve internette cloud olarak saklı duruyor.

 

Bilgi & Öneriler

Fotoğraflarınızı saklayabilmenin bir çok yolu var, ücretsiz hizmetler var ben burada size ücretsiz hizmetleri söyleyeceğim işinize yarayacak ve fotoğraflarınızı da videolarınızı da yıllarca saklı tutabileceksiniz.

Bir önerim var fotoğraflarınızı kesinlikle flash disk, bilgisayar ve telefonunuzda saklamayın bir gün flash diskiniz kaybolabilir , bozulabilir çok hassaslar zaten hemen bozulabiliyorlar, bu aynı örnek bilgisayar , tablet ve telefon için de geçerlidir. Fotoğraflarınızı en güvenli bir şekilde saklamanın tek yolu, güvenli bir cloud markasına güvenip dosyalarınızı oraya upload etmeniz olacaktır.

Ama eğer veriler sizin için gerçekten çok değerliyse, en azından onları alternatif yedekleme olarak bir DVD’ye kopyalamalısınız.

Ücretsiz fotoğraf ve video depolama hizmeti veren cloud şirketleri

Genelde ücretsiz olanlarda 2 GB‘a kadar limit bulunur, sınırsız limit için ücret ödemeniz gerekir. Ancak şöyle de yapabilirsiniz, bir daha üye olun + 2 GB daha kazanırsınız tabi üyelik kullanıcı adınızı ve şifrelerinizi unutmamalısınız!!

1. OneDrive – 7 GB

En başta belirttiğimde, ücretsiz olanlarda genelde 2 GB limit bulabilirsiniz demiştim evet ama bu genel olaraktı ,burada Microsoft tarafından geliştirililen OneDrive var, OneDrive‘a üye olan herkes ücretsiz 7 GB alan kazanıyor. Ayrıca telefon uygulamasını indirip, galerinizdeki fotoğraflarınızı OneDrive hesabınıza senktronize edebilirsiniz. Bu hizmet tarafımca sizlere tavsiye edilir. Gayet kullanışlıdır aynı zamanda bir Microsoft güvencesidir.

Adres: onedrive.com

2. Google+ (Google Plus) – Yüksek Kalite (ÜCRETSİZ!) – (Orijinal Kalite 15 GB limitli)

Ücretsiz kullanımda, Google Drive, Gmail, ve Google+ Photos vs.. gibi tüm hesaplarınızla dahil toplam 15 GB‘a kadar fotoğraflarınızı ve videolarınızı yükleyebilirsiniz. Yüksek Kalite olarak ise sınırsız kullanabilirsiniz, işte bu güzel bir haber!

Adres: plus.google.com

 

3. YandexDisk – 10 GB

Ücretsiz hesaplarda 10 GB‘a kadar dosya yüklemenize izin veriyor. 10 GB‘a kadar doya doya kullanabilirsiniz. 🙂 Bu da Dropbox‘a benziyor Yandex Disk programını kurduktan sonra artık bilgisayarınızdan Yandex Disk klasörüne gönderdiğiniz dosyaları anında upload ediyor, dilediğiniz dosyaları da indirebiliyorsunuz kullanımı rahattır tavsiye edilir. Telefonunuzdaki galeri için fotoğraf senkronizasyonu mevcuttur.

Adres: disk.yandex.com

4. Dropbox – 2 GB

Ücretsiz disk limiti: 2 GB, telefon uygulamasını indirip fotoğraf galerinizden belli zamanda otomatik olarak Dropbox hesabınıza upload eder. Kolayca download linki oluşturabilirsiniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Dropbox programını yükledikten sonra bilgisayarınızda bir klasör oluşur bu klasörde Dropbox hesabınızda bulunan dosyalara erişebiliyorsunuz indirebiliyor ve bilgisayarınızda bulunan her hangi bir dosyayı anında upload edebiliyorsunuz. Tavsiye ederim.

Adres: www.dropbox.com

5. Photobucket – 2 GB

Websiteniz için kullanacaksanız tavsiye edilir. Ücretsiz kullanımda 2 GB‘a kadar fotoğraf ve video yüklemeniz mümkündür. Ancak 2 GB ücretsiz kullandığınızda, paylaşmış olduğunuz resimlerin kalitesini biraz düşürüyor. Bunun sebebi ücretsiz hizmet kullanmanızdandır. Ancak bu, bazen avantaj olabiliyor. Mesela websitenize yüksek kalitede fotoğraflar atarsanız, fotoğraflarınız geç yüklenebilir, bu nedenle, fotoğraflarınızı biraz düşük kalitede paylaşması, sitenizdeki fotoğraflarınızın daha hızlı yüklenmesini sağlayacaktır.. Fotoğraflarınız ve videolarınız için URL link oluşturabilir ve arkadaşlarınızla, sosyal sitelerde vs.. rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Adres: photobucket.com

6- Kendi FTP serverınızı yapın!

Eğer hiç bir şirkete güvenmiyorsanız, “ah abi bak bu Yandex Rustur bizi sever ya sevmez kalite yoktur fotoğraflarımızı yok eder, Ah be OneDrive Amerikandır onlara da güven mi olur” gibi kara kara düşünüyorsanız, fotoğraflarınız sizin için çok önemliyse ve kendinize ait bir iyi bir disk alanına sahip server hazırladıysanız artık FTP serverı kurabilirsiniz, bunun için de diğer depolama şirketlerinde de dosylaarınızı upload edin ki tam güvende olsun. Ancak FTP serverınız yukarıda bahsettiğim gibi çok güvenli sayılmaz çünkü server bilgisayarınızdır o bozulursa fotoğraflarınızdı videolarınızdı beraber gidebilir, bunun için yukarıdaki bahsettiğim depolama şirketleri çok güvendedir Rustur Amerikandır falan hikaye bir sorun olmaz bence 🙂

ama yinede FTP serverı yapayım ben diyorsanız buyrun

Adres: Windows üzerinde FTP server kurulumu

 

Bu kadarı bence fotoğraflarınızı güvenle saklamak için yeterli. Bunlardan dilediğinizi kullanabilirsiniz. Unutmayın, eğer disk limitiniz dolmuşsa tekrar üye olup diğer hesaptan tekrar devam edebilirsiniz,

 

Kolay gelsin

 

Zübeyir Daylan.

 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. uhfrı dedi ki:

    Gizli değilmi

  2. Toplu Sms dedi ki:

    Bilgilendirme için teşekkürler. güzel makale olmuş. bence en güzeli DVD ortamı en sağlamı 🙂

  3. Erhan dedi ki:

    Teşekkürler, kendi ftp’nizi yapın diyerek MacBook’umdaki OS X Server ile tanıştırdınız beni. 🙂