Google Chrome’da Arama Motorunu Türkçe Yapma

Google Chrome’da Arama Motorunu Türkçe Yapma
Reklam
[instagram-feed]

Google Chrome‘da arama motorunu Türkçe yapmak için Ayarlardan Arama bölümünde Türkçe‘yi ekleyerek yapabilirsiniz..

Ancak eğer sorun buna rağmen düzelmiyorsa ve son sürüm veya eski sürüm Google Chrome kullanıyorsanız (sıkıntı yok) sadece Google Chrome‘u Denetim Masası -> Program Ekle ve Kaldır yoluyla kaldırın ve yeni bir Google Chrome‘u indirin ama mutlaka Google‘ın sitesinden indirin. Başka sitelerden indirdiğiniz zaman böyle sorunlar olabiliyor ben bu sorunu 2-3 aydır yaşadım iş yeri bilgisayarımda böyle bir sorun vardı çözümünü ise araştırdığım hiç bir internet sitesinde bulamamıştım ama daha sonra Google Chrome‘u kaldırdım ve http://www.google.com/intl/tr/chrome/ adresinden indirdim artık Google aramalarım İngilizce ya da diğer dillerden aramıyor Türkçe ve Türkiye‘den arama yapıyor bu sorunu yaşayanlar dediklerimi yapsın şimdiki Google Chrome‘u kaldırıp bu siteden ( http://www.google.com/intl/tr/chrome/ )  yenisiyle indirsinler sorun düzelecektir.

Sosyal ol, paylaş!

  0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

  Reklam
  zdaylan
  zdaylan
  Yazar hakkında:  Mehmet Zübeyir Daylan - İstanbul, TR 1 Kasım 1990'da Bakırköy'de dünyaya geldim. Bahçelievler İlköğretim okulunda ilkokul (2002), Küçükçekmece Yeşilyuva İlkokul'da ortaokul (2005) eğitimini bitirdim. Liseyi 2007 yılında Okyanus Koleji'nde okurken bıraktım daha sonra düz lise olarak açıktan okumaya devam ettim. 2017 yılında liseden mezun olduktan sonra, eğitimde şu anki konumum olan Beykent Üniversitesi'nde Grafik Tasarım bölümünde eğitim almaya başladım. Daha önce BilgeAdam'da yani bir bilişim-dijital kursunda Grafik Tasarım, Web Tasarım, 3D modelleme, Bilgisayar Programcılığı, Sistem ve Ağ uzmanlığı, Microsoft Office,Yabancı Dil: İngilizce gibi birbirinden farklı derslerden eğitimimi tamamladım ve bazı sertifikalara sahip oldum. Video & film prodüksiyon ve animasyonda da belli bir yere kadar tecrübelerim bulunmaktadır.  Köpeğimi,bilgisayarları, teknolojiyi, havacılığı, gezmeyi, futbolu (özellikle Fenerbahçe'yi) severim.
  YAZARA AİT TÜM YAZILAR
  BİR YORUM YAZIN

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. faysal talay dedi ki:

   sayfam google corume olmasini istiyurum

   1. zdaylan dedi ki:

    Merhaba,

    Ne demek istediğinizi çok iyi anlamadım eğer Chrome açılışınca Chrome’un kendi sayfasının açılmasını istiyorsanız Chrome ayarlarına gidip “Yeni sekme sayfsını a甑ı işaretlemeniz gerekir. Arama ile alakalıysa arama aracınızı ayarlardan Google seçin.