Google Chrome’da Arama Motorunu Türkçe Yapma

Google Chrome’da Arama Motorunu Türkçe Yapma

Google Chrome‘da arama motorunu Türkçe yapmak için Ayarlardan Arama bölümünde Türkçe‘yi ekleyerek yapabilirsiniz..

Ancak eğer sorun buna rağmen düzelmiyorsa ve son sürüm veya eski sürüm Google Chrome kullanıyorsanız (sıkıntı yok) sadece Google Chrome‘u Denetim Masası -> Program Ekle ve Kaldır yoluyla kaldırın ve yeni bir Google Chrome‘u indirin ama mutlaka Google‘ın sitesinden indirin. Başka sitelerden indirdiğiniz zaman böyle sorunlar olabiliyor ben bu sorunu 2-3 aydır yaşadım iş yeri bilgisayarımda böyle bir sorun vardı çözümünü ise araştırdığım hiç bir internet sitesinde bulamamıştım ama daha sonra Google Chrome‘u kaldırdım ve http://www.google.com/intl/tr/chrome/ adresinden indirdim artık Google aramalarım İngilizce ya da diğer dillerden aramıyor Türkçe ve Türkiye‘den arama yapıyor bu sorunu yaşayanlar dediklerimi yapsın şimdiki Google Chrome‘u kaldırıp bu siteden ( http://www.google.com/intl/tr/chrome/ )  yenisiyle indirsinler sorun düzelecektir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

zdaylan
Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. faysal talay dedi ki:

  sayfam google corume olmasini istiyurum

  1. zdaylan dedi ki:

   Merhaba,

   Ne demek istediğinizi çok iyi anlamadım eğer Chrome açılışınca Chrome’un kendi sayfasının açılmasını istiyorsanız Chrome ayarlarına gidip “Yeni sekme sayfsını a甑ı işaretlemeniz gerekir. Arama ile alakalıysa arama aracınızı ayarlardan Google seçin.