Guarana nedir? Guarana nerede satılır? Guarana nereden gelir?

zdaylan
Yazar hakkında:  Mehmet Zübeyir Daylan - İstanbul, TR 1 Kasım 1990'da Bakırköy'de dünyaya geldim. Bahçelievler İlköğretim okulunda ilkokul (2002), Küçükçekmece Yeşilyuva İlkokul'da ortaokul (2005) eğitimini bitirdim. Liseyi 2007 yılında Okyanus Koleji'nde okurken bıraktım daha sonra düz lise olarak açıktan okumaya devam ettim. 2017 yılında liseden mezun olduktan sonra, eğitimde şu anki konumum olan Beykent Üniversitesi'nde Grafik Tasarım bölümünde eğitim almaya başladım. Daha önce BilgeAdam'da yani bir bilişim-dijital kursunda Grafik Tasarım, Web Tasarım, 3D modelleme, Bilgisayar Programcılığı, Sistem ve Ağ uzmanlığı, Microsoft Office,Yabancı Dil: İngilizce gibi birbirinden farklı derslerden eğitimimi tamamladım ve bazı sertifikalara sahip oldum. Video & film prodüksiyon ve animasyonda da belli bir yere kadar tecrübelerim bulunmaktadır.  Köpeğimi,bilgisayarları, teknolojiyi, havacılığı, gezmeyi, futbolu (özellikle Fenerbahçe'yi) severim.
20.06.2013
8.400
A+
A-

Guarana meyvesi

Guarana (Portekizce guaraná) (Paullinia cupana), sabun ağacıgiller (Sapindaceae) küçük kırmızı meyveli, yüksek dozda kafein içeren tropik bir bitki türü. Brezilya’nın Amazon bölgesinde yaşayanlar guarana tohumlarını çiğneyerek ya da toz hale getirilip suda eritip içerek enerji sağlarlar. Ayrıca günümüzde enerji içecekleri sektöründe kullanılmaktadır. (Kaynak Wikipedia)

guarana-zayiflatir-mi_188805.jpg (300×200)

Guaranã Antarctica

Brezilya’da Guarana meyvesinden yapılmış bir gazlı içecektir. Bildiğiniz gazoz gibi bir tadı var asitli ve şekerlidir.

Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

Brezilya’ya gitmeden önce tanımıştım bu ürünü. Arkadaşım sağolsun bana kendi ülkesinden göndermişti sonra Brezilya’da da içme fırsatım oldu.  Beğendim en iyi içeceklerden biri diyebilirim.

Türkiye’de nerede satılır?

Guaranã Antarctica 2013 yılından itibaren büyük Migroslarda satıldığı görülmektedir.

Bugüne kadar gördüğüm Guaranã Antarctica içeceği İstanbul’da Ataşehir Migros,Bahçelievler Kadir Has Migros ve Bakırköy Galleria Migros’larda bulunuyor.  Fiyatı ise şimdilik 3,80 TL

 

Sosyal ol, paylaş!

  0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

  Reklam
  BİR YORUM YAZIN

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.