Hakkımda

Ben kimim?

1 Kasım, 1990 İstanbul doğumlu, Mardin, Arap kökenliyim. Beykent Üniversitesi’nde Grafik Tasarım okumaktayım.

Kendimden kısaca bahsetmem gerekirse, web & grafik tasarımcılığı, 3D modelleme, yazılımcılık, video prodüksiyonculuk,fotoğrafçılık gibi dijital teknolojiden oluşan birçok şeylerle ilgilenmeyi,futbol oynamayı ve pizza yemeyi severim.

Bilgisayar sevgisi

Bilgisayarları çok severim. 1997-98 yıllarda ilk kez bir bilgisayara sahip oldum. Önce oyun oynamak ve paint ile resim çizmekle başladım daha sonra farklı hedeflere yöneldim. Mesela İngilizce öğrenme, Photoshop öğrenme, site tasarlama, program yazma gibi birçok konuya ilgim oldu. İngilizceyi neredeyse hiç bilmiyordum, onu da bilgisayar üzerinden öğrendim (okul öğrenmek o kadar işimi görmedi 🙂 ) Bilenler bilir, Facebook’tan önce, eskiden MSN Messenger yaygındı. MSN üzerinden yabancı arkadaşlar edinip onların sayesinde İngilizcemi geliştirdim, grammari ezberledim, daha sonra zamanla grammarin mantığını da anladım. Bazı yabancı insanların İngilizce bilmemesinden de yararlanıp az da olsa kendi dilleri olan Portekizce ve İspanyolca da öğrendim.

 

Oyun oynama konusuna gelirsek, tabii ki henüz bilgisayar oyunlarını terk etmiş değilim. Mesela, Flight Simulator X ve FIFA en çok sevdiğim PC oyunlarıdır.

Bilgisayar üzerinde olan ilgilerim zamanla daha da arttı.  2008 yılında programcılıkta C# yazılım dilini öğrenmeye merakım oldu. Araştırdım , öğrendim şimdilik yapabildiklerim kadar yazılım yazabiliyorum.

2013 yılında, bilgisayar üzerindeki tecrübelerimi geliştirmek ve sertifika almak amacıyla Bakırköy’de Bilge Adam bilişim teknolojileri kursunda Web & Grafik tasarım, 3D modelleme, Sistem ve Ağ, C# yazılım,İngilizce ve Office için eğitim gördüm.

Bilgisayar dışında..

Futbol oynamayı ve izlemeyi severim. Favori takımım Fenerbahçedir 🙂  Yurt dışı gezisi , havacılık, bisiklet sürme, bilişim hakkında öğretici kitaplar okuma, pizza ve hamburger yeme gibi şeyleri de severim.

Bugüne kadar Türkiye ve KKTC hariç ziyaret ettiğim ülkeler

Suudi Arabistan (Nisan, 2011), Almanya, İsviçre (Haziran, 2012), Brezilya (Ocak, 2013), Hindistan (Mart, 2015), Ukrayna (Haziran,2016), İspanya (2017)

zdaylan.com hakkında

zdaylan.com 1 Kasım 2007’de kurucusunun (Mehmet Zübeyir DAYLAN’ın) 17. doğum gününde kurulmuştur. 2007’den beri bugüne kadar tasarımlarda çok kez değişiklikler olmuştur. Birkaç farklı website olarak hizmete geçmiştir. zdaylan.com kurulmadan önce 2006 yılında zubeyirdaylan.com kullanılıyordu, ancak domain adı uzun olduğundan dolayı zubeyirdaylan.com kapatıldı ve yerine domain adının daha kısaltılmış hali olan zdaylan.com açıldı.

zdaylan.com 10.06.2013 tarihinde tekrar blog olarak hizmete girmiştir ve bir daha değişiklik yapmayacaktır, daima blog olarak kalcaktır.

zdaylan.com – 2010 yılı

2010 yılındaki zdaylan.com’u ziyaret etmek için tıklayın
zdaylan.com’da daha önce 2010 yılında, HQ duvar kağıtları, program download, canlı yayın web kameraları, gezi,Windows dockbar, Windows ve bir çok uluslararası futbol takımları için duvar kağıtlarını kullanıcılarına sunmuştum 2010 Mayıs ayında tasarlanan zdaylan.com’dan görüntü:

Bugüne kadar alınan hit rekoru: zdaylan.com bugüne kadar günlük ziyaretçi olarak en çok yaklaşık 4000 küsur hit alabildi.(26 Kasım 2008)

 

Sitemi nasıl buluyorsunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Daha önce bu siteye (zdaylan.com) girdiğinizi hatırlıyor musunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Sosyal ol, paylaş!