Hareket algılama sensörü projesi

Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.
29.07.2015
4.108
A+
A-


(Not: Videodaki kişi bu benzin istasyonunda çalışan bir arkadaştır, sistemi denemek amacında rica etmiştim, ben ise içeriden kontrol ediyordum.)

Bu projeyi ilk olarak Şubat, 2015’te bir benzinlik istasyonu için düşünmüş ve uygulamaya başlamıştım. Kullandığım birden fazla yazılımlarla önce kamera bağlantısı kurdum,

kameradan hareket algıladığı zaman dilediğim bir alarm sesi belirtip o alarm sesi ile uyarı vermesini sağladım. Bu projenin çalıştığını fark ettikten sonra bu benzinlik istasyonu için 10 metre stereo uzatma kablosu getirip, bu kabloyu ilk önce benzinlik istasyonu binasının kablo alt yapısından geçirdim, hoparlörleri taktım ve muhasebe odasında bulunan, server PC ile pompacı odası arasında bağlantı kurduktan sonra hizmeti kullanıma sundum.

 

Bu projeyi düşünmemin sebebi; geceleri az yoğunluk olduğundan, benzinlik istasyonlarında uyuya kalan veya dalgın olan pompacılar bazen müşterilerin geldiğini geç fark ediyorlar, işte müşteri geldiğinde uyarsın, müşteriyi de fazla bekletmesinler diye geliştirdim. Hem müşteri hem de pompacı için yararlı bir sistem olduğunu düşünüyorum. Pompacı bu sistem sayesinde rahatlığına da baksa müşteriyi fazla bekletmemiş olacak.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. atay dedi ki:

    pompaci yok almanya”da görmüssündür 🙂 ileride butun heryer bu sekilde olacak diye dusunuyorum 🙂

    faydali bilgiler icin tesekkurler . basarilar dilerim

    1. zdaylan dedi ki:

      Merhaba, evet Avrupa ve Amerika’da pompacısız benzin istasyonları işletiliyor, ben de şahit oldum, haklısınız ama, bunun Türkiye’de de olması şimdilik biraz zor görülüyor, çünkü ülkede halen ciddi bir işsizlik sorunu var.