Hyper-V kurulumu – Windows Server 2012

Hyper-V kurulumu – Windows Server 2012
Reklam
[instagram-feed]

Hyper-V kurabilmek için ilk önce Windows Server kullandığınızdan ve Administrator hesabıyla giriş yapmış olduğunuzdan emin olmalısınız.

Hyper-V kurulumu

Server Manager‘ı açtıktan sonra ekranın orta bölümünde görünen “Add roles and feautres”‘a tıklayın. Alternatif olarak Tools menüsünden “Add roles and features” seçebilirsiniz.Hyper-V1

Add roles and features sihirbazı açıldıktan sonra Next diyip ileri gidiyoruz.

Hyper-V2

Hyper-V3 Hyper-V4

Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

Bu adımdan sonra bu sihirbaz sistem gereksinimlerini denetler eğer bir uyumsuzluk bulursa size hatayı bildirir ama hata vermezse sorunsuz bir şekilde kurabilirsiniz anlamına gelir.

Hyper-V5

Bu listede neler kuracağımızı belirtmemiz gerekiyor, biz Hyper-V kuracağımız için Hyper-V seçeneğini işaretliyoruz.

Hyper-V6

Hyper-V‘yi işaretledikten sonra karşımıza aynen böyle bir seçenek geliyor, Add Features butonuna tıklayınca Hyper-V özelliğini eklemiş oluyoruz.

Hyper-V7

Add Features butonuna tıkladığımızda Hyper-V işaretlenmiş oluyor bu sefer aşağıdan Next‘e tıklayıp bir sonraki adıma geçiyoruz.

Hyper-V8Hyper-V9Hyper-V10

Virtual Switch ile alakalı olup isteğe bağlı olan bir aşama, burada şimdilik işimiz yok Next yapıp bu adımı atlıyorum.

Hyper-V11Hyper-V12Hyper-V13

Artık sihirbazın son aşamasındayız, kurulumdan sonra Hyper-V‘yi kullanabilmeniz için makineyi yeniden başlatmanız gerekecek buna rağmen en iyisi kurulumu yapsın ve otomatik yeniden başlatsın diye “Restart the destination server automatically if required” seçeneğini işaretliyoruz

Hyper-V14

Karşımıza bir soru mesajı gelecek burada Yes/Evet diyoruz.

Hyper-V15

Kurulum tamamlanıyor ve daha sonra makinemizi yeniden başlatıyor.

Hyper-V16

Makinemiz yeniden açıldıktan sonra bu ekranda Hyper-V‘nin kısayolunu görebiliyoruz.

Hyper-V17

 

Ve Hyper-V başarılı kurulduğu ve sağlam çalıştığı görülüyor. Kolay gelsin!

Sosyal ol, paylaş!

  0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

  Reklam
  zdaylan
  zdaylan
  Yazar hakkında:  Mehmet Zübeyir Daylan - İstanbul, TR 1 Kasım 1990'da Bakırköy'de dünyaya geldim. Bahçelievler İlköğretim okulunda ilkokul (2002), Küçükçekmece Yeşilyuva İlkokul'da ortaokul (2005) eğitimini bitirdim. Liseyi 2007 yılında Okyanus Koleji'nde okurken bıraktım daha sonra düz lise olarak açıktan okumaya devam ettim. 2017 yılında liseden mezun olduktan sonra, eğitimde şu anki konumum olan Beykent Üniversitesi'nde Grafik Tasarım bölümünde eğitim almaya başladım. Daha önce BilgeAdam'da yani bir bilişim-dijital kursunda Grafik Tasarım, Web Tasarım, 3D modelleme, Bilgisayar Programcılığı, Sistem ve Ağ uzmanlığı, Microsoft Office,Yabancı Dil: İngilizce gibi birbirinden farklı derslerden eğitimimi tamamladım ve bazı sertifikalara sahip oldum. Video & film prodüksiyon ve animasyonda da belli bir yere kadar tecrübelerim bulunmaktadır.  Köpeğimi,bilgisayarları, teknolojiyi, havacılığı, gezmeyi, futbolu (özellikle Fenerbahçe'yi) severim.
  YAZARA AİT TÜM YAZILAR
  BİR YORUM YAZIN

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.