iOS & Android arasında telefon rehberi aktarım işlemi nasıl yapılır?

iOS & Android arasında telefon rehberi aktarım işlemi nasıl yapılır?
Reklam
[instagram-feed]

Bu konuyu geçen sene (2016 Şubat’ta) açmıştım ama içeriği tamamlamayı unutmuştum ama bugün taslakta kalan bu konuyu görünce tamamlayıp yayınlamaya karar verdim 🙂

Öncelikle bunun birçok yolu var ama ben bugün size en kolay yollarından birinden bahsedeceğim. Yeni bir telefon aldınız veya eski telefonunuza geçtiniz diğer telefonunuzdaki işletim sistemi ya iOS ya da Android ikisinden biridir veya her ikisi de aynı işletim sistemidir hiç fark etmez. Telefon Cihazı A iOS olsun, Telefon Cihazı B Android olsun.

Bu uygulamada tam tersi yani telefon B Android, Telefon A iOS olarak da uygulayabilirsiniz yani kısacası Android’den iOS’a , iOS’tan Android’e kişi aktarma olayı aynı mantıkla yapılabilir. O zaman nasıl yapıyoruz ne yapıyoruz.. Aşağıdaki adımları takip uyguluyoruz 🙂

TELEFON CİHAZI (A)

Bir iPhone olan Telefon A’dan AppleStore’a girip My BackUp uygulamasını indiriyoruz.. Android kullanıyorsak Google Play’den aynı uygulamayı indiriyoruz tabii ki.

-> Uygulama indikten sonra uygulamayı açıyoruz.

-> Kişileri seçip mail ile gönder diyoruz

Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

-> Kendi mail adresinize kişileri gönderiyorsunuz.

TELEFON CİHAZI (B)

-> Az önce (Cihaz A) dan kişilerinizi gönderdiğiniz mail adresinize bu telefonda giriş yapın veya zaten mailiniz kuruluysa kendinize uygulama üzerinden gönderdiğiniz mesajı bu telefonunuz (B cihazında) açın.

-> Mesaj içeriğindeki kişiler eklentisini açın

-> Tüm kişileri (Cihaz B için) telefon cihazınıza yükleyin

 

Sosyal ol, paylaş!

  0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

  Reklam
  zdaylan
  zdaylan
  Yazar hakkında:  Mehmet Zübeyir Daylan - İstanbul, TR 1 Kasım 1990'da Bakırköy'de dünyaya geldim. Bahçelievler İlköğretim okulunda ilkokul (2002), Küçükçekmece Yeşilyuva İlkokul'da ortaokul (2005) eğitimini bitirdim. Liseyi 2007 yılında Okyanus Koleji'nde okurken bıraktım daha sonra düz lise olarak açıktan okumaya devam ettim. 2017 yılında liseden mezun olduktan sonra, eğitimde şu anki konumum olan Beykent Üniversitesi'nde Grafik Tasarım bölümünde eğitim almaya başladım. Daha önce BilgeAdam'da yani bir bilişim-dijital kursunda Grafik Tasarım, Web Tasarım, 3D modelleme, Bilgisayar Programcılığı, Sistem ve Ağ uzmanlığı, Microsoft Office,Yabancı Dil: İngilizce gibi birbirinden farklı derslerden eğitimimi tamamladım ve bazı sertifikalara sahip oldum. Video & film prodüksiyon ve animasyonda da belli bir yere kadar tecrübelerim bulunmaktadır.  Köpeğimi,bilgisayarları, teknolojiyi, havacılığı, gezmeyi, futbolu (özellikle Fenerbahçe'yi) severim.
  YAZARA AİT TÜM YAZILAR
  BİR YORUM YAZIN

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.