IP kamera için mail ayarları

You may also like...

15 Responses

 1. cihan dedi ki:

  merhaba, tp link ip kamera aldım fakat hareket algılama da mail atmasını bir türlü yapamadım hem hotmail de hem de gmx mail hesaplarıyla denedim, bilgisi olan var mı?

  • zdaylan dedi ki:

   Merhaba, Motion detect (hareket algılama) özelliği aktif olup olmadığından emin olun.
   Email bilgilerini,server portlarını doğru girdiğinizden emin olun.
   Kullanıcı adını @gmx.com ya da sadece kullanıcı adı olarak girmeyi deneyin.

   Bir şekilde çalışacaktır. Kameram için GMX mail kullanan biri olarak hala çalıştığını görmekteyim. Geçenlerde bodrum katına bahçeden gelen yavru bir farenin görüntüsünü yakalayıp mail atmıştı 🙂 yani işi iyi görüyor email özelliği ve ayrıca GMX sorunsuz çalışıyor.

   • cihan dedi ki:

    valla ne yaptıysam olmadı Server connection failed.hatasını alıyorum sürekli

    SMTP Server/Port: smtp.gmx.com 25
    SSL Encryption:STARTTLS

 2. Candemir dedi ki:

  gmx hesabını aldım yalnız tüm ayarları doğru yapmama rağmen Gönderen adı veya parola hatası! hatası alıyorum.

  sebebi ne olabilir acaba…

  iyi günler

 3. Savas dedi ki:

  Hocam oncelikle gmx hesabi actim cep telefonuna uygulamayi indirdim. Sonra greentech marka ip kameraya receiver maile gmx hesabi sender maile gmail uzantili gmail uzantili hesabi girdim smtp server sizin belirtmis oldugunuzu g8rd8m ama sonuc mail gelmiyor

  • zdaylan dedi ki:

   Gmail güvenlik nedeniyle bunu kabul etmiyor olabilir. Sanırım onu ayarlardan açabilirsin ancak GMX hesabınla kurduğun takdirde mail almaya başlayabilirsin çünkü GMX sunucuları bende hala çalışıyor. Eğer sorunu GMX sunucularında olduğunu düşünüyorsan kendine bir tane hosting açıp mail SMTP bilgilerini olduğu gibi girdikten sonra sorunsuz görüntüleri alabilirsin. Ancak o da çalışmazsa artık problemin kameranızdan kaynaklı olduğunu düşünürüz.

   Senin için bir tane deneme mail açtım. Bu mail bilgilerini kamerandaki SMTP bilgileri olarka girip deneyebilirsin.

   Email: [email protected]
   Şifre: (Güvenlik nedeniyle email adresinize gönderdim)
   Sunucu: mail.zdaylan.com
   SMTP Port: 587
   SMTP doğrulama: Evet

   Eğer bu mail çalışırsa o zaman kameranda sorun yoktur.

   Ayrıca kamera ayarlarında “Email’e gönder” işaretli ve aktif olmalı ki emaile göndersin. Bu ayar işaretli mi bir kontrol eder misin?

   • Beyza dedi ki:

    Bu 587 yi neye göre belirliyorsunuz?

    • zdaylan dedi ki:

     Merhaba, bu bir sunucu portudur. Genellikle email sistemlerinde kullanılır. Bazı diğer portlar 464, 443, 25, 110 gibi port numaralarından oluşur. GMX 587 portu kullanıyor o yüzden kurulumda 587 portunu girmeniz gerekir.

 4. SAVAS dedi ki:

  hocam ne yaptımsa olmuyor mail aldım hertürlü denedim mail gelmiyor.

  • zdaylan dedi ki:

   SMTP ayarlarını girerken kullanıcı adını sadece kullanıcı adını mı girdin yoksa kullanıcıadı@gmx.com gibi mi girdin? bir yerde hata yapmışsınızdır. Bende hala çalışıyor.

 5. tamer dedi ki:

  Aynı şekilde uyguladım olmuyor. Hotmail ve gmail izin vermiyor yazmışsınız fakat wifi ip kameraya kuranlar var neden kimse nasıl kurduğunu yazmamış smtp ayarlarıyla ilgili ama nedense kimse bu konuda bilgi paylaşmamış

  • zdaylan dedi ki:

   Merhaba Tamer, bu ayarlar hala geçerli. Ben hala kendi IP kameramdan yararlanabilmekteyim. Bu SMTP ayarları GMX.com sunucusu için uygundur. GMX.com’dan bir email hesabı oluşturdun mu? yoksa Hotmail hesabını bu SMTP sunucusuyla mı bağlamaya çalıştın? Bu SMTP ayarı ile Hotmail çalışmaz çünkü bahsettiğim gibi GMX sunucusu için belirtilmiştir ama GMX hesabını Hotmail hesabına yönlendirirsen Hotmail hesabına mail gönderir o zaman istediğin gibi olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir