IP kamera için mail ayarları

17.05.2015
5.998
A+
A-
IP kamera için mail ayarları

IP kameranız var ve her hareket algılamada size eklentili bir şekilde mail iletileri göndermesini istiyorsunuz.  Peki bunu nasıl çözebiliriz?

Eğer kendi mail adresinize ayarlayamıyorsanız..

Bunun nedeni, bir çok mail şirketleri bunu kabul etmiyor mesela hotmail.com, gmail.com..  mail hesaplarınızı, hareket algılamaya bağlayamıyorsunuz.. Peki çözümü var mı? Evet var!

DÜZELTME: GMX Türk kullanıcılarına üyelik hizmetini durdurmuş!  Siteye Türk IP’si ile erişilebiliyor ama üye olunamıyor. Ancak IP adresinizi başka ülkeden kullanır gibi gizleyince GMX üyeliğini açabiliyorsunuz. 25.04.2017 tarihinde şimdilik üye olunamıyor fakat geçici midir bilmiyorum. Eğer hala üye olamıyorsanız lütfen yasaklı sitelere erişim hakkında makalemi okuyun.

1- GMX mail hesabınızı oluşturun

www.gmx.com adresinden kendinize bir mail adresi oluşturun.

Ben 1990 adı verdiğim IP kameram için bir GMX mail hesabı oluşturdum ve aşağıdaki gibi mail adresimi IP kamera ayarlarına uyguladım.

2- Belirlemeniz gereken sunucu ayarları – GMX.COM Sunucu Bilgileri

SMTP Sunucusu: smtp.gmx.com

SMTP Portu: 587

Göndericiyi kendi GMX hesabınız, alıcıyı ise hangi mailinze gönderilmesini istiyorsanız o maili yazın ama yine de GMX hesabınıza gönderilmesini isterseniz, yine GMX hesabınızı girin. Daha sonra aşağıda “Doğrulama gerekli”‘yi işaretleyin ardından GMX mail adresiniz ve şifrenizi girin ve kaydedin.

 

 

 

Emailinizi tanıttıktan sonra artık IP kameranız, daha önce ayarlamış olduğunuz alarm hassasiyetinize göre algılama yakalayıp size, hareket algılama sırasında, her 6 saniyelik bölüm için 6’şar fotoğraf çekip emailinize eklentili bir şekilde gönderecektir.

 

Bu paylaşımım sizin için faydalı oldu mu? dilerseniz bana bir kola ısmarlayabilirsiniz.. Eğer bana bir kola ısmarlamaya razıysanız buraya tıklayın.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

zdaylan
Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. Osman dedi ki:

  Hocam gmx hesabı açmak için linki bulamıyorum bi yardım lütfen

 2. cihan dedi ki:

  merhaba, tp link ip kamera aldım fakat hareket algılama da mail atmasını bir türlü yapamadım hem hotmail de hem de gmx mail hesaplarıyla denedim, bilgisi olan var mı?

  1. zdaylan dedi ki:

   Merhaba, Motion detect (hareket algılama) özelliği aktif olup olmadığından emin olun.
   Email bilgilerini,server portlarını doğru girdiğinizden emin olun.
   Kullanıcı adını @gmx.com ya da sadece kullanıcı adı olarak girmeyi deneyin.

   Bir şekilde çalışacaktır. Kameram için GMX mail kullanan biri olarak hala çalıştığını görmekteyim. Geçenlerde bodrum katına bahçeden gelen yavru bir farenin görüntüsünü yakalayıp mail atmıştı 🙂 yani işi iyi görüyor email özelliği ve ayrıca GMX sorunsuz çalışıyor.

   1. cihan dedi ki:

    valla ne yaptıysam olmadı Server connection failed.hatasını alıyorum sürekli

    SMTP Server/Port: smtp.gmx.com 25
    SSL Encryption:STARTTLS

 3. Candemir dedi ki:

  gmx hesabını aldım yalnız tüm ayarları doğru yapmama rağmen Gönderen adı veya parola hatası! hatası alıyorum.

  sebebi ne olabilir acaba…

  iyi günler

  1. zdaylan dedi ki:

   kullanıcı adını kullaniciadi@gmx.com veya kullaniciadi@gmx.com olmadan yani sadece “kullaniciadi” olarak girmeyi deneyin.

 4. Savas dedi ki:

  Hocam oncelikle gmx hesabi actim cep telefonuna uygulamayi indirdim. Sonra greentech marka ip kameraya receiver maile gmx hesabi sender maile gmail uzantili gmail uzantili hesabi girdim smtp server sizin belirtmis oldugunuzu g8rd8m ama sonuc mail gelmiyor

  1. zdaylan dedi ki:

   Gmail güvenlik nedeniyle bunu kabul etmiyor olabilir. Sanırım onu ayarlardan açabilirsin ancak GMX hesabınla kurduğun takdirde mail almaya başlayabilirsin çünkü GMX sunucuları bende hala çalışıyor. Eğer sorunu GMX sunucularında olduğunu düşünüyorsan kendine bir tane hosting açıp mail SMTP bilgilerini olduğu gibi girdikten sonra sorunsuz görüntüleri alabilirsin. Ancak o da çalışmazsa artık problemin kameranızdan kaynaklı olduğunu düşünürüz.

   Senin için bir tane deneme mail açtım. Bu mail bilgilerini kamerandaki SMTP bilgileri olarka girip deneyebilirsin.

   Email: kamerasmtp@zdaylan.com
   Şifre: (Güvenlik nedeniyle email adresinize gönderdim)
   Sunucu: mail.zdaylan.com
   SMTP Port: 587
   SMTP doğrulama: Evet

   Eğer bu mail çalışırsa o zaman kameranda sorun yoktur.

   Ayrıca kamera ayarlarında “Email’e gönder” işaretli ve aktif olmalı ki emaile göndersin. Bu ayar işaretli mi bir kontrol eder misin?

   1. Beyza dedi ki:

    Bu 587 yi neye göre belirliyorsunuz?

    1. zdaylan dedi ki:

     Merhaba, bu bir sunucu portudur. Genellikle email sistemlerinde kullanılır. Bazı diğer portlar 464, 443, 25, 110 gibi port numaralarından oluşur. GMX 587 portu kullanıyor o yüzden kurulumda 587 portunu girmeniz gerekir.

 5. SAVAS dedi ki:

  hocam ne yaptımsa olmuyor mail aldım hertürlü denedim mail gelmiyor.

  1. zdaylan dedi ki:

   SMTP ayarlarını girerken kullanıcı adını sadece kullanıcı adını mı girdin yoksa kullanıcıadı@gmx.com gibi mi girdin? bir yerde hata yapmışsınızdır. Bende hala çalışıyor.

 6. tamer dedi ki:

  Aynı şekilde uyguladım olmuyor. Hotmail ve gmail izin vermiyor yazmışsınız fakat wifi ip kameraya kuranlar var neden kimse nasıl kurduğunu yazmamış smtp ayarlarıyla ilgili ama nedense kimse bu konuda bilgi paylaşmamış

  1. zdaylan dedi ki:

   Merhaba Tamer, bu ayarlar hala geçerli. Ben hala kendi IP kameramdan yararlanabilmekteyim. Bu SMTP ayarları GMX.com sunucusu için uygundur. GMX.com’dan bir email hesabı oluşturdun mu? yoksa Hotmail hesabını bu SMTP sunucusuyla mı bağlamaya çalıştın? Bu SMTP ayarı ile Hotmail çalışmaz çünkü bahsettiğim gibi GMX sunucusu için belirtilmiştir ama GMX hesabını Hotmail hesabına yönlendirirsen Hotmail hesabına mail gönderir o zaman istediğin gibi olur.

   1. SAVAS dedi ki:

    mail almaya bile sistem izin vermiyor.

    1. Candemir dedi ki:

     maalesef her ikisini de denememe rağmen başarılı olmadı. cihazım Cenova CN-7108NVRS