IP kamera nedir? Bir IP kamera nasıl kurulur?

IP kamera nedir? Bir IP kamera nasıl kurulur?

IP kameralar, normal adaptör desteğiyle elektrik alan, ister WiFi, ister LAN girişiyle Internet’e bağlanabilen bir kamera teknolojisidir. Kutu içerisinde Kamera,Wifi anteni, adaptör, duvara asma aparatı ve bir adet de alarm girişi bulunur.

IP kameralar hakkında

IP kameralarınıza, internet ve port bağlattığınız takdirde, kameranıza internete bağlı olduğunuz, yurt dışı dahil her yerden uzaktan erişebilirsiniz.

Kamerayı uzaktan 360’C döndürme (PTZ sistemi)

IP kameralarına eriştiğiniz zaman, kameranızı uzaktan dilediğiniz gibi döndürebilirsiniz. Sağdan sola 355’C, yukarıdan aşağıya 90’C döndürmeniz mümkün.

Kayıt

IP kameranız ile 7/24 kayıt yapmanız mümkündür, ancak kayıt etmenin iki türü var, biri full video kaydı diğeri ise hareket algılama olursa fotoğraf çekerek size mail ya da dilerseniz FTP sunucunuza gönderiyor. Eğer full video kaydı yapmak isterseniz bilgisayarınız açık bırakmalı ve kayıt programınızı kayıt modunda olarak açık bırakmanız gerekiyor. Ama başka bir özelliği ise, hareket algılamasıyla 6 saniyede 6 fotoğraf çekiyor, yine hareketlenme olursa yine fotoğraflar çekiyor ve bunu size mail ile gönderiyor. Bu özellik, eğer birisi odanıza veya iş yerinize (gece) girmişse, hareketi kolay algılayıp, size hemen 6 fotoğraf eklentili bir mail iletisi gönderir. (Hareket algıladığı sürece size 6 fotoğraflı bir mail gönderecektir)

Gece görüşü özelliği (NightVision)

Gece görüşü özelliği gerçekten çok iyi, Çok karanlık bir yerde, sanki kameranın ışığı varmış gibi, bölgeyi aydın gösterir. Bu özellik genelde iç mekanda (indoor) daha iyi sonuçlar verir, dış mekanda (outdoor) verdiği aydınlık, görüş mesafesi uzaklığına göre değişir.

Kamera görüntü kalitesi

Bu IP kamera türü, HD IP kameraları türünden değildir, ancak görüntü kalitesi yine de iyidir, işinizi görecektir.

Email ve FTP desteği

Hareket algılama anında hem email hem de FTP sunucunuza veri gönderebilir.

Bilgisayar ve mobil desteği

Akıllı telefonlardan indireceğiniz uygulamalarla kameranıza anında bağlanabilir, kameranızı 360’C döndürtebilir,mikrofonunuzdan seslenebilir ve ses akışını da dinleyebilirsiniz. (Mikrofonunuzdan seslenmek için kameranıza bir hoparlör bağlamanız gerekir) Kameranıza bilgisayarınızdan da bağlanabilirsiniz. Oludkça kolay, sadece IPC camera programını yüklemeniz yeterli olacaktır.

DDNS desteği

Bu özellik sayesinde, eğer IP adresinizi bilmiyorsanız veya IP adresiniz sabit bir IP adresi değilse, hiç sorun etmenize gerek yok. Kameranızın altında sizin kameraya ait bir adres verilmektedir. Bu adresi bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan girerseniz, IP adresiniz ne ise IP adresinize otomatik bir şekilde yönlendirme yapacaktır. DDNS adresiniz şu tarz adreslere benzemektedir; 002kdgl.nwsvr.com   (002kdgl örnek olarak verilmiştir, sizin DDNS bunun gibi ama farklı bir isimden oluşturulmuş olacaktır.)

IP kamera Nasıl kurulur?

IP kamera kurulumu hakkında hazırladığım makaleyi okumak için tıklayın.

 

Bu ürünü bizden güvenle uygun fiyatlarda satın alabilirsiniz. Satın almak için lütfen bana ulaşın. Zübeyir Daylan – zbyr90@hotmail.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

zdaylan
Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mustafa dedi ki:

    ip camera aldım kuramiyorum kitapçık turkce değil telefon la nasıl takip edecegim