iPhone için Haritalar yerine Google Maps yükleme

21.12.2014
1.773
A+
A-
iPhone için Haritalar yerine Google Maps yükleme

Şu iPhone’un bencil ve lanet uygulaması “Haritalar”, neredeyse hiç bir aramayı bulamayan boş bir harita uygulaması.. Bugünler beni sinir hastası etmişti.. Bu uygulamayı bırakmaya ve Google Maps’ı yüklemeye niyetlendim ve kurtuldum. Jailbreak uygulamadan Google’ın Haritalar uygulamasını yükledim.. Peki nasıl yaptım?

 

Aslında çok basit, ben biraz uğraştım ilk başta çok sıkıcıydı ama öğrenip keşfettikten sonra size buradan anlattıklarımı okuduğunuz zaman fazla zorlanmadan fazla zaman harcamadan yapabilirsiniz.

Google Maps uygulaması Türkiye’deki Apple Store’da mevcut değil, yani siz bu uygulamayı indirmeniz için hesabınızı mecbur ABD olarak değiştirmeniz gerekiyor.  Ben ABD olarak değiştirdim olmadı, iTunes’dan da denedim o da izin vermedi.. Daha sonra ilk olarak UltraSurf programıyla IP adresimi Türkiye harici olarak değiştirdikten sonra yeni bir Apple hesabı oluşturdum. Hesabı oluşturduktan sonra ise önce iTunes’da oturum açmayı denedim oturum başarılıydı ancak gözden geçirme işlemi yapılmıyordu daha sonra iPhone’da oturum açmayı denedim başarılı oldu ve gözden geçirmek için adımları attım. Adımlarda isim ve soyisim,telefon,adres,doğum tarihiniz vs.. soruyor kafadan uydura da bilirsiniz nasıl olsa diğer eski hesabınıza geri döneceksiniz bunu sıradan bir hesap olarak açtınız. Bu adımları girdikten sonra mecburi olarak kredi kartı bilgilerimi girmemi istedi yoksa bir ileri adım atılmıyordu. Neyse kredi kartı bilgilerini girdikten sonra “None” yok diye işaretleyebiliyorsunuz. Daha sonra karşınıza anlaşma koşulları çıkıyor, anlaşmayı kabul ediyorum’u (I agree) tıkladıktan sonra artık Apple Store’a ABD mağazası olarak erişebiliyorsunuz. Burada Google Maps yazdığınız zaman karşınıza çıkacak olan Google Maps’i indiriyorsunuz hepsi bu kadar 🙂

1- Adım IP adresinizi gizleyin

Bilgisayarınıza indireceğiniz küçük bir dosya boyutuna sahip UltraSurf programıyla kurlum gerektirmeden programı açtıktan sonra direkt IP adresinizi sıradan bir ülke yerine (Türkiye hariç) genelde ABD olarak değiştiriyor.

Ultrasurf hakkında daha fazla detay edinmek ve indirmek için tıklayın.

 

2- Bir Apple hesabı oluşturun.

Burada oluşturacağınız hesapta yer ABD eyalet her hangi biri olsun, dil aslında çok şart değil ama İngilizce denemenizi tavsiye ederim.

Apple hesabı oluşturmak için tıklayın.

 

3- iPhone’unuzda şimdiki hesaptan çıkış yapın

Hesap oluşturmadan sonra email doğrulaması yapmanız gerekiyor.  Emailinizi kontrol edin ve Apple tarafından gelen maildeki linke tıklayıp hesabınızı onaylayın. (Linke tıkladıktan sonra linkteki sayfada Apple hesabınızdan giriş yapmanız gerekiyor) Var olan hesabınızdan çıkış yapın ve yerine yeni açmış olduğunuz bu hesap ile giriş yapın.

 

4- Hesabı gözden geçirme

Giriş yaptıktan sonra gözden geçirme adımları için size bir bildirim penceresi gelecek, gözden geçirmeyi tamamlayın. Gözden geçirmede yukarıda belirttiğim gibi şeyler olacak. İsim ve soy isim, adres,telefon vs..

 

Burada United States olarka seçmeyi unutmayın!

5- Anlaşmayı kabul edin ve Apple Store’da Google Maps’i indirin.

hepsi bu kadar 🙂

Sonuç

Bu paylaşımım sizin için faydalı oldu mu? dilerseniz bana bir kola ısmarlayabilirsiniz.. Eğer bana bir kola ısmarlamaya razıysanız buraya tıklayın

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

zdaylan
Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.