Irak ile vizeler kaldırıldı

Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.
28.10.2016
597
A+
A-

Doların yükselmede rekor kırdığı bugünde, Türkiye karşılıklı olarak Irakla vizeleri kaldırdı! Artık bu sevinci Bağdat’a gidip yaşamalıyım, hatta bu mevsimde Irak’ta petrol bölgelerinde bombalar yağınca güneşlenmek daha iyi ve maceralı oluyormuş , kesinlikle gitmeliyim!

Ey ülkem.. ne hale geldik? Suriyelileri getirdin yetmedi mi?  Sağa dön Suriyeli, sola dön Suriyeli.. Tamam anlarım savaştan kaçmışlar garibanlar, peki Iraklılar neden? orada Suriye kadar ağır bir savaş yok, zaten Irak halkının ve topraklarının büyük çoğunluğu güvende. Irak devleti değil miydi daha dün aramızı bozup kavga ettiğimiz ülke?  Ne oldu AB yemedi mi? Adamlar bize Suriyeli, Afgan gibi göçmenleri gönderdi üzerine ne para verdiler ne de vizeyi kaldırdılar!

Hayaller AB, gerçekler Irak!  ..    Çok yanlış bir politika.. Bu gidişatın kesinlikle doğru olduğunu görmüyorum.

Bize bol bol PKK’lılar gelir artık. Onları hem vuruyoruz hem içeri alıyoruz, ben sizi anlamıyorum ey hükümet!

Ben açıkçası, Türkiye’nin dış politikasını beğenmiyorum. Türkiye, Irak dışında Kenya,Etiyopya vs.. (sayamadığım ve saymak istemediğim birkaç ülke daha) AIDS,Ebola gibi hastalıkların ve savaş meraklılarının da yaygın olduğu bu tarz gereksiz birçok ülkeye vize uygulamıyor. Bu demek oluyor ki, o ülke vatandaşları elini kolunu sallamadan sadece umuma mahsus pasaportlarıyla Türkiye Cumhuriyeti’ne girip, ülkeden ülkeye uygulanan politikaya göre 60 ile 180 gün arasında kalabiliyorlar.  Ancak bazı yabancı uyrukların geliş amacı casusluk,terör saldırısı,virüs yayma,terör örgütlerine katılma olabiliyor. Bu yabancıların bir kısmı da kendi ülkelerinde olan huzursuzluk, savaş, kötü yaşam nedeniyle ülkemize sığınma, geri dönmeme amacında bu topraklara geliyor.

Buradan T.C Dışişleri Bakanlığı’na ve hükümetimize mesaj vermek istiyorum, olur da okurlar ve durumu anlarlar UMARIM!

Bugün gelişmiş ülkelere baktığımızda dış politikalarını gayet iyi yönettiklerini görüyoruz.  Herkes ABD’ye, İngiltere’ye,Avrupa’da Schengen bölgesindeki bir ülkeye vize almadan gidemez. O ülkelerde sanayi iyi, huzur ortamı iyi, hayat güzelken, ülkelerine gelmek isteyen yabancıya sormazlar mı “sen kimsin? neden geliyorsun? vizeni al öyle gel” , tabii ki vizeni alman için maddi durumunu kanıtlaman gerekecek diye ya vazgeçeceksin ya da tamam deyip vizesini almak için başvuracaksın. Ne derlermiş? “Parası olan gelsin” derler ve doğru derler..    “Parası olan gelsin” evet, zaten yeterli paran yoksa senin bu ülkeye gelmenin bu ülke için ekonomik bakımından bir faydan olmayacağına göre sen bir turist değilsin, senin amacın başka bir amaç olmalı, göçmeye çalışmak, bu ülkede kaçak olarak çalışmak için geliyor olabilirsin.  Her ülkenin bir onuru vardır, sağdan soldan yabancılar ellerini kollarını sallamadan geliyorsa sen nasıl bir ülkesin?  ne diye savaştın? bir onurun mu yok?  veya sen vatandaşlarını müşteri gibi mi görüyorsun? Vatandaşların her zaman daha üst planda olmalıdır. Suriyelilere vatandaşlık vermek istiyorsun o zaman kendi vatandaşlarına sormalısın, referandum yapmalısın, halk oylayacak ya EVET ya HAYIR ve ikisinden birinde çıkan en büyük orana göre Suriyelilere vatandaşlık verme konusunda karar vereceksin. Unutmamalısın ki sen, demokrasinin içinde olduğu bir ülkeyi yönetiyorsun!..

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.