Kameralı güneş gözlüğü incelemesi

Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.

Aslında bunu almaya pek merakım yoktu ama bazen iki elim dolu iken kamera çekimi yapmak için veya ajanlık gibi konularda.. Evet ajanlık gizli bir şey kimse ben ajanım ya da değilim demez hatta diyemez çünkü bilemediniz bir gün böyle bir işe düşmek zorunda kalıyorsunuz, bu teknolojileri kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Diyelim ki, biriyle görüşmeniz var, onunla konuşacaksınız ve yarın yalan söylerse bu söyledikleri kanıt olsun diye görüntüleri sesli kaydetmek istiyorsunuz, o zaman bu teknoloji tam size göre.. 🙂

Ben bisiklet kullanırken, top oynarken gibi durumlarda zevkli olur diye almayı düşündüm. Almamın en büyük nedenlerinden biri de bu kameralı gözlüğün 12 $ olmasıdır. Eskiden kamerası olana zengin derlerdi, şimdi ufacık bir kamera artık gözlüğünüzde! 🙂

IMG_0678

Gözlüğün kamerası aslında bu açıdan bakıldığında ancak fark edilebilir diyebiliriz, uzaktan bir bakış bunu fark ettirmiyor, yanındaki noktalı şekiller ile normal bir tasarım gibi görülüyor.

IMG_0685

IMG_0683

Düğmeler: Fotoğraf çekme, video çekme ve kapatma düğmeleri.

IMG_0682

Hafıza kartı slotu: 32 GB’ye kadar hafıza kartı desteklemektedir.

IMG_0681

IMG_0680

IMG_0679

IMG_0676

Görüntü kalitesi

Görüntü kalitesi çok iyi değil, HD değil ama küçücük kameradan en iyi performans anca bu kadar olabilirdi. Aslında anahtarlık kameralar da kullandım, anahtarlık kameralarda görüntü kalitesi HD idi kamera boyutu, bu gözlükteki kamera ile hemen hemen aynıydı. Ama işte lens farkı.. Bilindiği gibi; kameranın içinde bulunan lens özellikleri çok fark yaratıyor.

İyi yönleri

  • 32 GB’a kadar hafıza kartı desteği
  • Fotoğraf çekme
  • Kameralı olduğu pek anlaşılmaması
  • Kapama & açma düğmesi olması (pil tasarufu)
  • Şık bir güneş gözlüğü
  • Fiyatı uygun
  • USB kablosu olması – Powerblank cihazlarıyla veya PC’den de şarj edebilirsiniz.

Kötü yönleri

  • Görüntü kalitesi HD değil

 

VİDEO

Kameralı gözlüğümden bir deneme videosu

VİDEO YOK(!) – Yakında gelecek..

(Not: Bu videoyu akşama doğru çektim yani hava kararmaya doğru gidiyordu. Gündüz aydınlığındaki çekimler muhakkak ki daha iyidir.)

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.