Kameralı güneş gözlüğü incelemesi

zdaylan
Yazar hakkında:  Mehmet Zübeyir Daylan - İstanbul, TR 1 Kasım 1990'da Bakırköy'de dünyaya geldim. Bahçelievler İlköğretim okulunda ilkokul (2002), Küçükçekmece Yeşilyuva İlkokul'da ortaokul (2005) eğitimini bitirdim. Liseyi 2007 yılında Okyanus Koleji'nde okurken bıraktım daha sonra düz lise olarak açıktan okumaya devam ettim. 2017 yılında liseden mezun olduktan sonra, eğitimde şu anki konumum olan Beykent Üniversitesi'nde Grafik Tasarım bölümünde eğitim almaya başladım. Daha önce BilgeAdam'da yani bir bilişim-dijital kursunda Grafik Tasarım, Web Tasarım, 3D modelleme, Bilgisayar Programcılığı, Sistem ve Ağ uzmanlığı, Microsoft Office,Yabancı Dil: İngilizce gibi birbirinden farklı derslerden eğitimimi tamamladım ve bazı sertifikalara sahip oldum. Video & film prodüksiyon ve animasyonda da belli bir yere kadar tecrübelerim bulunmaktadır.  Köpeğimi,bilgisayarları, teknolojiyi, havacılığı, gezmeyi, futbolu (özellikle Fenerbahçe'yi) severim.

Aslında bunu almaya pek merakım yoktu ama bazen iki elim dolu iken kamera çekimi yapmak için veya ajanlık gibi konularda.. Evet ajanlık gizli bir şey kimse ben ajanım ya da değilim demez hatta diyemez çünkü bilemediniz bir gün böyle bir işe düşmek zorunda kalıyorsunuz, bu teknolojileri kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Diyelim ki, biriyle görüşmeniz var, onunla konuşacaksınız ve yarın yalan söylerse bu söyledikleri kanıt olsun diye görüntüleri sesli kaydetmek istiyorsunuz, o zaman bu teknoloji tam size göre.. 🙂

Ben bisiklet kullanırken, top oynarken gibi durumlarda zevkli olur diye almayı düşündüm. Almamın en büyük nedenlerinden biri de bu kameralı gözlüğün 12 $ olmasıdır. Eskiden kamerası olana zengin derlerdi, şimdi ufacık bir kamera artık gözlüğünüzde! 🙂

IMG_0678

Gözlüğün kamerası aslında bu açıdan bakıldığında ancak fark edilebilir diyebiliriz, uzaktan bir bakış bunu fark ettirmiyor, yanındaki noktalı şekiller ile normal bir tasarım gibi görülüyor.

IMG_0685

IMG_0683

Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

Düğmeler: Fotoğraf çekme, video çekme ve kapatma düğmeleri.

IMG_0682

Hafıza kartı slotu: 32 GB’ye kadar hafıza kartı desteklemektedir.

IMG_0681

IMG_0680

IMG_0679

IMG_0676

Görüntü kalitesi

Görüntü kalitesi çok iyi değil, HD değil ama küçücük kameradan en iyi performans anca bu kadar olabilirdi. Aslında anahtarlık kameralar da kullandım, anahtarlık kameralarda görüntü kalitesi HD idi kamera boyutu, bu gözlükteki kamera ile hemen hemen aynıydı. Ama işte lens farkı.. Bilindiği gibi; kameranın içinde bulunan lens özellikleri çok fark yaratıyor.

İyi yönleri

 • 32 GB’a kadar hafıza kartı desteği
 • Fotoğraf çekme
 • Kameralı olduğu pek anlaşılmaması
 • Kapama & açma düğmesi olması (pil tasarufu)
 • Şık bir güneş gözlüğü
 • Fiyatı uygun
 • USB kablosu olması – Powerblank cihazlarıyla veya PC’den de şarj edebilirsiniz.

Kötü yönleri

 • Görüntü kalitesi HD değil

 

VİDEO

Kameralı gözlüğümden bir deneme videosu

VİDEO YOK(!) – Yakında gelecek..

(Not: Bu videoyu akşama doğru çektim yani hava kararmaya doğru gidiyordu. Gündüz aydınlığındaki çekimler muhakkak ki daha iyidir.)

 

Sosyal ol, paylaş!

  0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

  Reklam
  BİR YORUM YAZIN

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.