Bir modemin internet ağına bağlanmış tüm cihazları IP ve MAC bilgileri ile görme

Bir modemin internet ağına bağlanmış tüm cihazları IP ve MAC bilgileri ile görme
Reklam
[instagram-feed]

İnternet ağınıza bağladığınız cihazların kaç adet olduğunu, IP adreslerinin ne olduğunu ve hangi port ile aktif olduklarını ufak bir programla görüntelip öğrenmeniz mümkün.

Ne gibi cihazları görüntüleyebiliriz?

Ağınıza bağlanmış ve internet erişimine sahip tüm cihazları görüntüleyebilirsiniz. Aşağıdakiler örnektir:

 • Bilgisayarlar
 • Akıllı telefonlar
 • IP Kameralar
 • Yazdırıcılar

İndirmek için tıklayın

Programın adı Advanced IP Scanner (Herhangi bir virüs veya kötü amaçlı yazılım içermez, zdaylan.com güvencesiyle indirebilirsiniz.)

Sosyal ol, paylaş!

  Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

  0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

  Reklam
  zdaylan
  zdaylan
  Yazar hakkında:  Mehmet Zübeyir Daylan - İstanbul, TR 1 Kasım 1990'da Bakırköy'de dünyaya geldim. Bahçelievler İlköğretim okulunda ilkokul (2002), Küçükçekmece Yeşilyuva İlkokul'da ortaokul (2005) eğitimini bitirdim. Liseyi 2007 yılında Okyanus Koleji'nde okurken bıraktım daha sonra düz lise olarak açıktan okumaya devam ettim. 2017 yılında liseden mezun olduktan sonra, eğitimde şu anki konumum olan Beykent Üniversitesi'nde Grafik Tasarım bölümünde eğitim almaya başladım. Daha önce BilgeAdam'da yani bir bilişim-dijital kursunda Grafik Tasarım, Web Tasarım, 3D modelleme, Bilgisayar Programcılığı, Sistem ve Ağ uzmanlığı, Microsoft Office,Yabancı Dil: İngilizce gibi birbirinden farklı derslerden eğitimimi tamamladım ve bazı sertifikalara sahip oldum. Video & film prodüksiyon ve animasyonda da belli bir yere kadar tecrübelerim bulunmaktadır.  Köpeğimi,bilgisayarları, teknolojiyi, havacılığı, gezmeyi, futbolu (özellikle Fenerbahçe'yi) severim.
  YAZARA AİT TÜM YAZILAR
  BİR YORUM YAZIN

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. sckn dedi ki:

   iyi günler ben modemimi daha önce bağlanmış fakat suan baglı olmayan bir cihazı göreblirmiyim bu mümkün mü?

   1. zdaylan dedi ki:

    Selam, Eğer gerçekten modemlerde offline cihazları görmek için bir seçenek varsa ben görmedim, bilmiyorum. Ancak yine de bazı özelliklerden yararlanılabilir. Mesela modeminizde istatistikler sayfasında belirli günden bugüne kadar, hangi MAC adresi daha fazla internet kullanılmış bilgisi gibi detaylar sunan bir özelliğe sahipseniz bu mümkün olabilir fakat hangi MAC adresi ilgili cihaza ait olduğunu ayırt etmek zor olabilir.