Photobucket “3rd party hosting” sorunu ve resimleri kurtarma

zdaylan
Yazar hakkında:  Mehmet Zübeyir Daylan - İstanbul, TR 1 Kasım 1990'da Bakırköy'de dünyaya geldim. Bahçelievler İlköğretim okulunda ilkokul (2002), Küçükçekmece Yeşilyuva İlkokul'da ortaokul (2005) eğitimini bitirdim. Liseyi 2007 yılında Okyanus Koleji'nde okurken bıraktım daha sonra düz lise olarak açıktan okumaya devam ettim. 2017 yılında liseden mezun olduktan sonra, eğitimde şu anki konumum olan Beykent Üniversitesi'nde Grafik Tasarım bölümünde eğitim almaya başladım. Daha önce BilgeAdam'da yani bir bilişim-dijital kursunda Grafik Tasarım, Web Tasarım, 3D modelleme, Bilgisayar Programcılığı, Sistem ve Ağ uzmanlığı, Microsoft Office,Yabancı Dil: İngilizce gibi birbirinden farklı derslerden eğitimimi tamamladım ve bazı sertifikalara sahip oldum. Video & film prodüksiyon ve animasyonda da belli bir yere kadar tecrübelerim bulunmaktadır.  Köpeğimi,bilgisayarları, teknolojiyi, havacılığı, gezmeyi, futbolu (özellikle Fenerbahçe'yi) severim.
20.12.2017
6.463
A+
A-

Yaklaşık 4 yıldır kullandığım Photobucket bana resmen ihanet etti! Bazı resimlerime el koyarmış gibi erişimi kapatıp resimlerin üzerine “Please update your account to enable 3rd party hosting” uyarısı gösterdi. Photobucket’te kullandığım resimlerin %95’i sitemdeki makaleler için kullanıyordum ve böyle bir riskin içinde olduğumu daha önce düşünmüştüm, pek güvenmiyordum açıkçası!  Bir de işin komik yanı, 3rd Party Hosting ücretinin 399 $ olması.. 😀

  Hadi oradan be!  Neyse ki ben verilerimizi kurtarmak için ücretsiz çözümünü buldum, artık ihanet etme sırası bende!

Nasıl yapıyoruz? Photobucket’te olan ve 3rd Party almadık diye gizlenen , görünmeyen resimlerimizi kurtarıyoruz ve başka bir sunucuya atıyoruz. Photobucket’ten kurtuluyoruz!  Çok basit!  Google Chrome tarayıcısı kullanmanız gerekmektedir.  Google Chrome tarayıcısı kullanıyorsanız hemen buraya tıklayın ve eklentiyi indirin!

Eklentiyi kurduktan sonra Photobucket hesabınıza veya Photobucket resimlerinizin olduğu sitelere girin, resimlerin sorunsuz yükleneceğini göreceksiniz. Tabi resimler sadece bize görülecek, karşı taraf görmeyecek çünkü buradaki amaç, size karşı gizlenen, size ait olan verileri kurtarmaktır. Bundan sonra ne yaparsanız yapın, Photobucket’a bulaşmayın derim!

Sosyal ol, paylaş!

  Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

  0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

  Reklam
  BİR YORUM YAZIN

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
  1. ismet dedi ki:

   İlginç olan ben yeniden ücret ödedim ve 52.1 gb alan aldım. şimdi yine aynısı oluyor. bunu anlayabildinizmi. hala 3.rd party upgrade diyor. ben ingilizce anlamadığım için ne yapacağımı da bilemedim. bana sunulan 3 plandan 59.9 dolar olanını aldım yani.hala niye böyle

   1. zdaylan dedi ki:

    3rd party paketinden satın almanızı istiyor, o da 300 ya da 399 USD. Muhtemelen disk kapasitesini arttırma gibi özellikleri içeren bir paket almışsın. Benim İngilizcem olmasa ben de o hatayı yapabilirdim. Onlara ulaşmayı dene, iade etmelerini iste. Bu çok kazık bir şey. Burada paylaştığım eklentiyle git bütün resimlerini kurtar, bir daha bulaşma bunlara inşallah batarlar!

  2. ismet dedi ki:

   Ama bu sadece size böyle görünecektir. diğer insanlar sizin gördüğünüz gibi göremeyecekler. değilmi

   1. zdaylan dedi ki:

    Biliyorum ama buradaki amaç resimlerimizi kurtarmak içindir. Resimlerinizi kurtarıp başka servera atın ve Photobucket’ten kurtulun. 300 USD para istiyorlar utanmadan.