Photobucket “3rd party hosting” sorunu ve resimleri kurtarma

Yaklaşık 4 yıldır kullandığım Photobucket bana resmen ihanet etti! Bazı resimlerime el koyarmış gibi erişimi kapatıp resimlerin üzerine “Please update your account to enable 3rd party hosting” uyarısı gösterdi. Photobucket’te kullandığım resimlerin %95’i sitemdeki makaleler için kullanıyordum ve böyle bir riskin içinde olduğumu daha önce düşünmüştüm, pek güvenmiyordum açıkçası!  Bir de işin komik yanı, 3rd Party Hosting ücretinin 399 $ olması.. 😀

  Hadi oradan be!  Neyse ki ben verilerimizi kurtarmak için ücretsiz çözümünü buldum, artık ihanet etme sırası bende!

Nasıl yapıyoruz? Photobucket’te olan ve 3rd Party almadık diye gizlenen , görünmeyen resimlerimizi kurtarıyoruz ve başka bir sunucuya atıyoruz. Photobucket’ten kurtuluyoruz!  Çok basit!  Google Chrome tarayıcısı kullanmanız gerekmektedir.  Google Chrome tarayıcısı kullanıyorsanız hemen buraya tıklayın ve eklentiyi indirin!

Eklentiyi kurduktan sonra Photobucket hesabınıza veya Photobucket resimlerinizin olduğu sitelere girin, resimlerin sorunsuz yükleneceğini göreceksiniz. Tabi resimler sadece bize görülecek, karşı taraf görmeyecek çünkü buradaki amaç, size karşı gizlenen, size ait olan verileri kurtarmaktır. Bundan sonra ne yaparsanız yapın, Photobucket’a bulaşmayın derim!

Sosyal ol, paylaş!
  0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

  Facebook | Zübeyir Daylan

  4 Responses to Photobucket “3rd party hosting” sorunu ve resimleri kurtarma

  1. ismet dedi ki:

   İlginç olan ben yeniden ücret ödedim ve 52.1 gb alan aldım. şimdi yine aynısı oluyor. bunu anlayabildinizmi. hala 3.rd party upgrade diyor. ben ingilizce anlamadığım için ne yapacağımı da bilemedim. bana sunulan 3 plandan 59.9 dolar olanını aldım yani.hala niye böyle

   • zdaylan dedi ki:

    3rd party paketinden satın almanızı istiyor, o da 300 ya da 399 USD. Muhtemelen disk kapasitesini arttırma gibi özellikleri içeren bir paket almışsın. Benim İngilizcem olmasa ben de o hatayı yapabilirdim. Onlara ulaşmayı dene, iade etmelerini iste. Bu çok kazık bir şey. Burada paylaştığım eklentiyle git bütün resimlerini kurtar, bir daha bulaşma bunlara inşallah batarlar!

  2. ismet dedi ki:

   Ama bu sadece size böyle görünecektir. diğer insanlar sizin gördüğünüz gibi göremeyecekler. değilmi

   • zdaylan dedi ki:

    Biliyorum ama buradaki amaç resimlerimizi kurtarmak içindir. Resimlerinizi kurtarıp başka servera atın ve Photobucket’ten kurtulun. 300 USD para istiyorlar utanmadan.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir