Photoshop – Resim kırpma

27.12.2013
5.866
A+
A-
Photoshop – Resim kırpma

Photoshop‘ta kırma işlemi için Crop Tool aracını kullanacağız.

Crop Tool aracını solda araçların içinden seçebilirsiniz veya dilerseniz kolaylık olsun diye C tuşuna basıp kırpma aracını seçebilirsiniz.

crop1

C tuşuna bastığınız zaman aynı böyle bir görüntü ekrana yansıyacaktır. Fotoğrafta bir değişiklik olmayacak ancak kenarlarında çizgiler göreceksiniz en köşedekileri hareket ettirmeniz fotoğrafı yamuk kırpmaya yarayacaktır.

crop2

Yamuk kırpma

Yamuk kırpma işlemi için önce Crop Tool aracı seçilir daha sonra dilediğimiz her hangi bölgeye uygulanır ve kenardan yukarı-aşağı hareket ettirilir. Hareket ettirilince fotoğraf dönecektir dilediğiniz gibi yamuk kırpabilirsiniz. Daha çok araba fotoğrafları için işe yarıyor ama belli olmaz diğer türlü fotoğraflarınıza da yakışabilir 🙂

crop3

Fotoğrafın yamuk kırpılmış hali. Tabi bu bir örnektir dilerseniz daha güzelini yaparsınız şu kenardaki siyah bölgeler çıkmaması için fotoğrafı ona göre uygun kırpabilirsiniz.

crop4

Yamuk fotoğraf örneği

car

 

Normal kırpma (düz kırpma)

Normal kırpma işlemi için önce Crop Tool aracı seçilir  uygulanması istenilen bölgeye  ayarlanır ve işlemi uygulamak için ise Enter‘a basılır.

crop5

Yukarıdaki görselde göstermiş olduğum seçili bölgenin kırpılmış hali.

crop6

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

zdaylan
Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.