Sabit IP nedir? Sabit IP adresine nasıl geçerim?

27.06.2014
1.635
A+
A-
Sabit IP nedir? Sabit IP adresine nasıl geçerim?

Sabit IP nedir?

Sabit IP değişmez IP numarasıdır daima aynı IP adresine sahip olursunuz, sabit IP adresi kullanmayanlar modemi kapatıp tekrar açtıklarında IP adresi başka bir IP adresle değişir eğer bir şirketiniz varsa ve internet üzerinden

şirket bilgisayarlarını yönetmek, serverınızı data veri aktarımı olarak kullanmak veya kameralarınıza uzaktan bağlanıp izlemek istiyorsanız sabit IP kullanmanız önerilir.  Çünkü IP adresini ezberlediğiniz zaman dilediğiniz zaman istediğiniz yerden kameralarınıza,PC’lere,DATA veri aktarımlarınıza, stok takip programlarınıza vs.. rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

Sabit IP’e nasıl geçerim?

Sabit IP’e geçmek için ISP (Internet Service Provider yani İnternet Servis Sağlayıcınız) mesela Türk Telekom, SuperOnline vs.. hangi İnternet Servis Sağlayıcısını kullanıyorsanız onlarla iletişime geçmelisiniz.

 

Sabit IP’e geçmek ücretli midir?

Evet, bu işlem ücretlidir. Aylık 5-10 TL arasında ücret çıkaracağını düşünüyorum tabi kullandığınız Internet Servis Sağlayıcısına bağlı bir durumdur hepsinde fiyatlar aynı değildir ve sabit bir ücret olmayabilir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

zdaylan
Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.