Samsung Galaxy S3 ve S4 nasıl yedeklenir?

31.12.2013
1.444
A+
A-
Samsung Galaxy S3 ve S4 nasıl yedeklenir?

Hani format atacağım (fabrika ayarlarına çevirme) ya geziye çıkacağım bol bol fotoğraf çekeceğim veya virüslere karşı tedbir alacağım ama önce şu hafızayı yedeklemeliyim gibi düşünürsünüz ya..   İşte bu Samsung Kies programı ile desteklenen bazı Samsung cihazlarınızı yedekleyebilirsiniz.

Samsung Kies, Wave II(S8530) , Wave525(S5250) , Wave723(S7230E) , Wave578(S5780) , Wave(S8500) , Omnia II(I8000) , Omnia Lite (B7300) , Omnia(i900) gibi cihazları destekler.

Neler yedekler?

Rehberiniz, Fotoğraflarınız, Videolarınız, S-Memo kayıtlarınız,Takviminiz,Müzikleriniz,Wi-Fi şifreleri,Diğer içerikli dosyalarınız,Sesli arama günlüğünüz,Ana ekranınız,Alarm ayarlarınız,S-Health bilgileriniz,Anı albümünüz,Kilit ekranınız,Mesajlarınız,Zil sesi ayaralrınız,E-Posta ayarlarınız ve diğer tercihleriniz gibi bir çok şeyi yedekliyor.

Nasıl yedekliyoruz?

Önce Samsung Kies programını indirin.  Kurulumu zaten anlatmayacağım çok basit İleri , İleri , İleri ve Finish kolay kurulumlu olduğu için anlatmama gerek yok sanırım 🙂 Ama yinede sorun yaşayanlar yorum bırakırsa belki oluşmuş hatanın nedenini anlarız.

1- Samsung Kies indir

İndirme linki:  Gezginler.net..

2- USB kablosu bağlı olmadan kurulumu tamamlayın ve Kies programını açtıktan sonra USB kablosunu takın.

3- Bu görselde belirlediğim gibi en sağdaki sekmeden yani “Yedekleme/Geri yükleme” tıklayın.

1

4- Eğer tüm özelliklerini yedekleyecekseniz “Tümünü seç” yaparak rahatlıkla seçim yapabilirsiniz. Ancak kendinize göre belli bir kaç özellik yedekleyecekseniz onu dilediğiniz gibi yandan işaretleyin. Yedeklemek için ise “Yedekle” butonuna tıklıyoruz.

yedekle2

Peki bu yedekleme nereye gidiyor?

Ben kendime göre yedekleme klasörünü belirlemiştim eğer siz de kendinize göre yedekleme klasörünüzü belirleyecekseniz mutlaka D: sürücüsü, taşınabilir disklere veya bir DVD‘ye kaydetmenizi tavsiye ederim çünkü bu yedeklemelerden sonra farkında olmadan Windows çökerse ya da bu yedekleri unutup Windows‘a format atarsanız .. İşte o hissin acısı büyük biliyorsunuz 🙁 tabi eğer telefonunuzdan silmediyseniz bilgileri bunun acısını yaşarsınız işte o kadar gezdim fotoğraf çektim, Wi-fi kaydettim, şu bu ayarları kaydettim vs.. diyorsanız bu bilgileri kaybetmemek için dikkatli olmalısınız.

Kendinize göre yedekleme klasörünü belirlemek için: Araçlar -> Tercihler‘de bulabilirsiniz.

yedekle3

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

zdaylan
Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Erdoğan Kandemir dedi ki:

    Bilgisayarıma KIES’i yüklüyorum ama bilgisayarım programı açmıyor.. hata veriyor.