Şarjlı kılıf nedir? Şarjlı kılıflar telefona zarar verir mi?

01.07.2014
4.915
A+
A-
Şarjlı kılıf nedir? Şarjlı kılıflar telefona zarar verir mi?

Şarjlı kılıf nedir?

Şarjlı kılıf mantığı..

Şarjlı kılıf normal telefon kılıfı gibidir içinde yedek bir telefon bataryası bulunur.  Her telefon modeli için ayrı üretilir, telefonunuzun bataryasıyla hemen hemen aynı güçte bir bataryaya sahip olur (kullandığınız şarjlı kılıf kalitesine bağlı), mesela telefonunuzda şarj %10 şarjlı kılıfınızda şarj %100 ise dolu, şarjlı kılıfınızın arkasında bulunan “power” düğmesine basıp çalıştırdığınızda

şarjlı kılıf telefonunuzu şarj etmeye başlar örnek verdiğimiz %10’u %100’e getirip şarj etmeyi tamamlar durum böyle olunca şarjlı kılıfınızda kalan şarj doluluğu ise %10’da kalır yani telefonunuzdaki doluluk %10 iken ve %100 dolu olan şarjlı kılıfınızdan %90’ı telefonunuza şarj ettiniz yedek şarjınız (şarjlı kılıf) kalan %10 doluluk, umarım mantığını anlatabilmişimdir 🙂

Şarjlı kılıflar telefona zarar verir mi?

Aslında bunu sorarken sadece telefonunuzu değil kendi sağlığınızı da düşünmelisiniz..

Telefona zarar vermesi alacağınız veya kullanmakta olduğunuz şarjlı kılıfın kalitesine bağlı bir durum eğer ucuz Çin malı ürünleri kullanırsanız telefonunuzu daha yavaş şarj eder böyle olunca telefonunuz çok ısınır ısınmaya devam ettikçe patlama riskini arttırır.

Ancak Ttec gibi kaliteli markalar alırsanız fiyatı şu anda 90 ile 130 TL  arasında değişmekte olan ürünler telefonunuza zarar vermez, önce telefonu daha sonra kılıftaki bataryayı şarj eder özel sistemlerine sahiptir bazı ucuz şarjlı kılıflar şarj ederken iptal bile edemiyorsunuz Ttec gibi önerilen orijinal ürünleri kullanmanızı tavsiye ederim, telefonunuza verdiğiniz 2000 küsür para için ucuza kılıf alıp telefona ve hatta kendinize (sağlık açısından) zarar vermeye değmez.

iPhone 4/4S/5/5S için şarjlı kılıf

Bunun için Apple tarafından onaylanmış bir şarjlı kılıfa ihtiyacınız var, Apple, iOS 7’nin gelmesiyle beraber artık ucuza alınan dandik veya telefona zarar verebilecek şarjlı kabloları tanımıyor şarj etmesine de müsade vermiyor, ancak bunlar Apple tarafından tanınmayanlar için tanınanlar için ise özel çipli şarj girişine sahip olan şarj aletleri (diğer aksesuarlar dahil) orijinal ürün kullanmanız gerekiyor bu nedenle şarjlı kılıf için aklıma gelen tek marka Ttec Caffeine Şarjlı Kılıf ürünüdür ben kendim kullanıyorum gayet memnunum ancak telefonu az bir şey kabarık gösterdiğinden çok sık kullanmıyorum genelde ihtiyacım olunca gezilerde, tatillerde, uzun yolculuklarda, misafirlikte  (telefonu sık sık kullanacağım zamanlar) kullanıyorum.

Samsung,HTC,LG, gibilieri ise..

iPhone gibi orijinallık gerektirmese de kaliteli bir ürün alacağınızdan emin olun daima orijinal kablolaları,şarj edicileri ve diğer aksesuarları kullanın.

Bu paylaşımım sizin için faydalı oldu mu? dilerseniz bana bir kola ısmarlayabilirsiniz.. Eğer bana bir kola ısmarlamaya razıysanız buraya tıklayın.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

zdaylan
Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.