Şarjlı kılıf nedir? Şarjlı kılıflar telefona zarar verir mi?

01.07.2014
24.849
A+
A-
Şarjlı kılıf nedir? Şarjlı kılıflar telefona zarar verir mi?
Reklam
[instagram-feed]

Şarjlı kılıf nedir?

Şarjlı kılıf mantığı..

Şarjlı kılıf normal telefon kılıfı gibidir içinde yedek bir telefon bataryası bulunur.  Her telefon modeli için ayrı üretilir, telefonunuzun bataryasıyla hemen hemen aynı güçte bir bataryaya sahip olur (kullandığınız şarjlı kılıf kalitesine bağlı), mesela telefonunuzda şarj %10 şarjlı kılıfınızda şarj %100 ise dolu, şarjlı kılıfınızın arkasında bulunan “power” düğmesine basıp çalıştırdığınızda

şarjlı kılıf telefonunuzu şarj etmeye başlar örnek verdiğimiz %10’u %100’e getirip şarj etmeyi tamamlar durum böyle olunca şarjlı kılıfınızda kalan şarj doluluğu ise %10’da kalır yani telefonunuzdaki doluluk %10 iken ve %100 dolu olan şarjlı kılıfınızdan %90’ı telefonunuza şarj ettiniz yedek şarjınız (şarjlı kılıf) kalan %10 doluluk, umarım mantığını anlatabilmişimdir 🙂

Şarjlı kılıflar telefona zarar verir mi?

Aslında bunu sorarken sadece telefonunuzu değil kendi sağlığınızı da düşünmelisiniz..

Telefona zarar vermesi alacağınız veya kullanmakta olduğunuz şarjlı kılıfın kalitesine bağlı bir durum eğer ucuz Çin malı ürünleri kullanırsanız telefonunuzu daha yavaş şarj eder böyle olunca telefonunuz çok ısınır ısınmaya devam ettikçe patlama riskini arttırır.

Ancak Ttec gibi kaliteli markalar alırsanız fiyatı şu anda 90 ile 130 TL  arasında değişmekte olan ürünler telefonunuza zarar vermez, önce telefonu daha sonra kılıftaki bataryayı şarj eder özel sistemlerine sahiptir bazı ucuz şarjlı kılıflar şarj ederken iptal bile edemiyorsunuz Ttec gibi önerilen orijinal ürünleri kullanmanızı tavsiye ederim, telefonunuza verdiğiniz 2000 küsür para için ucuza kılıf alıp telefona ve hatta kendinize (sağlık açısından) zarar vermeye değmez.

Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

iPhone 4/4S/5/5S için şarjlı kılıf

Bunun için Apple tarafından onaylanmış bir şarjlı kılıfa ihtiyacınız var, Apple, iOS 7’nin gelmesiyle beraber artık ucuza alınan dandik veya telefona zarar verebilecek şarjlı kabloları tanımıyor şarj etmesine de müsade vermiyor, ancak bunlar Apple tarafından tanınmayanlar için tanınanlar için ise özel çipli şarj girişine sahip olan şarj aletleri (diğer aksesuarlar dahil) orijinal ürün kullanmanız gerekiyor bu nedenle şarjlı kılıf için aklıma gelen tek marka Ttec Caffeine Şarjlı Kılıf ürünüdür ben kendim kullanıyorum gayet memnunum ancak telefonu az bir şey kabarık gösterdiğinden çok sık kullanmıyorum genelde ihtiyacım olunca gezilerde, tatillerde, uzun yolculuklarda, misafirlikte  (telefonu sık sık kullanacağım zamanlar) kullanıyorum.

Samsung,HTC,LG, gibilieri ise..

iPhone gibi orijinallık gerektirmese de kaliteli bir ürün alacağınızdan emin olun daima orijinal kablolaları,şarj edicileri ve diğer aksesuarları kullanın.

Bu paylaşımım sizin için faydalı oldu mu? dilerseniz bana bir kola ısmarlayabilirsiniz.. Eğer bana bir kola ısmarlamaya razıysanız buraya tıklayın.

Sosyal ol, paylaş!

  0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

  Reklam
  zdaylan
  zdaylan
  Yazar hakkında:  Mehmet Zübeyir Daylan - İstanbul, TR 1 Kasım 1990'da Bakırköy'de dünyaya geldim. Bahçelievler İlköğretim okulunda ilkokul (2002), Küçükçekmece Yeşilyuva İlkokul'da ortaokul (2005) eğitimini bitirdim. Liseyi 2007 yılında Okyanus Koleji'nde okurken bıraktım daha sonra düz lise olarak açıktan okumaya devam ettim. 2017 yılında liseden mezun olduktan sonra, eğitimde şu anki konumum olan Beykent Üniversitesi'nde Grafik Tasarım bölümünde eğitim almaya başladım. Daha önce BilgeAdam'da yani bir bilişim-dijital kursunda Grafik Tasarım, Web Tasarım, 3D modelleme, Bilgisayar Programcılığı, Sistem ve Ağ uzmanlığı, Microsoft Office,Yabancı Dil: İngilizce gibi birbirinden farklı derslerden eğitimimi tamamladım ve bazı sertifikalara sahip oldum. Video & film prodüksiyon ve animasyonda da belli bir yere kadar tecrübelerim bulunmaktadır.  Köpeğimi,bilgisayarları, teknolojiyi, havacılığı, gezmeyi, futbolu (özellikle Fenerbahçe'yi) severim.
  YAZARA AİT TÜM YAZILAR
  BİR YORUM YAZIN

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.