Syma X5SW FPV quadcopter incelemesi

zdaylan

Yazar hakkında:  Mehmet Zübeyir Daylan - İstanbul, TR 1 Kasım 1990'da Bakırköy'de dünyaya geldim. Bahçelievler İlköğretim okulunda ilkokul (2002), Küçükçekmece Yeşilyuva İlkokul'da ortaokul (2005) eğitimini bitirdim. Liseyi 2007 yılında Okyanus Koleji'nde okurken bıraktım daha sonra düz lise olarak açıktan okumaya devam ettim. 2017 yılında liseden mezun olduktan sonra, eğitimde şu anki konumum olan Beykent Üniversitesi'nde Grafik Tasarım bölümünde eğitim almaya başladım. Daha önce BilgeAdam'da yani bir bilişim-dijital kursunda Grafik Tasarım, Web Tasarım, 3D modelleme, Bilgisayar Programcılığı, Sistem ve Ağ uzmanlığı, Microsoft Office,Yabancı Dil: İngilizce gibi birbirinden farklı derslerden eğitimimi tamamladım ve bazı sertifikalara sahip oldum. Video & film prodüksiyon ve animasyonda da belli bir yere kadar tecrübelerim bulunmaktadır.  Köpeğimi,bilgisayarları, teknolojiyi, havacılığı, gezmeyi, futbolu (özellikle Fenerbahçe'yi) severim.

You may also like...

13 Responses

 1. Eray dedi ki:

  Selamlar, Syma X5SW-1 sahibiyim , çocuktan dolayı 1 yıldır kullanmıyordum. dün çıkardım tekrar kutusundan pilleri şarj ettim, dronu açtım ışıklar yanıp sönüyor ok, kumandayı açıp gazı ileri geri yaptım lakin ışıklar saitlenmiyor, bağlantı kuramıyorum, neden olabilir yardımcı olur musunuz, cevabı mailime göndermeniz rica olunur, şimdiden teşekkürker

  • zdaylan dedi ki:

   Merhaba, buna bir transmission problemi yaşıyorsunuz anladığım kadarıyla. Maalesef, bunun için neler yapılması gerektiğine dair pek bilgim yok ancak droneunuzun kumanda pillerini değiştirmenizde fayda var. Daha önce buna benzer sorun yaşamıştım ama nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum. Pilleri değiştirin, yine olmazsa bir sorun var demek ki.

 2. Samet dedi ki:

  Merhaba ben drone almak istiyorum fakat aklıma birşey takılıyor syma x5hw ve x5sw arasında nasıl bir fark var x8c de telefona görüntü aktarımı varmı

 3. Zeki dedi ki:

  Ürünü bende aliexprees ten istedim kaç güne geliyor bide gümrüğe falan takılma durumu varmı sıkıntı çıkmaz dimi

  • zdaylan dedi ki:

   Merhaba,

   Eğer kargo China Post ile ise genelde 22 ile 25 günde geliyor. Singapore Post ise daha erken, yani 2 haftada gelebiliyor bazen.

   Gümrüğe takılma olayı gümrükte çalışanların ruh haline bağlı diyebilirim.. Çok sinir ediyorlar adamı ama bugüne kadar ben satıcıya ilettiğim ricada yani koliye yazı yazdırttığım sürece takılmadı kolide “Merhaba Zübeyir(benim adım), bu Çin’den sana hediyem, Mart’ın 27’sinde görüşmek üzere..” gibi sanki Çinli arkadaş hediye yolluyormuş gibi göndertiyorum ve satıcıya iş yerine ev adresiyle göndertiyorum hepsi böyle göndermez ama iyileri vardır gönderir önemli pahalı eşyaları öyle Electronics ile biten adresle gitmesin ev adresle gitsin daha garanti olur gümrüğe takılmaması için.

 4. zdaylan dedi ki:

  Arkadaşlar Syma X8C makalemi okumanızı tavsiye ederim, önerdiğim bir dronedur. https://www.zdaylan.com/syma-x8c-drone-incelemesi/

 5. Mahmut dedi ki:

  X8c var elinde bunun camera sini bulamadım yardımcı olabilir misiniz

 6. Mustafa dedi ki:

  Daylan Abi Şimdi Baktıgım Kadarıyla Sana 3-4 Drone Söylicem Onlara Bakabilirmisin Abi
  Tarantula X6
  Syma X5C-1
  mjx x101

  Ben Bunlardan Hangisini Alim Abi Başka Bişi Söyleme Bütçeme Uygun Onun İçin 🙂

  • zdaylan dedi ki:

   Merhaba,

   Diğerlerini hiç denemediğim için tecrübe edinmedim. Ama MJX X101’in otomatik geri döndüğünü görmüştüm YouTube’da ama ne kadar gerçek ne kadar başarılı denemediğim için kendi görüşümü paylaşamıyorum maalesef. X5C alacaksan onun yerine bunu yani X5SW alman daha mantıklı olur. Denediğim başka bir quadcopter WLtoys V222 ise ayrı bir kaliteydi bence Syma X5C’den daha iyidir. Görünüş olarak değil, kullanış olarak bahsediyorum gayet iyi.

 7. Mustafa dedi ki:

  Abi Kolay Gelsin Suan Elimde 200 225 Tl ye Yakın Para Var Drone Almak İstiyorum Acaba Hangilerini Önerirsin Kameralı Olmalı he 😀 ?

  • zdaylan dedi ki:

   Merhaba,

   Kesinlikle Syma X8C öneririm kardeşim, güven bana gerçekten güzel bir alet ancak birazcık daha parana kıyman gerekebilir 300 TL kadar değerinde ama çok güçlü bir drone DJI Phantom ile hemen hemen aynı boyda, bu ürün ile ilgili tanıtım da yapacağım ama işlerimin yoğunluğundan dolayı fırsat bulamıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.