Türkiye’nin vize politikası ve teröre karşı güvenlik durumu

Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.
20.03.2016
767
A+
A-

Maalsef Ankara’dan sonra İstiklal Caddesi’nde de bomba saldırısı düzenlendi. Ben burada ülkemizin güvenlik konusundaki duruma değinmek istiyorum..  Türkiye’nin vize politikasına bakarsak bugün elin İranlısı,Iraklısı,Pakistanlısı,Afganistanlısı vs.. Teröre yakınlığı olan veya ülkelerinde

terör örgütleri olan neredeyse tüm ülke vatandaşları elini kolunu sağlayarak Türkiye topraklarına vizesiz girebiliyorlar..

Maalesef haritada sadece gri renkle gösterilen çok az ülkelere normal vize uyguluyoruz! sarı renkli bölgeler 30, koyu mavi ve koyu yeşil 90 günlüğüne vizesiz girebiliyor. Bazı ülkelere belli mesafeler olmalı, vize uygulanmalı.. Bu ülkeye gelecek turistin aklı başında olmalı ve bununla beraber yanında yeterli parası olmalı (kısacası: Bu ülkeye geleceksen aklı başında biri ve yeterli maddi durumun olmalısın VİZE ŞART!) zaten maddi durumu iyi olmayan turizmi ucuz yoldan arayan, sağdan soldan Iraklı,Afgan ya Paki turist gelince ekonomimiz açısından büyük katkı yapacağını sanmıyorum. Dün İstanbul’da Marmara Park AVM girişinde benim önümdeki şahısın elinde büyük bir çanta vardı (spor çantası) ama içinde ne olduğu belli değil, güvenlik görevlisi bu çantayı açıp bakmıyor bile! ve o şahıs kendi çantasıyla içeri giriyor.. Ben de o güvenlik görevlisinin dikkatini çeker mi diye xRay yerine xRay olmayan yerden geçtim ama güvenlik görevlisinin umrunda bile olmadım!. O şahıs çantanın içine bomba yerleştirebilirdi, ben başka bir şahıs (terörist) olsaydım giysimin içine bomba yerleştirebilirdim ve yakalanmadan böyle geçmiş olurdum! İnsanların hayatı bu kadar mı ucuz? ben Türkiye’deki güvenliği iyi bulmuyorum kim ne derse desin, yurt dışında daha sıkı güvenliklerle karşılaştım AVM girişlerinde dahi çantama ve elimdeki paketlerimi bile incelediler, bir sorunum olmadığı halde gezi sırasında polisler pasaportumu incelemek için sordular tamam fazlası sıkıcı olabilir ama bu günlerde Türk güvenlik ekipleri de böyle olmalı diye düşünüyorum. Özellikle daha çok turistik bölgelerde ve tarihi yapıların önünde güvenlik güçleri arttırılmalı.

Visa_policy_of_Turkey

Türkiye’nin vize politikası hangi ülkelere vize uyguluyoruz? görmek için tıklayın.

Hangi ülkeler Türkiye vatandaşlarına vize uyguluyor? görmek için tıklayın.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.