Twitter engeli nasıl kaldırılır? Twitter için DNS ayarları

21.03.2014
6.107
A+
A-
Twitter engeli nasıl kaldırılır? Twitter için DNS ayarları
Reklam
[instagram-feed]

Twitter dün saat 00:00 itibariyle tüm Türkiye‘de kapatıldı.. Peki erişilmesi mümkün mü? Evet tabii ki..

Burada Twitter engelini bilgisayar üzerinde veya DNS değiştirmeyi destekleyen tüm cihazlar üzerinde geçerli olan yöntemi paylaşıyorum ama eğer Twitter engelini mobilden de kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayın.

Twitter’a erişim engeli mobil üzerinden nasıl kaldırılır? Tıklayın..

DNS değiştirme işlemi burada görselsiz anlatılmıştır görselli anlatım sayfasına gitmek için tıklayın!

Erişebilmenin bir kaç alternatif yolu bulunuyor.. Ben burada size 2 tane çözüm yolundan bahsedeceğim. 1. DNS 2. ise Proxy değiştirmek (UltraSurf programı)  DNS yoluyla erişebilmek için..

Başlat -> Çalıştır -> (veya Windows tuşu + R alternatifi..) açtıktan sonra çalıştır komutu olarak “ncpa.cpl” (tırnak işaretleri olmadan) yazıp enter yapın.

Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

Açılan pencerede,  ağ adaptörleriniz görülecektir. Bağlı olduğunuz ağ adaptörüne sağ tıklayıp Özellikler‘i tıklayın.

Özellikler penceresinde bulunan “Internet protokolü sürüm 4” ü seçip Özellikler butonuna tıklıyoruz..

Yine açılan pencerede bu sefer, “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan”ı işaretleyip aşağıdaki IP adreslerin aynısını yazın.

Üst kısım: 8.8.8.8

Alt kısım:  8.8.8.4

Tamam‘ı tıklayıp kaydediyoruz ve tebrikler şimdi Twitter‘a erişebilir durumdasınız.

—-

Proxy değiştirme

Çok basit bir yöntem, eğer DNS ile hiç uğraşmak istemiyorsanız bu küçük program sayesinde proxy değiştirip başka ülkeden bağlanıyormuş gibi Twitter‘a bağlanabilirsiniz.

UltraSurf indir: http://ultrasurf.us/download/u.zip

Program kurulum gerektirmez sadece çalıştırır çalıştırmaz sizi ABD ülkesinden bağlanıyormuş gibi yapar böyle güvenli güvenli gezebilirsiniz genelde hackerlar bunun gibi programlar kullandığı için kendilerinin yakalanmamalarına karşı önlem alıyorlar.

 

 

 

Sosyal ol, paylaş!

  0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

  Reklam
  zdaylan
  zdaylan
  Yazar hakkında:  Mehmet Zübeyir Daylan - İstanbul, TR 1 Kasım 1990'da Bakırköy'de dünyaya geldim. Bahçelievler İlköğretim okulunda ilkokul (2002), Küçükçekmece Yeşilyuva İlkokul'da ortaokul (2005) eğitimini bitirdim. Liseyi 2007 yılında Okyanus Koleji'nde okurken bıraktım daha sonra düz lise olarak açıktan okumaya devam ettim. 2017 yılında liseden mezun olduktan sonra, eğitimde şu anki konumum olan Beykent Üniversitesi'nde Grafik Tasarım bölümünde eğitim almaya başladım. Daha önce BilgeAdam'da yani bir bilişim-dijital kursunda Grafik Tasarım, Web Tasarım, 3D modelleme, Bilgisayar Programcılığı, Sistem ve Ağ uzmanlığı, Microsoft Office,Yabancı Dil: İngilizce gibi birbirinden farklı derslerden eğitimimi tamamladım ve bazı sertifikalara sahip oldum. Video & film prodüksiyon ve animasyonda da belli bir yere kadar tecrübelerim bulunmaktadır.  Köpeğimi,bilgisayarları, teknolojiyi, havacılığı, gezmeyi, futbolu (özellikle Fenerbahçe'yi) severim.
  YAZARA AİT TÜM YAZILAR
  BİR YORUM YAZIN

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.