Twitter’a erişim engeli mobil üzerinden nasıl kaldırılır?

Twitter’a erişim engeli mobil üzerinden nasıl kaldırılır?

Twitter, Türkiye Cumhuriyeti‘nde mahkeme kararıyla tüm yurtta kapatıldı, bazıları DNS üzerinden PC‘de bağlanabiliyor ama bazıları telefon (mobil) üzerinden Twitter‘a bağlanmakta sıkıntı çekiyor..

Burada anlatacağım yöntem Android telefonları için geçerli olsa da, eğer android telefonu kullanmıyorsanız en azından diğer akıllı telefonlara sahipseniz uygulama indirmek için aramaya “VPN” yazıp şansınızı deneyebilirsiniz burada Hotspot Shield VPN uygulaması her akıllı telefonda çalışır mı bilgim yok. Ancak aynı uygulama olmasa da benzer uygulamalar bulabilirsiniz şansınızı deneyin.

Bilgisayarınızda Twitter engelini kaldırmadınız mı? Engeli kaldırmayı öğrenmek için tıklayın!

Eğer bunu sadece Twitter için bu uygulamayı yükleyecekseniz ve WiFi kullanıyorsanız hiç uğraşmayın telefonuzun DNS‘ini değiştirin (Android için):

Android cihazlarında DNS nasıl değiştirlir?

Android üzerinde Hotspot Shield VPN kurulumu

Google Play‘den VPN shield yazın ya da fark etmiyor Hotspot shield de yazsanız aynıdır ancak kısa yolunu tercih edip VPN Shield yazdım.

HotSpot1

Hotspot Shield VPN for Android uygulamasını indirin. Ücretsizdir.

HotSpot2

Erişimlerine izin verin “Accept” butonu ile..

HotSpot3

İndirme tamamlandığında uygulamayı çalıştırın.

HotSpot4

Uygulama başladığında “Yes, protect my connection! (Evet, bağlantımı koru!)” butonuna tıklayın.

HotSpot5

Burada lütfen bekleyin, IP adresleri alınır, bağlantı kurulur çok sürmez 1-2 dk en fazla diyelim. Tabi bağlantı hızınıza bağlı bir duurm.

HotSpot6

Bu ekranı gördüğünüz gibi artık bir VPN‘e bağlandınız! ABD‘den bağlanıyormuş gibi görüleceksiniz ve bakalım Twitter açılıyor mu..

HotSpot7

Ve Twitter açılıyormuş :))

HotSpot8

Bu paylaşımım sizin için faydalı oldu mu? dilerseniz bana bir kola ısmarlayabilirsiniz.. Eğer bana bir kola ısmarlamaya razıysanız buraya tıklayın.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

zdaylan
Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Bu konuyla pek alakalı değil ama birşey sormak istiyorum. Ben twitter ımın Android için twitter uygulamasının erişimini kaldırmıştım ve şimdi mobilden twitter a giremiyorum. Tekrar erişime nasıl açılacağını veya tekrar nasıl mobilden twitter a girebileceğimi biliyorsanız yardımcı olabilir misiniz ?

    1. zdaylan dedi ki:

      Twitter erişimini işletim sisteminin ayarlarından mı yoksa bir uygulamadan mı kaldırdın onu sen daha iyi bilirsin ama hangisinden ayarlamışsan oraya gidip bu sefer engeli kaldır yapman gerekiyor.