Uzak Masaüstü Bağlantısını kapatma

Uzak Masaüstü Bağlantısını kapatma
Reklam
[instagram-feed]

Eğer bir şirketiniz varsa serverlarınızda Uzak Masaüstü Bağlantısı’nı hiç tercih etmeyin çünkü bu Uzak Masaüstü programı hackerların işine yarıyor Uzak Masaüstü yerine başka bir program kullanmanızı tavsiye ederim. Modeminizde 3389’lu portunuz aktifse hemen kaldırın Uzak Masaüstünü kullanmayın. Yoksa bir gün hacklerlar verilerinizi şifreleyebilir. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bu makaleyi inceleyin.

Bu makaleyi incelemek için tıklayın — Bu hackerlara dikkat! – zdaylan.com

Neyse gelelim uzak masaüstünü devre dışı yapmaya.

Bu işlem gayet kolay..

Windows 7 ve Windows Server 2008, 2012 için;

Bilgisayar’a sağ tıklanır -> Özellikler / Properties -> Gelişmiş sistem ayarları / Advanced System Settings -> Uzak / Remote

Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

Win7 Win72 Win73

Windows XP ve Windows Server 2003 için ise..

Bilgisayarım’a sağ tıklanır -> Özellikler / Properties -> Üst sekmeden Uzak / Remote

Bu pencerede Windows 7’de “Bu bilgisayara uzaktan yardım bağlantısına izin ver” işareti kaldırılır ve hemen aşağıdaki “Bu bilgisayara bağlantıya izin verme” işaretlenir

Ancak bu Windows XP sistemlerinde biraz farklı yazılmış

Windows XP’de “Bu bilgisayardan Uzaktan Yardım isteklerinin gönderilmesine izin ver” ile ve hemen aşağıdaki seçenekte yazılı olan “Kullanıcıların bu bilgisayara Uzaktan bağlanmalarına izin ver” işaretleri kaldırılır ve durum böyle olunca Uzak Masaüstünüzü dışarıdan girmeye çalışan hackerlara kapatmış oluyorsunuz.

winXP winXP2

Eğer uzaktan yardım ihtiyacınız olursa Ammy Admin programını kullanabilirsiniz Ammy Admin ile karşı bilgisayardan bağlanacak olan kişi sizden izin almak zorunda kalıyor siz kabul et butonuna basmadığınız sürece dışarıdan bağlanmak isteyenlere erişim izni vermemiş oluyorsunuz. TeamViewer da kullanabilirsiniz ama Team Viewer’da işiniz bittikten sonra Team Viewer’ı açık bırakmayın daima kapalı olsun yoksa şifre deneyen insanlar bir şekilde şifrenizi bulabilirler.

Bu paylaşımım sizin için faydalı oldu mu? dilerseniz bana bir kola ısmarlayabilirsiniz.. Eğer bana bir kola ısmarlamaya razıysanız buraya tıklayın.

Sosyal ol, paylaş!

  0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

  Reklam
  zdaylan
  zdaylan
  Yazar hakkında:  Mehmet Zübeyir Daylan - İstanbul, TR 1 Kasım 1990'da Bakırköy'de dünyaya geldim. Bahçelievler İlköğretim okulunda ilkokul (2002), Küçükçekmece Yeşilyuva İlkokul'da ortaokul (2005) eğitimini bitirdim. Liseyi 2007 yılında Okyanus Koleji'nde okurken bıraktım daha sonra düz lise olarak açıktan okumaya devam ettim. 2017 yılında liseden mezun olduktan sonra, eğitimde şu anki konumum olan Beykent Üniversitesi'nde Grafik Tasarım bölümünde eğitim almaya başladım. Daha önce BilgeAdam'da yani bir bilişim-dijital kursunda Grafik Tasarım, Web Tasarım, 3D modelleme, Bilgisayar Programcılığı, Sistem ve Ağ uzmanlığı, Microsoft Office,Yabancı Dil: İngilizce gibi birbirinden farklı derslerden eğitimimi tamamladım ve bazı sertifikalara sahip oldum. Video & film prodüksiyon ve animasyonda da belli bir yere kadar tecrübelerim bulunmaktadır.  Köpeğimi,bilgisayarları, teknolojiyi, havacılığı, gezmeyi, futbolu (özellikle Fenerbahçe'yi) severim.
  YAZARA AİT TÜM YAZILAR
  BİR YORUM YAZIN

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.