Uzak Masaüstü Bağlantısını kapatma

Uzak Masaüstü Bağlantısını kapatma

Eğer bir şirketiniz varsa serverlarınızda Uzak Masaüstü Bağlantısı’nı hiç tercih etmeyin çünkü bu Uzak Masaüstü programı hackerların işine yarıyor Uzak Masaüstü yerine başka bir program kullanmanızı tavsiye ederim. Modeminizde 3389’lu portunuz aktifse hemen kaldırın Uzak Masaüstünü kullanmayın. Yoksa bir gün hacklerlar verilerinizi şifreleyebilir. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bu makaleyi inceleyin.

Bu makaleyi incelemek için tıklayın — Bu hackerlara dikkat! – zdaylan.com

Neyse gelelim uzak masaüstünü devre dışı yapmaya.

Bu işlem gayet kolay..

Windows 7 ve Windows Server 2008, 2012 için;

Bilgisayar’a sağ tıklanır -> Özellikler / Properties -> Gelişmiş sistem ayarları / Advanced System Settings -> Uzak / Remote

Win7 Win72 Win73

Windows XP ve Windows Server 2003 için ise..

Bilgisayarım’a sağ tıklanır -> Özellikler / Properties -> Üst sekmeden Uzak / Remote

Bu pencerede Windows 7’de “Bu bilgisayara uzaktan yardım bağlantısına izin ver” işareti kaldırılır ve hemen aşağıdaki “Bu bilgisayara bağlantıya izin verme” işaretlenir

Ancak bu Windows XP sistemlerinde biraz farklı yazılmış

Windows XP’de “Bu bilgisayardan Uzaktan Yardım isteklerinin gönderilmesine izin ver” ile ve hemen aşağıdaki seçenekte yazılı olan “Kullanıcıların bu bilgisayara Uzaktan bağlanmalarına izin ver” işaretleri kaldırılır ve durum böyle olunca Uzak Masaüstünüzü dışarıdan girmeye çalışan hackerlara kapatmış oluyorsunuz.

winXP winXP2

Eğer uzaktan yardım ihtiyacınız olursa Ammy Admin programını kullanabilirsiniz Ammy Admin ile karşı bilgisayardan bağlanacak olan kişi sizden izin almak zorunda kalıyor siz kabul et butonuna basmadığınız sürece dışarıdan bağlanmak isteyenlere erişim izni vermemiş oluyorsunuz. TeamViewer da kullanabilirsiniz ama Team Viewer’da işiniz bittikten sonra Team Viewer’ı açık bırakmayın daima kapalı olsun yoksa şifre deneyen insanlar bir şekilde şifrenizi bulabilirler.

Bu paylaşımım sizin için faydalı oldu mu? dilerseniz bana bir kola ısmarlayabilirsiniz.. Eğer bana bir kola ısmarlamaya razıysanız buraya tıklayın.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

zdaylan
Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.