“Windows bu diske yüklenemez. Seçilen disk GPT bölümü stilinde” sorunu ve çözümü

“Windows bu diske yüklenemez. Seçilen disk GPT bölümü stilinde” sorunu ve çözümü
Reklam
[instagram-feed]

Merhaba herkese,  Windows kurulumunda keyfimizi bozan hatalardan biri “Windows bu diske yüklenemez.Seçilen disk GPT bölümü stilinde” sorunuyla karşılaştıysanız sakın dert etmeyin, çünkü bu hatanın sorununu çözmek çok kolay!

Sorun nedir?

Windows, 0 Diskine kurulum yapamıyor aynı zamanda sizin tarafınızdan manüel olarak “Sil” işlemlerini de uygulayamıyor.

Nasıl çözeriz?

UYARI: Bu işlem bilgisayarınızdaki her şeyi silecektir!!!

Çözümü çok basit ve sadece birkaç saniyenizi alır! Disk Sürücüsü 0’ı temizlememiz gerekiyor. Diskleri görüntüleyen pencereyi kapatın.  Windows “Şimdi yükle” geri dönmüş olacaksınız, o ekranda Shift + F10‘a tıklayın. Bu işlem ardından bir komut işlemi penceresi açılmış olacaktır. (Laptop kullanıyorsanız Fn + Shift + F10 denemeniz gerekebilir)

Açılan komut işlemi penceresinde aşağıdaki kodları yazın:

Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

 • diskpart yazın ve ENTER‘a basın.

İşlem DISKPART> formatına dönecek.

 • list yazın ve ENTER‘a basın.

Birkaç liste gösterilecektir.

 • select disk 0 yazın ve ENTER‘a basın.

Disk 0 (sıfır)’ı seçecektir. Ve bununla ilgili bir işlem yapmanız için hazır hale gelecektir.

 • clean yazın ve ENTER‘a basın.

Bu bir son işlemdir, bu “clean” konutunu uyguladıktan sonra “Başarıyla temizlenmiştir” gibi başarılı geçtiğine dair bir bilgi alacaksınız. Bu durumda Disk 0 temizlenmiş olacaktır, diskinizde kurulu her şey de gidecektir. Windows kurulumuna geri döndüğünüzde Windows, diskinize kurulum yapabilecektir. Kolay gelsin!

Sosyal ol, paylaş!

  0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

  Reklam
  zdaylan
  zdaylan
  Yazar hakkında:  Mehmet Zübeyir Daylan - İstanbul, TR 1 Kasım 1990'da Bakırköy'de dünyaya geldim. Bahçelievler İlköğretim okulunda ilkokul (2002), Küçükçekmece Yeşilyuva İlkokul'da ortaokul (2005) eğitimini bitirdim. Liseyi 2007 yılında Okyanus Koleji'nde okurken bıraktım daha sonra düz lise olarak açıktan okumaya devam ettim. 2017 yılında liseden mezun olduktan sonra, eğitimde şu anki konumum olan Beykent Üniversitesi'nde Grafik Tasarım bölümünde eğitim almaya başladım. Daha önce BilgeAdam'da yani bir bilişim-dijital kursunda Grafik Tasarım, Web Tasarım, 3D modelleme, Bilgisayar Programcılığı, Sistem ve Ağ uzmanlığı, Microsoft Office,Yabancı Dil: İngilizce gibi birbirinden farklı derslerden eğitimimi tamamladım ve bazı sertifikalara sahip oldum. Video & film prodüksiyon ve animasyonda da belli bir yere kadar tecrübelerim bulunmaktadır.  Köpeğimi,bilgisayarları, teknolojiyi, havacılığı, gezmeyi, futbolu (özellikle Fenerbahçe'yi) severim.
  YAZARA AİT TÜM YAZILAR
  BİR YORUM YAZIN

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Islam dedi ki:

   Kardesim allah razi olsun saatlerdir arastiriyorum sorun saglam olan usb kurulum aracinda mi aldigim ssdde mi yazdirirken mi sorun oldu diye dusunuyordum cozumun direk ise yaradi cok cok sagol

  2. Ahmet dedi ki:

   Kardeşim tşk işimi gördün