Windows Update özelliğini açma kapatma ve diğer ayarlar

Windows Update özelliğini açma kapatma ve diğer ayarlar

Windows Update (Windows Güncelleştirme) ayarları nasıl yapılır nasıl aktif edilir veya devre dışı bırakılır? Windows Update ayarları , güncelleştirmeler nasıl yönetilir?

 

İlk adım Başlat menüsünden Denetim Masası‘nı açıyoruz..  Başlat -> Denetim Masası

Denetim Masası‘nda önce Sistem ve Güvenlik daha sonra Windows Update‘i açıyoruz.

 

Windows Update ekran

Burada daha önce nasıl ayar yapmışsanız ona göre görüntü çıkacaktır eğer benim gibi güncelleştirme bulundu yükle diyorsa demek ki güncelleştirmeleri karşıdan yükle ancak kurulumda bana bırak diye ayarlanmış standart ayarda. Şimdi bunun ayarlarnı nasıl değiştireceğiz? Sol köşede bulunan “Ayarları değiştir”‘e tıklayalım.

“Ayarları değişir”‘e tıkladıktan sonra karşımıza Windows Update‘in ayarlar ekranı geldi. Burada “Güncelleştirmeleri denetle, ancak karşıdan yükleme ve kurma konusundaki kararı bana bırak” ayarlı olduğunu görüyoruz bunun standart bir ayar olduğunu söyleyebilirim genelde bu ayar seçili oluyor.. Şimdi gelelim diğer seçeneklerine ve detaylarına..

Güncelleştirmeleri otomatik olarak yükle

Bu seçenek ile Windows Update güncelleştirmeleri size sormadan otomatik olarak indirir ve yükler.

Güncelleştirmeleri karşıdan yükle, ancak kurma konusundaki kararı bana bırak

Güncelleştirmeleri size sormadan indirir ancak kurulum konusuna gelince asla sizden habersiz yeni güncelleştirmeleri kurmayacaktır.

Güncelleştirmeleri denetle, ancak karşıdan yükleme ve kurma konusundaki kararı bana bırak

Sadece güncelleştirmeleri denetlemesine izin vermiş olursunuz. Eğer güncelleştirme buldum derse indirmez ve yüklemez tamamen size bırakır indirmek isterseniz indirirsiniz sonra kurulumunu yaparsınız (manüel güncelleme)

Güncelleştirmeleri hiçbir zaman denetleme (Güncelleştirmeleri devre dışı bırakma)

Windows Update hizmetini kapatır güncelleştirmeleri denetlemez ve indirmez sadece güncelleştirmeleri kapatmış olursunuz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

zdaylan
Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.