Windows’ta gizli klasörleri görüntüleme

Windows’ta gizli klasörleri görüntüleme

Windows‘ta gizli klasörleri görüntülemek aslında çok basit.  Bunun için Klasör seçenekleri‘nden aşağıdaki ayaları yapmanız gerekiyor. Bir klasör üzeründen ya da masaüstünden de Klasör seçenekleri‘ne ulaşabilirsiniz.

 

Her hangi bir klasörü açın alttaki görseldeki gibi “Araçlar -> Klasör seçenekleri…”‘ne tıklayın.

NOT: Eğer aşağıdaki gösrseldeki gibi üst menü yani “Dosya, Düzen,Görünüm,Araçlar vs..” görünmüyorsa veya açamadıysanız önce klasöre geri dönün ve klavyenizdeki “ALT” tuşuna basılı tutun üst menü açılacaktır.

Klasör Seçenekleri‘ne geldik, ilk başta bizi “Genel” sekmesi karşılayacak biz ilk önce “Genel” yanında bulunan “Görünüm” sekmesine tıklayıp “Görünüm” içindeki “Gelişmiş Ayarlar” listesinde “Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster”‘i işaretliyip “Tamam” ile kaydediyoruz. Bundan sonra masaüstünüzde bulunan gizli dosyaları dahi görebileceksiniz.

Örnek olarak; burada bir gizli klasör görünümü:

Gizli dosyaların ikonu saydam olur.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

zdaylan
Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.