Caprice Resort Thermal Palace tatilimden

Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.
18.02.2014
4.248
A+
A-

Caprice Resort Thermal Palace, Aydın‘a 105,Didim‘e 16, Akbük‘e 6, Bodrum‘a (Bodrum Havalimanı‘ndan) 90 ve İstanbul‘a ise 714 KM uzakta bulunmaktadır.

Merhabalar, aileme gelen davetiye üzerine ailemle beraber gittiğim Caprice Resort Thermal Palace hakkında sizlerle tarafsız görüşümü kaleme alıp bir kaç bilgi paylaşacağım. Bu tatilimiz 2014 Şubat ayında gerçekleşmiştir.

Önce ulaşımla başlayalım,

Ulaşımı

Arabayla: Ulaşım için eğer İstanbul‘da yaşıyorsanız ve arabayla giderseniz yemek ve dinlenme molasına göre değişmekte olup genelde 8 saat ila 11 saat arasında sürmektedir.

Otobüsle: Caprcie Resort Thermal Palace‘a ait özel otobüsler bulunmaktadır. İstanbul‘dan direkt Caprice‘e (ücretli olarak) ulaştığını duymuştum ama yanılıyor olabilirim bu konuda daha detaylı bilgi almak için onları aramanızı tavsiye ederim.

Uçakla:  Bodrum Havalimanı‘ndan  Caprice‘e 90 KM, İzmir Adnan Menderes havalimanından ise bu hedefe  146 KM uzakta kalıyor ancak edindiğim bilgiye göre Caprice Gold‘un Bodrum ve İzmir havalimanından sizi karşılayacak bir otobüsü bulunmuyor sadece özel şirketleri arayıp sizi Caprice Resort Thermal Palace‘a Bodrum için yaklaşık 175 TL, İzmir için 350 TL civarında özel arabayla ulaştırmaları mümkün. Bu şirketlerle iletişime geçmek için önce Caprice ile görüşün veya internetten de bulabilirsiniz ben bulmuştum bir kaç şirket Bodrum Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Caprice arasında ulaştırıyor.

DSCF5085

Ben uçakla gitmeme rağmen bu şirketlere gerek kalmadı çünkü ben sınavlarım nedeniyle biraz geç gitmiştim ailem benden bir kaç gün önce gitmişti işte bu nedenle, ailemle beraber Caprice‘a gelen biricik eniştem sağolsun kendisi beni karşılamıştı işte bu yüzden ulaşımım çok rahat olmuştu 🙂

İstanbul‘dan Bodrum‘a uçakla ulaşım 55 dakika ila 1 saat arasında değişiyor.

Caprice Resort Thermal Palace nasıl bir yer?

Burası lüks bir otel hamamı, havuzu, denizi,yemekhanesi,tiyatrosu,futbol ve tenis sahaları,çay bahçeleri,sabahtan akşama kadar dilediğiniz yemeği tatlıyı yeme vs.. vs.. derken 5 yıldız otel olmayı kesinlikle fazlasıyla hak ediyor ancak şöyle bir şey var burada farklı bir kültür var yani şeriatçılar, çarşaflılar ve dindar insanlarla kaynıyor burası.. Ben şeriatçı falan değilim aşırılığı hiç bir zaman tercih etmem dinde olsun futbolda olsun benim için aşırılık hiç hoş değil İslam dininde bu kadar aşırılığı sevmiyorum ve doğru bulmuyorum daha doğrusu ama davetiye üzerine gidiyorum sırf ailemle beraber gezeyim yemek yiyeyim eğleneyim diye. Eğer şeriatçı veya dindar biri değilseniz burası sizin için pek uygun sayılmaz canınız sıkılabilir ben orada kendimi şeriatçıların arasında biraz yabancı hissettim daha doğrusu 🙂  Evet sonuçta buraya İslami bir otel olduğunu bile bile geldim bu konuda biraz anlayışlı olmaya çalıştım çünkü şeriatçıların arasında hoşuma gitmeyen bazı görüşleri var neyse bu konuyu daha fazla uzatmayacağım.

Lobi – Giriş kat

Caprice24
Caprice‘in giriş katıdır. Burada oturma yerleri, içecek servisi,müşteri yardımcıları (Bilgisayar üzerinden bu yetkili personellerle birlikte Caprice‘e ait olan hesaplarınız hakkında mümkün olan bazı işlemleri yapabilirsiniz ) ve akşamları insan kaynayan Divan cafe  bulunuyor. Lobi, genelde oradaki insanların kendi ailelerini bekleme noktasıdır ailenizle tekrar buluşup yemekhaneye ya da başka bir yere gidecekseniz lobide bekleyip buluşun derim 🙂
Bu mekanda sıcaklığı nasıl seyrediyor?
Yazın 29 ila 35 derece arasında hava sıcaklığı seyreder kışın ise soğukluklardan kaçmak için güzel oluyor bahar havası yaşıyorsunuz Şubatta gündüzleri genel olarak 14 ila 17 derece arasında seyretmektedir.

Yemekhanesi

Caprice21
Caprice15
Tuba Restaurant adında bir yemekhanedir otelin dışında bulunuyor yemeğinizi ister içeride ister restoranta ait çay bahçesinde bulunan yemek masalarının üstünde yiyebilirsiniz her bölgede içecek kutusu mevcuttur dilediğiniz içeceği bardağınıza doldurup dilediğiniz kadar içebiliyorsunuz yemekler tatlılar içecekler hepsi dahil olmak üzere dilediğiniz kadar yiyebilirsiniz özgürsünüz.

Tuba restorantında büyükbabam (Talat Muda Daylan) , eniştem (Gökhan Ekşi) ve yeğenimle (Mir Mehmet Ekşi) beraber keyf ederken:)

DSCF5136
DSCF5138
DSCF5129

Peki yemekleri nasıl?

Caprice22
Caprice30
Ben her zaman güzel yorumlar yazmayı tercih ederim ama gezilerimde olsun nereden olursa olsun asla yalan söylemem gerçek görüşümü tarafsızca belirtirim, yemeklerin çok çeşit olduğunu ama lezzet konusunda pek lezzetli olmadığından emin olabilirsiniz. Ben şahsen yemeklerin büyük kısmını beğenmedim ailem de aynı görüşte olmuştur ancak bazı yemekler vardır lezzetlidir onlar ise genellikle fırından yeni çıkan taze taze hamurlu yiyeceklerdir fırından çıkan yemeklerin çoğu yemeye değer lezzetlidir diğerleri olarak Tavuk döner (belli günlerde mevcut ve et döner bulunmuyor), Pizza (belli günlerde mevcut) Patates (her zaman var Sabah – Öğlen – Akşam), Hamburger (belli günlerde Öğlen ve Akşam arasında bulunur) bunlar güzel yemekler bana göre bu yemeklerle idare ettim.   Ama kahvaltıda neredeyse hiç kaliteli yemek görmedim bir menemen ya yumurta yemek istiyorum ama tat yok bence Caprice ekibi bu konuda kendisini geliştirmeli.

Tatlılar

Caprice38
Caprice32
Şerbekli kadayıfı beğendim onun dışında yine fırının peşinde olun fırından çıkan tatlılar çok güzel mesela sufle çok güzeldi onun dışında sütlaç ve muhallebi yenilebilir fena değildir. Profilterol görebilirsiniz ama kanmayın o kadar tatlı değil eğer gerçek profiterol tadını biliyorsanız tabi..  Fırından çıkan künefeler de çok güzeldi ancak bunlar fırsat ve şans işi her zaman yapmıyorlar ve eğer zamanında gelirseniz şanslı oluyorsunuz.

İçecekler

İçecekler her yerde var Lobi, Kafe, Çay bahçesi , Yemekhane, Havuz falan filan.
Cola,Portakal,Limon ve Vişne suyu (Aromalı) ve Gazoz çok yaygındır. Kafelerde ise sıcak çikolata , nescafe,cola,meyve suyu ve soda gibi içecekler bulunur ve ücretsiz servis edilmektedir.

Divan Cafe

Caprice23
Akşamları insan kaynar kalabalıktır hatta bazen yer bulmaktan zorlanabilirsiniz her neyse burada çay,soda,nescafe,sıcak çikolata (hot chocolate) gibi dilediğiniz içeceği garsonlardan rica edip masanıza servis yapmalarını sağlayabilirsiniz bir de ailecek beraber oturmak muhabbet etmek çok güzel oluyor onun dışında yanınıza laptop  veya tablet getirmişseniz burada boş vaktinizi internetle,oyunla ve diğer işlerinizle harcamanız mümkün.

Caprice’te internet Wi-Fi hizmeti mevcut mu?

Evet, ücretsiz sınırsız hemde güvenlikli bir internet hizmeti var :)). Güvenli derken bazı sitelere bağlanamıyorsunuz mesela ben evimizin kameralarına ve serverlarıma bağlanamadım buranın internetiyle çünkü özel bir Firewall (Güvenlik duvarı) sistemi ile korunuyor benim erişeceğim kamera serverlarında buranın internetine ne zarar gelecekti ki 🙂 Wireless şifresini odanızda bulunan TV’den alabiliyorsunuz.

Futbol ve voleybol sahaları

DSCF5097
Caprice11
Halısahada futbol oynamanın zevki başka ama otele ait sadece 1 tane futbol topu bulunuyor ve bu top oda numarasıyla rezervasyondan alınıyor hoş olmayan şey ise bu topu alan kişiler sabahtan akşama kadar oynuyorlar bunun için eğer futbol seviyorsanız kendinze özel bir futbol topu getirmenizi tavsiye ederim futbol sahasını boş görüp top oynayabilmeniz için sabah erken saatlerinde bunun için özel bir program ayarlayıp bu futbol sahasında hazır olmalısınız yoksa başkalarına kaptırma ihtimaliniz yüksek 🙂  ama şu da var, eğer futbol oynayan gençlerle beraber kadroya girip onlarla oynamak isterseniz ricada bulunun genelde kabul ediyorlar bir sorun olmaz.

Havuzu ve denizi

Caprice18
Caprice36
Caprice16
Caprice1 Caprice2 Caprice3

Bu panaromik fotoğrafı annem çekmişti 🙂 teknolojiden faydalanmayı severiz 😛

Caprice26
Caprice4
Erkekler ve bayanlara özel ayırılmış hamam , havuz ve deniz bulunmakta. Denizde belli bir bölgeden sonra (İskele gibi duran taşlı bölge) bayanlara aittir. Bayanların havuzu H katında, erkeklerin havuzu T katında deniz ise uzun bir koridordan sonra sağdan çıkıp aşağı doğru az yürüdükten sonra karşımıza çıkıyor pek uzak değildir.
Caprice5

İskele

Caprice6
Caprice Thermal Palace‘ın sahilindeki isleke.. Buradan denize atlayıp yüzenler görebilirsiniz hatta vapurlar görebilirsiniz ben bu fotoğrafı bir vapurun üzerine çıktıktan sonra çektim bu vapurla yanlış hatırlamıyorsam 30 TL miydi ne Akbük‘e kadar gidip gediriyordu pahalı buldum tabi Antalya‘da ki gibi 5 TL‘ye yata binmek gibisi var mı ya 🙂

Denizin içinde balıklar 🙂

Caprice7

Saat kulesi ve arkasındaki palmiye ağaçları

Caprice8
Caprice12
Burada güzel fotoğraflar çektirebilirsiniz bu manzarayı beğendim saat kulesi ve arkasındaki palmiye ağaçları hemen arkasında dağlar. Fotoğraf çekmek için güzel manzara aslında 🙂

Havuzu

Havuza ve hamama hiç teknolojik cihazlarımı getirmediğim için fotoğraf çekmedim daha doğrusu pek gerek duymadım şöyle anlatabilirim normal bir yüzme havuzu var kışın içeriden giriyorsunuz dışarıdaki havuz ya kapalı ya da hiç kimse kış mevsiminde dışarıdaki havuza girmiyor içerideki havuzun etrafında sıcak su bulunuyor deniz suyu ile doldurulmuş yaklaşık 39 derece sıcaklıkta bir su girince iyi ısınıyorsunuz güzel oluyor ama fazla kalınca pişmeye başlayabiliyorsunuz 🙂 onun dışında sauna,hamam ve spor yapma odası bulunuyor dilerseniz ücretsiz içecek servisinden de yararlanabilirsiniz ayran,su,vişne suyu,portakal suyu  gibi içecekleri içebiliyorsunuz.

Günbatımı

Caprice37
Caprice9
Caprice13

Tuz odası

Caprice35
Tuz odasında yerler sadece tuzlarla doldurulmuş bir odadır burada oturup dinleniyorsunuz tuz odasının nefes almaya iyi geldiği söyleniyor bu bakımdan fayda görebilirsiniz ücreti ise kişi başına 10 TL / 40 dk.

Oyun & eğlence odası

DSCF5152
FIFA,PES ve GTA oyunları severler burada hem bilgisayarlar hem de Playstation’lar bulunuyor yarım saatlik ücreti ise şimdilik 5 TL. Bu PC ve Playstation‘lar üst katta bulunuyor alt katında ise jetonla çalışan oyunlar var mesela yumruk, basket, masa tenisi falan filan..  Jeton fiyatı 3 TL 2 tane alırsanız 5 TL’ye satıyorlar.

Bu bölge.. 

DSCF5092
Burada yazın Tuba restorantında olan yemeklerden daha farklı daha doğrusu daha lezzetli yemekler dağıtılabiliyor. Patates, Döner, Etli yemekler, Pizzalar gibi..  Sağdan dönüp aşağı doğru inerseniz Tuba restorantına ve sahile doğru gidebiliyorsunuz.

Koridor

DSCF5094
Bu da bahsettiğim uzun koridor. Buradan direkt aşağı giderseniz Tuba restorantına gidersiniz sağdan çıkarsanız çocuk parkı,sahil,deniz,çay bahçesi,top sahası ve oyun odası gibi yerlere gidebilirsiniz.
Koridorun sağında bulunan kapıdan çıkarsanız aynen böyle bir manzarayla karşılaşıyorsunuz aşağıya devam ederseniz az önce bahsettiğim gibi sahil , deniz , çay bahçesi ama sağa devam ederseniz top sahası, çocuk parkı ve oyun odasına gidebilirsiniz.
DSCF5095DSCF5100

Çocuk parkı

DSCF5142
Yeğenim eğlenirken fotoğraf çekme fırsatım oldu işte burası çocuk parkı.

Çay bahçesi

Fehime Daylan – Anannem 🙂 Çay bahçesindeyken fotoğraf çekme fırsatı buldum çok sevimli gerçekten çok seviyorum onu 🙂
Caprice51 Caprice52

Çay bahçesi 2 – Burası futbol sahasının önünde bir kafe gece 01:30’a kadar açıktır.

DSCF5153
Burası top sahasının hemen yanında bulunan bir çay bahçesi gece 01:30’a kadar açık olup ücretsiz servis vermektedir.Değerli dayım Mehmet Sıracettin Daylan kendisi şeriatı çok sevdiği için bu “Rabia” pozunu vermeyi ihmal etmedi 🙂 bir de hemen yanında oturan kişi (sağda) biricik eniştem Gökhan Ekşi
Caprice27
Burası alternatif bir çay bahçesi oturup güneşlenmek ve denizi seyretmek güzel oluyor.
Ablacığım Elif Daylan ve Annem – Sahilden fotoğraflar 🙂
20140205_134952 20140205_135128 20140206_125741

JetFadıl

Caprice Resort Thermal Palace‘ın sahibi ve aynı zamanda Siirtli bir iş adamı Fadıl Akgündüz özel toplantı salonunda din sohbetleri verirken.
Caprice14

Fadıl Akgündüz’ün Avrupa’ya ilk gidişi ve Caprice Resort Thermal Palace projesi için ilk adımları

Caprice20
Caprice17

Caprice Resort Thermal Palace dışında – yakın bölgelerinden kareler

Caprice28 Caprice29Caprice31

Babamın 54. doğum gününü Divan Cafe’de kutladık ve Daylan’lar olarak ailecek çektiğimiz bir kaç fotoğraf

Ben,Babam,Annem ve kardeşim
Caprice33
Elif Daylan Ekşi ve  Gökhan Ekşi
20140206_221611
Adnan Daylan, Mehmet Sıracettin Daylan,Furkan Daylan,Gülhan Daylan,Fehime Daylan,Talat Muda Daylan,Gökhan Ekşi Fehime Merve Daylan,Şevval Daylan, Talat Daylan ve Nur Sena Daylan
20140206_221953
Yasemin Daylan ve Ömer Daylan
20140206_223109
Ömer Daylan, Yasemin Daylan, Elif Daylan , Gökhan Ekşi , Mir Mehmet Ekşi ve Nur Sena Daylan
20140206_223210
Biricik yeğenim sanırım ilk kez benim sayemde cola içiyor annesine ve babasına soğrduğum kadarıyla 🙂
Caprice34

Caprice Gold Maldivler

Caprice-Gold-Maldives
Fadıl Akgündüz, Maldivler’de yeni bir yer satın almış Caprice Gold Maldives adında bir yer  90 € / 60 taksitle Maldivler’e gitme imkanı sunuyor ancak Maldivler’deki bu yer Ekim 2014’ten sonra başlayacak daha fazla bilgi edinmek için www.capricemaldives.com adresinden ulaşabilirsiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.