Hakkımda

screenshot_2016-11-23-23-22-09-1.png

Ben kimim?

1 Kasım 1990’da Bakırköy, İstanbul’da dünyaya geldim. Memleketim Mardin. 1997-98 yıllarında ilk kez bir bilgisayara sahip oldum. Oyun oynamakla başlayan bilgisayar macerası şimdi benim için adeta bir yazılım ve web tasarım makinesi olmuş durumda. Tabii ki henüz bilgisayar oyunlarını terk etmiş durumda değilim, mesela; Flight Simulator X ve FIFA en çok sevdiğim PC oyunlarıdır 🙂
Programcılıkta C# yazılım dilini biliyorum.  Konuşma dillerinde ise İngilizce (İyi derecede) biraz da Portekizce ve İspanyolca bilirim. Web & grafik tasarımda ve autocad & 3ds Max (3 boyutlu çizimde) üstün başarı belgesi almıştır (Bilge Adam 2013 – Sadece sertifika kazanmak ve eskiklerimi tamamlamak amacında gitmiştim yani Web ve grafik tasarımı daha önceden biliyorum) Hobileri: Futbol,Gezmek,Yurtdışı gezileri,Yemek,Koşmak-Spor,Uçmak (uçak yolculuğu), yeni bilgiler öğrenmek ve Yüzmek.

Paylaştığım bazı projelerimi “Projeler” sayfasından takip edebilirsiniz. Gezilerim için de kategorilerden Geziler başlığına tıklayıp tüm gezilerimi görebilirsiniz. Ayrıca bilişim, sistem, teknoloji, ağ, grafik çizim, oyun, yazılım dilleri vs.. bir çok paylaşımlarımı da ilgili kategorilerden görebilirsiniz ve bunlardan yararlanabilirsiniz. Hiçbir gelir sağlamadan, kendi edindiğim tecrübeleri,makaleleri ve bazı edindiğim bilgileri blogum üzerinden paylaşıp bazı ziyaretçilerimin aradıkları konuları hakkında bilgi edinmeleri için yardımcı oluyorum. Ancak çok aktif bir blogcu değilim, bundan dolayı zaman bulunca duruma göre paylaşım yapmaktayım. Blogum benim hayatımın bir kitabı gibi olacak, zaman buldukça güzel paylaşımlarıma devam edeceğim.

zdaylan.com 10.06.2013 tarihinde tekrar blog olarak sıfırdan hizmete girmiştir. Daha önce çok farklı bir website idi hatta bir zamanlar forum kuruluydu, forum sayesinde biraz arkadaşım da oldu ama forum işi uzun sürmedi, çok üye olmaması, güncel olmaması ve kendim web tasarım merakımdan dolayı bir tasarım yapıp güzel hizmetler verebilmek için ForumZD adında kurduğum forumu kaldırmaya karar verdim.

Bugüne kadar Türkiye ve KKTC hariç ziyaret ettiğim ülkeler

Suudi Arabistan (Nisan, 2011), Almanya, İsviçre (Haziran, 2012), Brezilya (Ocak, 2013), Hindistan (Mart, 2015), Ukrayna (Haziran,2016)

Neler bilirim & neler yaparım?:

Blogumda birçok makale var ancak, Google’dan gelen bazı ziyaretçilerim incelediği konu ne ise benim tek bildiğim konu da o olduğunu sanıyorlar ve ona göre iletişime geçip bana meslektaşızmış gibi hitap ediyorlar 🙂 Ancak bu doğru değil, eğer blogumu incelerseniz kendi tecrübelerimden yazdığım diğer türlü makaleleri de görebilirsiniz. Benim ilgilendiğim & sevdiğim konular kesinlikle az değil.. 🙂

 • İyi derecede İngilizce
 • Web & Grafik tasarım – Photoshop – Illistrator – Flash – Dreamweaver – InDesign …
 • C# ve VB yazılım dilleri
 • 3D modelleme
 • Az da olsa Portekizce ve İspanyolca
 • Video prodüksiyon – Premiere & After Effects
 • Flight Simulator X – Havacılık sevgisi
 • Sistem ve Ağ bilgisi
 • PC donanım bilgisi
 • Teknoloji merakıyım, yeni nesil teknolojileri daima takip ederim
 • Yüzlerce ülkelerin bayraklarını
 • Dünya haritasını ezbere çizerim
 • Resim çizmeyi severim
 • Yurt dışı tecrübesi. En az 6 ülkeye gittim ve tek başına Güney Amerika kıtasına kadar gititm. Bazen gezerim.

zdaylan.com hakkında

zdaylan.com 1 Kasım 2007’de kurucusunun (Mehmet Zübeyir DAYLAN’ın) 17. doğum gününde kurulmuştur. 2007’den beri bugüne kadar tasarımlarda çok kez değişiklikler olmuştur. Bir kaç farklı website olarak hizmete geçmiştir. zdaylan.com kurulmadan önce 2006 yılında zubeyirdaylan.com kullanılıyordu, ancak domain adı uzun olduğundan dolayı zubeyirdaylan.com kapatıldı ve yerine domain adının daha kısaltılmış hali olan zdaylan.com açıldı.

zdaylan.com – 2010 yılı

2010 yılındaki zdaylan.com’u ziyaret etmek için tıklayın
zdaylan.com’da daha önce 2010 yılında, HQ duvar kağıtları, program download, canlı yayın web kameraları, gezi,Windows dockbar, Windows ve bir çok uluslararası futbol takımları için duvar kağıtlarını kullanıcılarına sunmuştum 2010 Mayıs ayında tasarlanan zdaylan.com’dan görüntü:

zdaylan.com bugüne kadar günlük yaklaşık olarak en çok 4000 hit küsur alabildi.(26 Kasım 2008)

 

3 Responses to Hakkımda

 1. Rei diyor ki:

  Hello~

 2. ismail diyor ki:

  Bu arada sistematik.net bende uzun süredir isme bir program tasarlaman ayrıca dikkatimi çekti kolay gele.

 3. ismail diyor ki:

  Siten güzel daha da iyi olacağına eminim. android e ede başlasan fena olmaz. Bende ufaktan başladım. Kolay gelsin. Başarılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir