Smart TV | “Screen Mirroring çalışmıyor” sorunu ve çözümü

09.02.2016
45.601
A+
A-
Smart TV | “Screen Mirroring çalışmıyor” sorunu ve çözümü

Genel olarak telefonlarımızda oluşabilen bir problemdir. Çözüm için ilk başta Google Play’den Screen Mirroring Patch adlı bir uygulamayı indirin. İndirme tamamlandıktan sonra uygulamayı açınca Patch butonuna basmanız gerekebilir eğer basılmıyorsa gerek yoktur demektir o halde sisteminizi yani telefonunuzu yeniden başlatın.

Daha sonra TV’nizi çalıştırın ve telefonunuza dönün, telefonunuzdaki bir görsele gelip “Paylaş” butonuna tıklayın. Açılan pencerede bu görseli neyle paylaşmak istediğiniz sorulacak siz de “Wi-Fi Direct” seçin. Wi-Fi Direct ile TV’nizin Wi-Fi’sine bağlanın sonra TV’nizin ekranına bakın, TV’niz size “XXX telefonu bana bağlanmak istiyor onaylıyor musunuz?” diye soracak “EVET”‘e tıklayın

İş bitmiştir.. Artık bağlantı kuruldu, şimdi her hangi bir görselin üzerine gelip “Screen Mirroring” logosuna tıkladığınızda görüntü anında TV’nize yansıyacaktır.

zdaylan
zdaylan
Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Kemal dedi ki:

  Arçelik a32 modeli televizyon intel wireless display telefon samsung baglanamadi hatası pc den oluyo telefonu kabul etmiyor. .

  1. Müslüm dedi ki:

   Merhaba ben samsung marka ev aldım
   Telefonumda samsung ama tv ye bağlayamıyorum.imei attım diye tv kabul etmiyor.bu sorunu çözme imkanınıniz var mi