Google Haritalar’da yer ekleme, bir yer nasıl eklenir?

Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.

İş yerinizi , favori dükkanlarınız veya sahibi olmadığınız Google Haritalar’da henüz eklenmemiş diğer mekanları da Google Haritalar’a ekleyebilirsiniz.

Evet dediğim gibi, eklemek istediğiniz mekanın sahibi olmanız şart değil, ancak Google, yanlış yer eklemeleri durdurmak daha doğrusu azaltmak için artık eklediğiniz mekanlara bir doğrulama kodu göndermektedir. Doğrulama kodu genelde 1 ve 2 hafta içerisinde mekana ulaştırılır. O kodu, Google hesabınızdan giriş yapıp, doğrulama bekleyen bu eklediğiniz mekan için doğrulama alanına girmeniz gerekiyor.

İşlem çok basit, ilk önce kendinize ait bir Google hesabınızın olup olmadığından emin olun, eğer Google hesabınız varsa hesabınıza giriş yapın. Google hesabınız yoksa, bir Google hesabı oluşturmak için tıklayın.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra https://www.google.com/business/ adresine girin. Bu sayfada Google Haritalara bir yer ekleyebileceksiniz.  İlk aşamada “Google’a taşının” butonuna tıklıyorsunuz.

İkinci aşamada ise ekleyeceğiniz yerin adresini belirtiyorsunuz. Eğer adresi bulmakta zorlanırsanız ilk önce ilçe isimini girin enterlayın, çıkan sonuçta eğer hala adresi bulamadıyrsanız “Bu eşleşmiyor” seçeneğiyle daha detaylı halde adresi bulacaksınız.

Adres bilgileriyle beraber; posta kodu, şirket / mekan ismi, kategorisi gibi şeyleri de doğru girdiğiniz durumda hedefi bulmayı garantileyecek ve bu sefer site, size haritadan bölgeyi kendiniz seçmeniz için izin verecektir. En iyi seçim olarak, mekanın girişi ya da ortasına işaretlersiniz.

Sonraki adımda, belirttiğiniz adrese doğrulama kodu gönderileceğini size onaylatıyor.  Ufak bir kontrolden geçirip adresi düzgün okuyup ve işletme ismini hatasız girdiğinizden emin olduktan sonra bunu onaylayın, doğrulama 1-2 hafta içinde mekana ulaştırılacaktır. Eğer mekan sahibi siz değilseniz bu doğrulama gönderilmeden önce mekan sahibine bu durumu anlatmanızda önem vardır. Kendileri bilmediği şeyi onaylamak istemezler, ancak onları bilgilendirirseniz, eğer bunu kabul ediyorlarsa hiç şüphe etmeden onay kodunu size bildireceklerdir.

Doğrulama kodunu beklerken bir yandan da mekan sayfanızın profilini, logosunu ve kapak resmini belirtebilir hatta mekanın iç ve dış görüntüleri ile alakalı birkaç uygun bulduğunuz fotoğrafları da yükleyebilirsiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.