Google Haritalar’da yer ekleme, bir yer nasıl eklenir?

zdaylan
Yazar hakkında:  Mehmet Zübeyir Daylan - İstanbul, TR 1 Kasım 1990'da Bakırköy'de dünyaya geldim. Bahçelievler İlköğretim okulunda ilkokul (2002), Küçükçekmece Yeşilyuva İlkokul'da ortaokul (2005) eğitimini bitirdim. Liseyi 2007 yılında Okyanus Koleji'nde okurken bıraktım daha sonra düz lise olarak açıktan okumaya devam ettim. 2017 yılında liseden mezun olduktan sonra, eğitimde şu anki konumum olan Beykent Üniversitesi'nde Grafik Tasarım bölümünde eğitim almaya başladım. Daha önce BilgeAdam'da yani bir bilişim-dijital kursunda Grafik Tasarım, Web Tasarım, 3D modelleme, Bilgisayar Programcılığı, Sistem ve Ağ uzmanlığı, Microsoft Office,Yabancı Dil: İngilizce gibi birbirinden farklı derslerden eğitimimi tamamladım ve bazı sertifikalara sahip oldum. Video & film prodüksiyon ve animasyonda da belli bir yere kadar tecrübelerim bulunmaktadır.  Köpeğimi,bilgisayarları, teknolojiyi, havacılığı, gezmeyi, futbolu (özellikle Fenerbahçe'yi) severim.

İş yerinizi , favori dükkanlarınız veya sahibi olmadığınız Google Haritalar’da henüz eklenmemiş diğer mekanları da Google Haritalar’a ekleyebilirsiniz.

Evet dediğim gibi, eklemek istediğiniz mekanın sahibi olmanız şart değil, ancak Google, yanlış yer eklemeleri durdurmak daha doğrusu azaltmak için artık eklediğiniz mekanlara bir doğrulama kodu göndermektedir. Doğrulama kodu genelde 1 ve 2 hafta içerisinde mekana ulaştırılır. O kodu, Google hesabınızdan giriş yapıp, doğrulama bekleyen bu eklediğiniz mekan için doğrulama alanına girmeniz gerekiyor.

İşlem çok basit, ilk önce kendinize ait bir Google hesabınızın olup olmadığından emin olun, eğer Google hesabınız varsa hesabınıza giriş yapın. Google hesabınız yoksa, bir Google hesabı oluşturmak için tıklayın.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra https://www.google.com/business/ adresine girin. Bu sayfada Google Haritalara bir yer ekleyebileceksiniz.  İlk aşamada “Google’a taşının” butonuna tıklıyorsunuz.

İkinci aşamada ise ekleyeceğiniz yerin adresini belirtiyorsunuz. Eğer adresi bulmakta zorlanırsanız ilk önce ilçe isimini girin enterlayın, çıkan sonuçta eğer hala adresi bulamadıyrsanız “Bu eşleşmiyor” seçeneğiyle daha detaylı halde adresi bulacaksınız.

Adres bilgileriyle beraber; posta kodu, şirket / mekan ismi, kategorisi gibi şeyleri de doğru girdiğiniz durumda hedefi bulmayı garantileyecek ve bu sefer site, size haritadan bölgeyi kendiniz seçmeniz için izin verecektir. En iyi seçim olarak, mekanın girişi ya da ortasına işaretlersiniz.

Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

Sonraki adımda, belirttiğiniz adrese doğrulama kodu gönderileceğini size onaylatıyor.  Ufak bir kontrolden geçirip adresi düzgün okuyup ve işletme ismini hatasız girdiğinizden emin olduktan sonra bunu onaylayın, doğrulama 1-2 hafta içinde mekana ulaştırılacaktır. Eğer mekan sahibi siz değilseniz bu doğrulama gönderilmeden önce mekan sahibine bu durumu anlatmanızda önem vardır. Kendileri bilmediği şeyi onaylamak istemezler, ancak onları bilgilendirirseniz, eğer bunu kabul ediyorlarsa hiç şüphe etmeden onay kodunu size bildireceklerdir.

Doğrulama kodunu beklerken bir yandan da mekan sayfanızın profilini, logosunu ve kapak resmini belirtebilir hatta mekanın iç ve dış görüntüleri ile alakalı birkaç uygun bulduğunuz fotoğrafları da yükleyebilirsiniz.

Sosyal ol, paylaş!

  0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
  Instagram'dan @zdaylan kullanıcısını takip edin:

  Reklam
  BİR YORUM YAZIN

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.