Windows Güvenlik Duvarı’nı açma ve kapatma

You may also like...

10 Responses

 1. emre dedi ki:

  merhaba,güvenlik duvarımı kapattm ama tekrardan açamıyorum yerel hizmetler yani service’ye tıklıyorum açılması ile kapanması bir oluyo açılmıyo ne yapabilirim ??

  • zdaylan dedi ki:

   Merhaba, sistemde firewall görevi yapan bir anti-virüsünüz varsa Windows güvenlik duvarının açılmasını engelliyor olabilir. Lütfen kontrol edin.
   Ayrıca bir Windows 10 kullanıcısı iseniz, Windows Defender programını kontrol edin. Kaldırılmış ya da pasif mi?

 2. Nur dedi ki:

  Merhaba diger aygitlar wifi a bagli ama yeni bir laptopu baglayamiyorum. Guv enlik duvarini da kapattim ama sonuc qlamadim. Ne olabilir baska

  • zdaylan dedi ki:

   Merhaba, laptopunuzun WiFi’a bağlanamamasının sebebi Windows Güvenlik ayarlarıyla alakalı olmayabilir. Daha çok IP çakışması, laptopunuzun veya modeminizin wireless donanımının kalitesiz olmasından kaynaklanabilir. Windows Güvenlik Duvarı’ndan ziyade modemin kendi güvenlik duvarındaki veya modemin diğer ayarlarındaki en ufak değişiklik de etkiler.

   Ne yapmanızı öneririm?
   Eğer laptopunuz kablosuz ağı görüyor ve bağlanıyorsa ama internet alamıyorsa (sınırlı erişim): Laptopunuzun kablosuz ağ özelliklerine girip manuel olarak kendiniz IP adresi belirtmenizi öneririm. Modeminizin DHCP alıcısı sorunlu olabilir dolayısıyla kendiniz belirlediğiniz zaman bu sorun düzelebiliyor. Bunun için biraz uzman olmak gerekir eğer yeterince uzman değilseniz IP Çakışma sorunu için: https://www.zdaylan.com/ip-cakismasi-sorunu-ve-cozumu/ ve DHCP nedir?: https://www.zdaylan.com/dhcp-nedir-ne-ise-yarar/ makalelerimi incelemenizi öneririm. IP çakışma sorunundaki makalem size yardımcı olacaktır. Lütfen bu yönetimi deneyin.

   Eğer laptopunuz kablosuz ağını göremiyorsa.. Bu sorun donanımsal olabilir. Modeminiz veya laptopunuzdan kaynaklı bir sorundur. Yazılımsal ise modem ayarlarındaki ayaralrdan kaynaklanır. Ancak bu, nadir görülen bir sorundur.

 3. Nurullah dedi ki:

  Şirket bilgisayarında Özel bir program kullanıyoruz. Güvenlik duvarının kapalı olması gerek sorunsuz çalışabilmesi için. Bilgisayar her yeni başlangıçta kendi kendine Güvenlik duvarını aktif ediyor. Bu sorunu nasıl çözeceğiz.

  • zdaylan dedi ki:

   Merhaba Nurullah,

   Çalıştır (Windows + R tuşu) SERVICES.MSC yazıp enter a bas. Açılan pencerede solda Hizmetler (yerel) sekmesinde olduğundan emin ol. Ekranda liste çıkacak o listede Windows Güvenlik Duvarı‘nı bul. Ona çift tıkla “Durdur” a bas. Başlangıç türü: Devre dışı olarak ayarla ve kaydet. Sorun düzelecektir.

 4. Handan dedi ki:

  Modemde İnternet var fakat Bilgisayarımda devamlı kesinti oluyor.Hangi ayarları değiştirmeliyim.Yardım lütfen..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir