Windows Güvenlik Duvarı’nı açma ve kapatma

5.00 avg. rating (88% score) - 1 vote

Bazen ister istemez Windows Güvenlik Duvarı‘nı devre dışı bırakmamız gerekebiliyor bazen ise sistemi korumak amaçlı veya bazı portlara erişim engeli uygulamak gibi durumlarda ise güvenlik duvarımızı açmak zorunda kalıyoruz.

 

Peki Windows Güvenlik Duvarı nasıl aktif edilir ve nasıl devre dışı bırakılır? 

Görsellerde belirttiğim gibi önce Başlat -> Denetim Masası‘nı açıyoruz Windows 8 kullananlar Windows tuşuna basıp denetim masası diye arattıkları gibi hedefe ulaşabilirler.

 

Denetim Masası -> Sistem ve Güvenlik

 

Windows Güvenlik Duvarı‘na tıklayın.

 

Windows Güvenlik Duvarı penceresi karşımıza çıktı, buradan güvenlik duvarımızı istediğimiz gibi yönetebiliriz devre dışı bırakma veya aktifleştirme veya daha detaylı ayarlar için Gelişmiş ayarlar‘a tıklayıp dilediğiniz port erişimini engelleyin veya izin verin. Gelişmiş ayarlar için sitemde daha sonra başka bir başlıkla anlatımda bulunacağım şimdilik burada Güvenlik Duvarı‘nı açma ve kapatma hakkında bir paylaşım yapıyorum diğer konuları sitemde aratıp bulabilirsiniz. Sol köşede bulunan Windows Güvenlik Duvarı’nı etkinleştir veya devre dışı bırak‘ı tıklıyoruz.

 

İşte buradaa dilediğiniz gibi Güvenlik Duvarı‘nızı açar veya kapatırsınız tamamen size kalmış bir durum.  Aşağıda Windows Güvenlik Duvarı‘nı açacaksanız her ikisini de (Windows Güvenlik Duvarı’nı aç) seçin devre dışı yapacaksanız yine her ikisini yukarıdaki ve aşağıdaki dahil olup bu kez Windows Güvenlik Duvarı’nı kapat‘ı seçiyorsunuz.

 

Bu konu hakkında görüşlerinizi bildirmek için veya soru sormak için sitemize yorum bırakabilirsiniz. Yorumlar tüm ziyaretçilerimize açıktır. Yorum bırakmak için sitemize üye olmanıza gerek yoktur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir