EaseUS Partition Master ile disk bölme , yeniden boyutlandırma

EaseUS Partition Master ile disk bölme , yeniden boyutlandırma

EaseUS Partition Master programı ile disk sürücülerinizi (sistemin yüklü olduğu sürücü dahil) kolayca yeniden boyutlandırabilirsiniz mesela burada anlatacağım işlem şöyledir.. Benim diskimde C: sürücüsü toplam boyutu 159 GB benim için pek yeterli bir alan değil D: sürücüsü ise 1,66 TB ben C: sürücüsünü  D: sürücüsündeki boşlukları C: sürücüsü için 500 GB‘a yeterli olarak azaltıp 500 GB‘a yükseltmek istiyorum  peki nasıl yapıyoruz?  Aslında çok basit ama diskimizi boyutlandırırken boyutuna göre fazla uzun sürebiliyor mesela benim disk için 1 gün bekletir çünkü 2 TB‘lik disk kullanıyorum bunun için uygulama sonrası işlem biraz uzun sürecektir.

Diğer sürücüden bu sürücüye disk kazandırması verilerimin silinmesine neden olacak mı?

Hayır, verilerinize dokunmaz sadece boş kısmı alacaktır verileriniz bir aksillik olmadığı halde silinmeyecektir.

Programı indirme linki / Download:

Gezginler.Net: İndirme sayfasına gitmek için tıklayın.

İndireceğiniz bu program Home Free versiyonu olduğu için ücretsizdir.

EaseUS programını açtıktan sonra aşağıdaki disklerimizde ilk önce boyutunu düşürmek istediğiniz diskin (kenarından seçili tutup sağa doğru sürükleyerek) boyutunu kısaltın daha sonra boyutunu arttırmak istediğiniz diskin boyutunu da diski seçtikten sonra aynı yöntemle sürükleyip genişliği uzatın.

EaseUS1

D: sürücüsünün kapasitesini düşürdükten sonra ortaya boş bir alan kalıyor bu alanı ise C: sürücüsüne almak için C: sürücsünü seçip üzerine sürükleyeceğiz ki ortada kalmış boş alanı C: sürücüsünün içine dahil etsin.

EaseUS2

Eğer adımları sorunsuz yaptıysanız ve hazırsanız “Apply” tuşuna basın.

EaseUS3

“Apply” dedikten sonra karşımıza bu mesaj geliyor Yes dedikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp dilediğiniz işlemi başlatacak eğer “Shut down the computer after changes are applied.” seçerseniz işlem bitince bilgisayarınız otomatik kapanacak böyle durumlar uyurken işinize yarayabilir elektrik tasarrufu uygulamış olursunuz.

EaseUS4

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Yazarı instagram'da takip edin

zdaylan.com yapımı ve güvencesiyle, GrafikBu.com hizmetinize açılmıştır.


Web Tasarım - Blog hizmetleri - E-Ticaret Sitesi - 3D Modelleme - Logo Tasarım - Video Prodüksiyon - Kurumsal Kimlik gibi, daha çok grafik tasarım ağırlıklı ürünlerimize göz atabilirsiniz.

GrafikBu.com'u ziyaret etmek için tıklayın >>

zdaylan
Grafik Tasarım - Beykent Üniversitesi - 1990 doğumlu, grafik tasarım, 3D modelleme, yazılım ve animasyonla ilgilenir. Ayrıca Grafikbu.com'da grafik tasarım hizmetleri verir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.